Tag: "Warszawa"

 • Generalnym wykonawcą kompleksu Manufaktura Stare Miasto jest Eiffage Polska Budownictwo

  Rewitalizacja w centrum Poznania

  W Poznaniu, na terenie XIX-wiecznych budynków Zakładów Spirytusowych Akwawit, powstanie kompleks Manufaktura Stare Miasto. Generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo. Wartość kontraktu to 36 mln zł netto.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-30

 • RENEXPO® Poland – spotkanie branży OZE

  Kolejna edycja RENEXPO® Poland, czyli już VI Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Enegetycznej, odbędą się 19-21 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizator – REECO Poland – zapowiada liczne dyskusje na aktualne tematy, konferencje, spotkania eksperckie oraz udział blisko 120 wystawców.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-13

 • Odnowiona elewacja budynku Bellony przy placu Europejskim w Warszawie

  Fasada budynku Bellony gotowa na otwarcie placu Europejskiego

  Zakończono prace związane z odrestaurowaniem dawnego budynku Domu Wydawniczego Bellona w Warszawie. Jest to obiekt sąsiadujący z flagową inwestycją Ghelamco Poland – Warsaw Spire, dlatego deweloper postanowił go odnowić. Elewacja została poddana renowacji, wymieniono też wszystkie okna. W planach jest także remont wnętrz, głównie ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych i toalet. Koszt dotychczasowych prac to prawie 3 miliony pln.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

 • Rozbudowa II linii metra – są kolejne pozwolenia

  Wojewoda mazowiecki wydał cztery decyzje dotyczące odcinka północno-wschodniego od stacji Dworzec Wileński do stacji Bródno. Pozwolenia na budowę obejmują stacje C15 i C17 oraz dwie wentylatornie. Mają one rygor natychmiastowej wykonalności.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09

 • Trwa realizacja I i II etapu osiedla Moko W warszawie.

  Osiedle Moko na warszawskim Mokotowie

  Trwa realizacja I i II etapu budowy osiedla Moko przy ul. Magazynowej 1 na warszawskim Mokotowie. Inwestorem jest spółka Ronson Development, a generalnym wykonawcą HOCHTIEF Polska.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-02-24

 • Powstanie nowa hala łyżwiarska Tor Stegny

  Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło, że wybuduje kolejny obiekt sportowy. Będzie to największa inwestycja od czasów wybudowania stadionu Legii. Będzie to pierwszy w Polsce kryty tor łyżwiarski.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-09

 • Szpital Pediatryczny WUM - wizualizacja

  Otwarto Szpital Pediatryczny WUM

  Odbyło się już oficjalne otwarcie Szpitala Pediatrycznego, inwestycji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nową placówkę medyczną wybudował Warbud. 

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-02

 • 54-kondygnacyjny Szklany Żagiel - luksusowy apartamentowiec Złota 44, Warszawa.

  Kolejne zmiany na Złotej 44

  Budynek Libeskinda, Żagiel, Złota 44, jeden właściciel, drugi właściciel – jak dotąd zmiany nazw czy właścicieli na dobre nie zaszkodziły spektakularnej inwestycji w centrum Warszawy przy Złotej 44, bo budowa trwa. I jak zapewniają inwestorzy, rezygnacja z głównego wykonawcy nie będzie miała wpływu na postęp prac.   

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-28

 • Zakończono budowę osiedla Syta 124

  Na warszawskim Wilanowie zakończono prace budowlane związane z inwestycją White Stone Development. Zbudowano kompleks czterech budynków mieszkalnych przy ulicy Sytej 124.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-24

 • film

  Jest już nowy Most Łazienkowski w Warszawie. FILM

  Na placu odbudowy spalonego Mostu Łazienkowskiego pojawiła się tablica, że nowym wykonawcą jest PORR Polska Infrastructure (wcześniej Bilfinger Infrastrukture), ale to na szczęście tylko zmiana oficjalnej nazwy (z powodu zmiany właściciela) i dla realizacji inwestycji nie ma ona znaczenia. Warszawiacy, tacy sami malkontenci jak wszyscy Polacy, wieszczą, że firmie nie uda się dotrzymać terminu...     

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-22

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: