Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "budownictwo"

 • W czerwcu koniunktura w budownictwie w górę

  W kwietniu tego roku odnotowaliśmy historyczny fakt, że koniunktura w budownictwie po ponad pięciu latach znalazła się w końcu na plusie. W maju, jak podał GUS, wystąpiło niewielkie załamanie, ale czerwiec pokazał, że w firmach budowlanych zapanował jednak optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26

 • Robotyzacja i automatyzacja w budownictwie. Za 20 lat zniknie kilka zawodów budowlanych?

  Za około 20-30 lat, z prawdopodobieństwem rzędu 70%, 20 zawodów w Polsce jest zagrożonych automatyzacją. Wśród nich jest kilka związanych z budownictwem. Czy jest to rzeczywiście możliwe, by na placach budów zamiast ludzi pracowały roboty? - felieton Moniki Czechowskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02

 • AKCJA MURATORPLUS.PL

  aktualności, konferencje, relacje, prezentacje, wideo

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-31

 • Przy zmianie pracy inżynier oczekuje 25% podwyżki. Kwalifikacje zawodowe w cenie

  Od połowy 2013 roku w firmach budowlanych brak doświadczonych pracowników z kwalifikacjami zawodowymi jest wskazywany jako bariera w ich działalności. Obecnie, jak podaje GUS, tak uważa co trzecia firma związana z budownictwem. Bitwę o inżyniera wśród pracodawców wygra ten, który zaoferuje wyższe wynagrodzenie lub atrakcyjniejsze benefity.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-29

 • Koniunktura w budownictwie – optymizm wystarczył na krótko

  Przed miesiącem donosiliśmy o historycznym wydarzeniu dla koniunktury w budownictwie, która od marca do kwietnia wzrosła o 4,1 punktu i w końcu po kilku latach znalazła się w plusowym polu z wynikiem 2,7. Koniunktura wykazała się wówczas dużą dynamiką wzrostu i wobec zapowiedzi licznych inwestycji budowlanych, szczególnie w infrastrukturze, w maju liczyliśmy na podobny skok w górę. A tu niespodzianka...

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24

 • Praca w budownictwie: najbardziej pożądani pracodawcy

  Od siedmiu lat firma Antal przeprowadza badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”. W branży budowlanej we wszystkich zestawieniach dwie firmy są jak dotychczas niekwestionowanymi liderami: Skanska i Budimex.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-23

 • Politechnika Gdańska, warsztaty projektowe Break Point. Materiały prasowe Koła Naukowego BUA, fot. Kamila Piotrowska

  Która uczelnia kształci najlepszych inżynierów budownictwa?

  Tego można dowiedzieć się z pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W tej specyficznej rywalizacji oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Jak zapewniają twórcy rankingu – miesięcznik „Perspektywy” – ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-17

 • Coraz więcej ofert pracy dla inżynierów budownictwa

  Nie oficjalne wskaźniki czy komunikaty, ale ruch na rynku pracy najlepiej opisuje sytuację w danej branży. Zgodnie z tą tezą, budownictwo dźwiga się ze stagnacji. Świadczy o tym znaczący wzrost liczby ofert pracy dla osób związanych z budownictwem, a o prawie 20% wzrosło zainteresowanie pracodawców inżynierami budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-15

 • Wciąż wysoka jest liczba wypadków śmiertelnych w budownictwie

  Wypadki w pracy na budowie. Rok 2016 oficjalnie lepszy

  Jak podał wstępnie GUS, w roku 2016 było więcej wypadków w pracy, ale mniej wypadków na budowach. Jest też mniej zdarzeń, które zakończyły się śmiercią pracownika, ale i tak budownictwo jest tu na pierwszym miejscu w zestawieniu wszystkich branż gospodarki.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28

 • Inżynier budownictwa z Polski poszukiwany

  W Niemczech inżynier budownictwa z doświadczeniem może zarobić miesięcznie ok. 4300 euro (brutto). Pracodawcy cenią tam polskich inżynierów, bo są mobilni i dobrze wykształceni. Żeby jednak dostać dobrą posadę w Niemczech trzeba znać język. Niektórzy pracodawcy oferują opłacenie kursu nauki niemieckiego.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-27

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: