adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "autostrady"

 • Nowe autostrady niszczą drogi lokalne

  Przybywa w Polsce kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, jednak przy okazji ich budowy niszczone są drogi lokalne, będące pod zarządem samorządów, które jak wiadomo nie mają ekstra funduszy na ich naprawę. Ale to nie jest tak, że nie można się zabezpieczyć przed takimi szkodami. Sprawę badała Najwyższa Izba Kontroli (NIK)...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11

 • Na nową mapę dróg krajowych spogladają premier Ewa Kopacz (z lewej) i (z prawej) Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju

  Do 2023 roku wydamy 107 mld zł na drogi szybkiego ruchu

  Rząd ogłosił projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W ramach tego programu zostanie sfinansowana budowa 3900 km autostrad i dróg ekspresowych oraz 57 nowych obwodnic, poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na te cele planuje się inwestycje na 107 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-08-26

 • Autostrady i ekspresówki budowane bez kontroli

  Oczywiście nie wszystkie, ale NIK nie wystawiła dobrej oceny GDDKiA, która nie poradziła sobie z kontrolą jakości dróg budowanych w Polsce w latach 2008-2011. To oznacza wysokie koszty budowy tych dróg ze względu na remonty, chociaż jak wszyscy pamiętamy, GDDKiA chwaliła się wówczas oszczędnościami w kontraktach podpisywanych dużo poniżej kosztorysów inwestorskich.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-04-28

 • Orientacyjna mapa projektów drogowych planowanych do reaizacji do roku 2020

  Plany na ponad 4000 km dróg ekspresowych

  Zgodnie z przyjętą przez rząd „Strategią Rozwoju Transportu do 2020 roku” planowana jest budowa prawie 4200 km nowych dróg ekspresowych. Priorytet mają ciągi drogowe, które finalnie utworzą strategiczne szlaki komunikacyjne północ - południe i wschód – zachód, a także połączą największe polskie miasta. Obu wszystkie planowane inwestycje drogowe znalazły finał w realizacji.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-11-05

 • film

  Ustawa o płatnościach dla podwykonawców autostrad podpisana przez Prezydenta. WIDEO

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę, na mocy której podwykonawcy budujący, m.in. autostrady otrzymają zaległe należności. Jednocześnie zapowiada, że część przepisów skieruje do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej. Sprawę komentuje Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-08-01

 • Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) kluczem do sukcesu modernizacji autrostrady M25 przed Igrzyskami Olimpijskimi 2012 w Londynie

  Ewentualne błędy w modernizacji autostrady, które byłyby bardzo trudne do wykrycia z dokumentacją 2D, przy użyciu Autodesk Navisworks nie mają żadnych szans. Zintegrowany model projektu w Autodesk Navisworks wykorzystujący Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) - umożliwia łatwą wizualizację całego projektu, wszystkich elementów naziemnych i podziemnych oraz innych, takich jak np. bariery stref bezpieczeństwa pracy. Za poszerzenie 64 km odcinka 188 kilometrowej londyńskiej autrostrady M25, w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich 2012, firmy Atkins i Skanska Balfour Beatty Joint Venture zdobyły nagrodę Autodesk BIM Experience Award.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-25

 • Jest ustawa, podwykonawcy dziękują ministrowi

  Wczoraj, 28 czerwca 2012, Sejm rozpatrzył w drugim czytaniu Ustawę w sprawie spłaty niezaspokojonych należności przedsiębiorców za niektóre prace, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych. Jest to ustawa, która przechodzi przyspieszoną ścieżkę legislacyjną. Jest szansa, że pierwsi podwykonawcy, którzy nie dostali wynagrodzenia skorzystają z jej dobrodziejstwa już pod koniec wakacji.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-06-29

 • Bogl & Kryls buduje odcinek C autostrady A2

  Drogi i autostrady: ranking GDDKiA dobrych i ... gorszych wykonawców

  Gdy swego czasu oferowane przez wykonawców ceny za budowanie dróg zaczęły mocno spadać poniżej kosztorysów inwestorskich, obok zachwytów GDDKiA oszczędnościami, z drugiej strony pojawiły się opinie ekspertów, że za „takie” pieniądze nie da się budować dobrych jakościowo dróg, a tym bardziej autostrad. I niejeden wykonawca nie przejechał się po wybudowanej przez siebie drodze, ale „przejechał” się na takim kontrakcie finansowo.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-05-09

 • Niektóre drogi i autostrady będą kończone po EURO 2012

  Plan budowy autostrad i dróg ekspresowych, które będą naszą wizytówką na EURO 2012 rząd ogłosił w 2007 roku. Polska zachłysnęła się w zachwycie, bo plan był niezwykle ambitny - w 2012 roku będziemy mieć 1605 km nowych autostrad i 2418 km nowych dróg ekspresowych, które zapewnią dobre połączenie z Gdańskiem, Warszawą, Wrocławiem i Poznaniem. Nie wszystko udało się zrealizować na czas i w takim zakresie jak planowano, ale i tak przy budowie polskich dróg i autostrad znalazła się praca dla firm budowlanych z całej Europy i nie tylko...

  Ostatnia aktualizacja: 2012-01-02

 • Autostrada A1: otwarcie odcinka Wieszowa - Maciejów

  Kolejny odcinek autostady A1 został oddany do ruchu. W czwartek, 22 grudnia 2011 r. autostrada A1 na odcinku Wieszowa - Maciejów (woj. śląskie) została otwarta. Nowy odcinek autostrady o długości 8 kilometrów budowała spółka Dragados.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-12-27

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: