Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "akustyka"

 • Produkcja grzejników płytowych Purmo.

  Ochrona przeciwhałasowa w halach przemysłowych. Stosowanie materiałów ściennych i stropowych

  materiał płatny

  Dopuszczalne wartości hałasu na stanowisku pracy zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 6 czerwca 2014 r. Ponadto wymagania te oraz metodykę pomiarów kontrolnych przedstawiono w normie PN-N-01307:1994, zaś wytyczne do pomiarów hałasu w miejscu pracy w PN-ISO 9612:2009.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27

 • Hałas w halach przemysłowych

  materiał płatny

  Głównymi źródłami hałasu występującego w halach przemysłowych są maszyny lub urządzenia, instalacje techniczne oraz procesy technologiczne.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-24

 • Akustyka w systemach suchej zabudowy wnętrz: płyty gipsowo-kartonowe

  materiał płatny

  Płyty gipsowo-kartonowe mają bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzajach konstrukcji wewnątrzlokalowych. Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie wymagań w stosunku do parametrów akustycznych, którymi powinny charakteryzować się te konstrukcje, stosuje się odpowiednie rozwiązania z wykorzystaniem różnych rodzajów płyt g-k oraz różne rozwiązania konstrukcyjne.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-24

 • METAL Baffle służą do maskowania przestrzeni ponadsufitowej wszędzie tam, gdzie konieczny jest stały dostęp do urządzeń serwisowych, w częściowo widocznym środowisku peronu kolejowego oraz jako estetyczne rozwiązanie sufitowe dla pomieszczeń wielkoprzestrzennych

  Sufity podwieszane z pionowych paneli akustycznych METAL Baffle firmy Armstrong

  materiał płatny

  Panele akustyczne METAL Baffle firmy Armstrong to pionowe, perforowane listwy o dobrych parametrach pochłaniania dźwięku.  Stosowane są do wykonania sufitów podwieszanych m.in. w szkołach, biurach, pomieszczeniach wielkoprzestrzennych oraz do maskowania przestrzeni ponadsufitowych. Linearne wzornictwo podkreśla nowoczesność architektury wnętrz, a dostępność w różnych rozmiarach i kolorach pozwala na realizację zindywidualizowanych projektów

  Ostatnia aktualizacja: 2013-08-27

 • Nowe przegrody akustyczne marki Heradesign cechują się nie tylko dobrymi parametrami, lecz również harmonizują z architektonicznym i estetycznym wyrazem budynku

  Akustyka wnętrz Audytorium Maximum w Kleve. Płyty akustyczne Heradesign

  materiał płatny

  Płyty akustyczne w kilku różnych rozmiarach posłużyły do wykonania kompleksowego rozwiązania akustycznego w Audytorium Maximum Uniwersytetu Kleve, którego wysokość sięga 18 metrów. Przegrody akustyczne Heradesign nie tylko spełniają normę DIN EN ISO 3382, lecz również harmonizują z nowoczesną architekturą budynku  

  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-19

 • AFRISO Gueglingen – parametry żagli akustycznych i ich pochłanianie

  AFRISO Gueglingen – parametry żagli akustycznych i ich pochłanianie. PREZENTACJA

  Prezentacja Grzegorza Korytowskiego, dyrektora zarządzającego OWA Polska, przedstawiająca parametry żagli akustycznych oraz elementy wpływające na ich absorpcję akustyczną.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-27

 • Nowe inwestycje: ważna akustyka

  Biurowce, wiele nowych inwestycji i przestrzeń publiczną łączy wspólny problem. Podczas konferencji PLGBC ktora odbyła się w październiku 2015 w Warszawie,  tematem powtarzającym się w wypowiedziach zaproszonych ekspertów były konsekwencje zanieczyszczenia miejskiej przestrzeni hałasem. Z punktu widzenia użytkownika przeciętnego biura to problem niemal równie dotkliwy, co zanieczyszczone powietrze.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-13

 • Katalog rozwiązań akustycznych

  Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA i powołana przez nie Grupa Merytoryczna AKUSTYKA opracowała autorski „DAFA A 1.01. Katalog rozwiązań akustycznych”. Katalog określa zasady korzystania z danych w nim zawartych przy projektowaniu budynków pod kątem właściwości dźwiękoizolacyjnych i dźwiękochłonnych w celu spełnienia wymagań akustycznych obowiązujących w Polsce.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-08-26

 • Konkurs architektoniczny Red Blood

  Oświetlenie i akustyka w nowoczesnym biurze. Studencki konkurs architektoniczny

  Fabryka Mebli BALMA organizuje konkurs Red Blood. Temat konkursu to oświetlenie i akustyka w nowoczesnym biurze o powierzchni do 200 m2

  Ostatnia aktualizacja: 2013-11-14

 • Konferencja IZOLACJE 2013 odbyła się pod hasłem: „Rola izolacji w nowoczesnym projektowaniu i architekturze”

  O tym, jakie ma być budownictwo, na Konferencji IZOLACJE 2013

  To wcale nie jest górnolotne pytanie i bardzo dobre forum do takiej dyskusji. Od 2019 roku w krajach UE zaczną obowiązywać obligatoryjne standardy budownictwa prawie zeroenergetycznego. I na pewno dużą rolę w tej materii odegrają izolacje. I dlatego problematyka dotycząca nowoczesnego projektowania i budowania była tematem Konferencji IZOLACJE 2013.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-03-15

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: