Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "certyfikat energetyczny"

 • Zasady uzyskiwania uprawnień do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków

  Znowelizowana ustawa Prawo budowlane (DzU z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.) wprowadza od stycznia 2009 roku obowiązek sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków nowo wznoszonych, dla lokali, które będą przedmiotem transakcji i umowy najmu, oraz dla obiektów, w przypadku których, w wyniku prac remontowych lub modernizacyjnych, zmieniła się charakterystyka energetyczna.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-22

 • Dom spokojnej starości i hospicjum, Jenaz, Szwajcaria

  Energooszczędność w cenie - certyfikaty ekologiczne. Co to jest MINERGIE®?

  MINERGIE® jest szwajcarską marką jakości nowoczesnych, energooszczędnych domów, która istnieje od 1994 roku. Jest uznawana, stosowana, prawnie chroniona i wspierana przez rząd Szwajcarii, kantony i jednostki gospodarcze. W centrum uwagi tego ekologicznego certyfikatu znajduje się energooszczędność i komfort użytkownika budynku – komfort mieszkania lub pracy. Osiągany jest on przede wszystkim dzięki wysokiej jakości „powłoce” budynku oraz optymalnej stałej wymianie powietrza wewnętrznego.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-07-28

 • Projekt ustawy o efektywności energetycznej

  Stworzenie ram prawnych dla działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz promocja innowacyjnych technologii zmniejszających szkodliwe oddziaływanie sektora energetycznego na środowisko to główne założenia projektu Ustawy o efektywności energetycznej, przygotowanej w Ministerstwie Gospodarki. Dokument został przyjęty przez rząd 12 października 2010 r.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-10-14

 • Świadectwa energetyczne a energooszczędność budynków

  Świadectwo energetyczne: najczęściej zadawane pytania

  Kiedy zainteresować się świadectwem? Kto może sporządzić świadectwo energetyczne? Gdzie szukać specjalisty? Czy dla lokali niemieszkalnych istnieje obowiązek sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej? Czy brak świadectwa charakterystyki energetycznej uniemożliwia podpisanie umowy najmu lub sprzedaży budynku wybudowanego przed wejściem w życie ustawy?

  Ostatnia aktualizacja: 2010-08-02

 • Czy polski ustawodawca wspiera "zielone budownictwo"?

  Zielone budownictwo wymaga na początku wyższych nakładów inwestycyjnych niż budownictwo tradycyjne. Wydawać by się zatem mogło, iż polski ustawodawca winien stworzyć odpowiednie regulacje prawne, które zachęcałyby do budowy energooszczędnych budynków, np. zwolnienia podatkowe czy też możliwość uzyskania dotacji na zakup nowoczesnych technologii używanych w "zielonym budownictwie" lub też stworzyć takie regulacje, które wręcz zmuszałyby do budowy wyłącznie budynków energooszczędnych, np. poprzez odpowiednią modyfkację wskaźników określających warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-07-20

 • Koszt wymurowania 1 m2 ściany (bez tynku)

  Wpływ ścian na zużycie energii w budynku

  Wpływ ścian na zapotrzebowanie na energię często jest kwestią trudną do rozstrzygnięcia. Jaki jest wpływ materiałów ściennych na zużycie energii w domu oraz od czego przede wszystkim zależy koszt utrzymania budynku?

  Ostatnia aktualizacja: 2010-07-07

 • Recast dyrektywy EPBD jako środek ograniczający zużycie energii przez budynki

  Zwiększenie efektywności energetycznej jest obecnie jednym z podstawowych zagadnień, nad którymi pracują władze i instytucje naukowe Unii Europejskiej. Pozytywne wyniki działań w tym zakresie pozwoliły by na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego państw członkowskich, stopniowe ograniczanie zależności energetyki w tym rejonie od państw posiadających duże zasoby nieodnawialnych surowców energetycznych, a także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zgodnie ze zobowiązaniami podjętymi przez Unię Europejską w ramach planu 3x20, do 2020 r. emisja dwutlenku węgla na jej terytorium powinna się zmniejszyć o 20%, natomiast efektywność energetyczna zwiększyć się o 20%.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-07-02

 • Produkty YTONG są dokładnie badane w firmowym labolatorium.

  Certyfikaty i wymagania techniczne – co warto o nich wiedzieć?

  Budowa wymarzonego domu wiąże się nie tylko z planowaniem kosztów, wyborem projektu, materiałów i ekipy budowlanej. Inwestorzy mają również do czynienia z dokumentacją techniczną budynku czy poszczególnych materiałów. Zagadnienia dotyczące certyfikatów i wymogów technicznych są zazwyczaj postrzegane jako ważny, ale zarazem skomplikowany temat. Warto zatem przybliżyć tematykę specyfikacji technicznej materiałów oraz certyfikatów budowlanych, zwracając uwagę również na korzyści wynikające z ich posiadania. W tym kontekście, co także należy podkreślić, zmienia się również polskie prawo, które jest dostosowywane do wymogów Unii Europejskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-07-02

 • Unia Europejska wprowadza ważne zmiany w dyrektywie na rzecz energooszczędnego budownictwa

  18 maja 2010 r. Parlament Europejski przyjął zmiany w Dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z nimi, już od 2021 r., na terenie Unii Europejskiej mają być wznoszone wyłącznie budynki o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię, zasilane, choćby częściowo, z odnawialnych źródeł energii. Co konkretnie to oznacza (ile kWh/m2 x rok) na razie nie wiadomo - wskaźnik nakładu energii pierwotnej prawdopodobnie będzie określany na podstawie krajowych lub regionalnych wartości średnich przy uwzględnieniu odpowiednich norm europejskich. Polskie budownictwo czeka więc rewolucja, a na pewno duże zmiany już na etapie projektowania budynku.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-05-19

 • Certyfikat energetyczny - co dalej?

  Od 1 stycznia 2010 roku certyfikaty energetyczne powinny posiadać wszystkie sprzedawane i wynajmowane budynki – zarówno te na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-03-16

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: