Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "budownictwo energooszczędne"

 • Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

  Pierwsza z cyklu czterech konferencji pod hasłem „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” już 18 października 2017 w Poznaniu. Organizator – Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE) przewiduje po około 50 uczestników w każdym spotkaniu, a więc potencjalni chętni muszą pilnować rejestracji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-18

 • Domy z keramzytu w systemie Sun Block

  Firma Jadar opracowała kompleksowy system budowy domów Sun Block. Materiałem budowlanym w tym systemie są bloczki z keramzytobetonu.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-19

 • Aplikacja Pasywne 3D - przykładowe działanie

  Interaktywna aplikacja o budownictwie pasywnym

  Żeby budynek mógł być określony mianem pasywny, musi wykazać się niskim (poniżej 15 kWh/(m²·rok) współczynnikiem zapotrzebowania na energię w trakcie eksploatacji. Ale żeby to osiągnąć, o pasywności trzeba myśleć już na etapie projektu, w którym trzeba uwzględnić wiele rozwiązań. Na rynku pojawiają się aplikacje, które ułatwiają to zadanie. Jedną z nich jest aplikacja Pasywne 3D.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20

 • Druga edycja targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna

  Wrocław był gospodarzem Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg®. Wydarzenie zgromadziło duże gremium osób ściśle związanych z branżą OZE i efektywnością energetyczną, a także prywatnie zainteresowanych budownictwem energooszczędnym oraz pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych w gospodarstwie domowym i rolnym. 

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-25

 • BUDMA 2016 coraz bliżej

  Znamy coraz więcej szczegółów z programu najbliższej BUDMY, która startuje w Poznaniu już 2 lutego 2016. Te największe targi branży budowlanej słyną z bogatej oferty imprez towarzyszących. Oto zaproszenia na kilka z nich...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-07

 • film

  Anna Żyła o wspieraniu budownictwa enerooszczędnego przez BOŚ Bank. WIDEO

  Anna Żyła, Główny Ekolog BOŚ Banku, opowiada m.in. o sposobach dotowania przez BOŚ Bank budownictwa energooszczędnego oraz kredycie hipotecznym z dotacją na dom energooszczędny. BOŚ Bank był patronem konferencji budowlanej Muratora Jakość Budynku: ENERGIA•KLIMAT•KOMFORT, która odbyła się 4-5 listopada w warszawskim Pałacu Prymasowskim.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-17

 • Przykład idzie z góry - Skanska buduje energooszczędny biurowiec dla wojewódzkiego FOŚiGW w Łodzi

  Lemur, czyli pieniądze na budownictwo energooszczędne po raz drugi

  Budowa obiektów o podwyższonych standardach energooszczędności to nie są niskie koszty. Inwestorzy prywatni częściej decydują się na takie inwestycje, natomiast samorządy, w gestii których leżą obiekty użyteczności publicznej, liczą przed wydaniem każdą złotówkę, co często blokuje ich budowę, bo przepisy nie pozwalają na tańsze przedsięwzięcia. Naprzeciw potrzeb właśnie tych ostatnich Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) stworzył program Lemur, którego druga już edycja właśnie rusza.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-29

 • Projekt TOSEB to bezpłatna platforma wiedzy o budownictwie energooszczędnym

  Projekt TOCEB - transfer wiedzy o energooszczędnym budowaniu

  Rusza projekt szkoleniowy, który będzie wspierał zdobywanie wiedzy z zakresu budownictwa energooszczędnego i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Projekt został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ruszyły już testy tej platformy wiedzy.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-14

 • Sposób mntażu okien V82 Modern Design – za warstwą ocieplenia

  Okna energooszczędne V82 Modern Design - duże przeszklenia i prawie niewidoczne profile

  System okienny V82 Modern Design to najnowsza propozycja Vetrex. Okna zaprojektowano z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym oraz nowoczesnych, śmiałych projektach architektonicznych. Z systemu okiennego V82 można tworzyć efektowne przeszklenia budynków, w których profile okienne są prawie niewidoczne z zewnątrz.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-03-10

 • Rusza jesienny cykl spotkań Budoskop - Warsztat architekta - Meeting with innovation

  11 września w Olsztynie odbędzie się pierwsze z jesiennego cyklu spotkań Budoskop - Warsztat architekta - Meeting with innovation. Konferencja dotyczyć będzie m.in. budownictwa pasywnego i energooszczędnego, włoskiego designu oraz rozwiązań systemowych na elewacje

  Ostatnia aktualizacja: 2014-09-03

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: