Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "dachy zielone"

 • Sprawdź w DAFA wykonawcę swojego dachu

  Przed realizacją dachu płaskiego czy dachu zielonego warto sprawdzić rzetelność firmy wykonawczej i producentów poszczególnych materiałów budowlanych zalecanych do użycia w takim przedsięwzięciu. Potwierdzeniem wiarygodności oraz jakości jest z pewnością certyfikat DAFA - Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-15

 • Fakt, że strop będzie miejscem nasadzeń drzew należy bezwzględnie uwzględnić na etapie projektowania konstrukcji budynku.

  Jak posadzić na dachu zielonym drzewo?

  Fakt, że strop będzie miejscem nasadzeń drzew należy bezwzględnie uwzględnić na etapie projektowania konstrukcji budynku. Przystępując do projektowania należy uwzględnić przede wszystkim obciążenia, jakie wystąpią w miejscu gdzie posadzimy drzewa.Ten element zieleni (zwłaszcza w okresie początkowym) wymaga również dużo większej opieki pielęgnacyjnej niż pozostała roślinność.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-27

 • Dach zielony w biurowcu Royal Wilanów, Warszawa

  Wentylowany dach zielony. Jakie są zalety takiej konstrukcji?

  W wentylowanym dachu jest lepsza ochrona termoizolacji budynku przed skutkami przenikania i skraplania się pary wodnej. Poza tym przestrzeń wentylacyjna stanowi warstwę kontrolną dla termoizolacji i konstrukcji dachu, co jest bardzo ważne dla starszych konstrukcji; wentylacja dachu usuwa drobne przecieki w dachu właściwym i zapewnia lepszą ochronę budynku przed przegrzaniem.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-27

 • Około 100-letni bluszcz na starym młynie w Neubrandenburgu

  Zielone dachy i ściany a zagospodarowanie wód opadowych w mieście

  Miasta są konglomeratem nawierzchni nieprzepuszczalnych dla wody, które konkurują z kurczącymi się przestrzeniami zieleni. Tymczasem zieleń zapewnia cień, chłonie wodę, dekoruje otoczenie i znacząco wpływa na podniesienie komfortu życia w mieście.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-27

 • Farma miejska na dachu w Rotterdamie

  Dachy zielone jako adaptacja do zmian klimatu

  Wprowadzenie na szerszą skalę dachów zielonych wpisuje się w potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu, adaptacji do nich i poprawy jakości życia mieszkańców miast. Ze względów ekologicznych warto stosować te rozwiązania na większą skalę, w sektorze publicznym - budować dachy zielone na obiektach wielkokubaturowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-21

 • Ten sam taras zielony po zrealizowaniu prac naprawczych - po odsłonięciu wpustu i zamontowaniu nadstawki rewizyjnej nad wpustem

  Najczęściej popełniane błędy w realizacji dachów zielonych

  Dobrze wykonane dachy zielone mają liczne zalety użytkowe, estetyczne i ekologiczne. Źle wykonane z kolei generują koszty. Dlatego tak ważne jest właściwe zaprojektowanie i realizacja poszczególnych warstw dachu zielonego.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

 • Badanie odporności membrany EPDM Resitrix SKW na przerastanie korzeniami roślin

  Antykorzenność izolacji wodochronnej na dachy i tarasy zielone

  Budowa dachu lub tarasu zielonego zaczyna się od izolacji wodochronnej. Bez szczelnej hydroizolacji, odpornej na przerastanie przez korzenie roślin nie zbudujemy trwałego dachu zielonego – z czasem korzenie roślin przebiją izolację wodochronną i dach będzie przeciekać, powodując straty i zniszczenia. Deklaracja producenta antykorzenności materiału izolacyjnego nie jest wystarczająca.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

 • Układasz dachy zielone? Stowarzyszenie DAFA zaprasza na szkolenie praktyczne

  Stowarzyszenie DAFA zaprasza firmy wykonawcze na szkolenie poświęcone dachom zielonym. Szkolenie odbędzie się 1 października 2015 w godzinach od 14:00 do 18:30 w Krakowie.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-01

 • Termy Bania - widok dachu

  Zielony dach w Parku Wodnym w Białce Tatrzańskiej

  Wykorzystanie energii odnawialnej, zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do środowiska, oszczędność wody. To wszystko wpływa na ekologiczny charakter obiektu, będąc jednocześnie dowodem społecznej odpowiedzialności jego twórców.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-01

 • Przykład dachu multifuncjonalnego częściowo bagiennego a częściowo suchego.

  Konferencja "Zjawiska ekstremalne w eksploatacji infrastruktury komunalnej"

  „ZJAWISKA EKSTREMALNE W EKSPLOATACJI INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ” to tytuł konferencji jaka odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2011 roku w Zegrzu k/Warszawy.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-01-31

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: