Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "budownictwo"

 • Koniunktura w budownictwie – optymizm wystarczył ona krótko

  Przed miesiącem donosiliśmy o historycznym wydarzeniu dla koniunktury w budownictwie, która od marca do kwietnia wzrosła o 4,1 punktu i w końcu po kilku latach znalazła się w plusowym polu z wynikiem 2,7. Koniunktura wykazała się wówczas dużą dynamiką wzrostu i wobec zapowiedzi licznych inwestycji budowlanych, szczególnie w infrastrukturze, w maju liczyliśmy na podobny skok w górę. A tu niespodzianka...

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24

 • Praca w budownictwie: najbardziej pożądani pracodawcy

  Od siedmiu lat firma Antal przeprowadza badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”. W branży budowlanej we wszystkich zestawieniach dwie firmy są jak dotychczas niekwestionowanymi liderami: Skanska i Budimex.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-23

 • Politechnika Gdańska, warsztaty projektowe Break Point. Materiały prasowe Koła Naukowego BUA, fot. Kamila Piotrowska

  Która uczelnia kształci najlepszych inżynierów budownictwa?

  Tego można dowiedzieć się z pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W tej specyficznej rywalizacji oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Jak zapewniają twórcy rankingu – miesięcznik „Perspektywy” – ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-17

 • Coraz więcej ofert pracy dla inżynierów budownictwa

  Nie oficjalne wskaźniki czy komunikaty, ale ruch na rynku pracy najlepiej opisuje sytuację w danej branży. Zgodnie z tą tezą, budownictwo dźwiga się ze stagnacji. Świadczy o tym znaczący wzrost liczby ofert pracy dla osób związanych z budownictwem, a o prawie 20% wzrosło zainteresowanie pracodawców inżynierami budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-15

 • Wciąż wysoka jest liczba wypadków śmiertelnych w budownictwie

  Wypadki w pracy na budowie. Rok 2016 oficjalnie lepszy

  Jak podał wstępnie GUS, w roku 2016 było więcej wypadków w pracy, ale mniej wypadków na budowach. Jest też mniej zdarzeń, które zakończyły się śmiercią pracownika, ale i tak budownictwo jest tu na pierwszym miejscu w zestawieniu wszystkich branż gospodarki.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28

 • Inżynier budownictwa z Polski poszukiwany

  W Niemczech inżynier budownictwa z doświadczeniem może zarobić miesięcznie ok. 4300 euro (brutto). Pracodawcy cenią tam polskich inżynierów, bo są mobilni i dobrze wykształceni. Żeby jednak dostać dobrą posadę w Niemczech trzeba znać język. Niektórzy pracodawcy oferują opłacenie kursu nauki niemieckiego.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-27

 • W marcu koniunktura w budownictwie o pięć punktów w górę

  Od trzech lat nie było tak dobrej koniunktury w budownictwie jak w marcu 2017. Jeżeli utrzyma się taka dynamika pozytywnych ocen, to czeka nas historyczne wydarzenie, gdy koniunkturze po ponad 5,5 roku uda się wreszcie pokonać minusowe pole i wyskoczy ponad zero.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24

 • Nie tylko Polska ma kryzys w budownictwie

  Skurczył się rynek przetargów Polsce i już co czwarta polska firma budowlana – w obliczu słabej od kilku lat koniunktury w budownictwie – deklaruje w badaniach GUS, że szuka kontraktów za granicą. Tyle że, szczególnie naszym najbliższym sąsiadom, też wiedzie się w tej branży nieszczególnie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Zarobki kierownika budowy. Ile na budowie zarabia inżynier?

  Inżynier może zarobić na budowie miesięcznie 3,7 tys. zł, albo 8 tys. zł i więcej. Zależy to od wielu czynników, m.in. od kwalifikacji i pełnionej funkcji, ale także od wielkości firmy i od tego, czyją jest ona własnością.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03

 • Joanna Bujak, kierownik projektu, od 1 marca 2017 Dyrektor Regionu w F.B.I. TASBUD

  Po prostu lubię być na budowie

  Czy budownictwo rzeczywiście jest męską branżą? Naszym zdaniem to stereotyp i kobiet w branży jest coraz więcej. O tym, jak sobie radzi płeć piękna na budowie, co to znaczy kochać swoją pracę, rozmawiamy z inżynier Joanną Bujak, kierownikiem projektu* w F.B.I. TASBUD S.A. (Generalny Wykonawca)...

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: