Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "budownictwo"

 • Zadłużenie w budownictwie przekroczyło 2,2 mld zł

  Zatory płatnicze od kilku lat są barierą w działalności firm budowlanych, w dużym stopniu przyczyniają się do ich bankructw i upadłości. Jak coś przeszkadza, naturalnym odruchem jest chęć pozbycia się tego czegoś. Na zatory płatnicze w budownictwie to nie działa. Wydłużają się terminy płatności za faktury, a budownictwo jest liderem zatorów płatniczych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-14

 • Monitoring Rynku Budowlanego 2017

  Optymizm czy pesymizm? Relacja z corocznej konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2017

  W roku 2017 konferencja Monitoring Rynku Budowlanego odnotowała swoją 20. edycję! Wydarzenie było zorganizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku i Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-06

 • Inwestycje drogowe i kolejowe poniżej oczekiwań. Budownictwo czekają wyzwania

  Na ożywienie w budownictwie, co dzisiaj oznacza wysyp kontraktów na budowę infrastruktury transportowej, branża czeka od roku 2015. Kończy się rok 2017, przetargi drogowe i kolejowe są ogłaszane, umowy z wykonawcami podpisywane, ale to nie przekłada się na spektakularny wzrost produkcji budowlano-montażowej, a sytuacja na rynku dobra nie jest, skoro rosną długi w budownictwie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19

 • Jedna z inwestycji zrealizowanych przez Budimex − 808-metrowy most przez Wisłę w Kwidzynie. Budimex jest liderem rankingu największych spółek budowlanych działających w Polsce w roku 2016

  TOP 15 największych spółek budowlanych w Polsce

  W Polsce prowadzi działalność około 200 tys. firm budowlanych. I chociaż ponad połowa z nich to firmy małe i mikro, to na kondycję rynku największy wpływ mają przedsiębiorstwa największe. Jakie firmy tworzą TOP 15 największych spółek budowlanych?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18

 • Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

  ASM postawił na budownictwo

  Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga dzisiaj nie tylko znajomości technik zarządczych, ale również wiedzy o rynku i konkurencji. W budownictwie najbardziej znaną firmą pomagającą zrozumieć rynkowe niuanse jest ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. O tym, jak firma zaczynała i w jakich kierunkach ASM się rozwija rozmawiamy z prezes Małgorzatą Walczak-Gomułą.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-16

 • Przez miesiąc koniunktura w budownictwie spadła o połowę

  W tym roku koniunktura w budownictwie rosła tylko czerwca bez spektakularnych skoków i osiągnęła wskaźnik 6,4. Potem już tylko kreska spadała, a przez ostatni miesiąc straciła aż połowę swojego wyniku. W tym czasie bowiem przybyło nieco pesymistów co do sytuacji firm budowlanych, a także ubyło optymistów.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21

 • Budowa firmy Skanska

  TOP 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Czy na liście są firmy budowlane z Polski?

  Na liście 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej nie brakuje firm z Polski. W pierwszej 10, włącznie liderem, którym jest PKN Orlen, są cztery. Czy budownictwo w tej części Europy jest mocną branżą? Sprawdź, czy polskie firmy budowlane znalazły się w „500” największych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-20

 • Od lewej: Ryszard Kowalski, Bohdan Wyżnikiewicz, Małgorzata Walczak-Gomuła, Janusz Komurkiewicz i Paweł Kisiel

  Zatory płatnicze w budownictwie na konferencji Muratoraplus

  Tematem czwartej konferencji, organizowanej przez Muratoraplus w ramach akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” były zatory płatnicze, które wyjątkowo dotkliwie nękają firmy budowlane. O genezie i skutkach tego zjawiska, ale również o propozycjach naprawczych bardzo ciekawie wypowiedzieli się eksperci od analiz rynkowych, jak i przedstawiciele firm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14

 • Budownictwo notuje wzrosty a koniunktura spada

  W lipcu 2017, w porównaniu z lipcem 2016, produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 19,8%. To oznacza, że od początku roku wskaźnik ten osiągnął poziom o 10,6% wyższy niż przed rokiem (wówczas zanotowano spadek o 13,8%). To wymierny dowód, że budownictwo łapie rozruch. A jednak koniunktura w budownictwie od trzech miesięcy znowu spada, bo firmy budowlane nie ufają gospodarce.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25

 • Raport Deloitte: Polska na czele mieszkaniowych rankingów!

  Pod względem liczby budowanych mieszkań, także w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, Polska jest w czołówce UE – wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte. Niestety, są też mieszkaniowe rankingi, które chluby naszemu krajowi nie przynoszą.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: