Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Skanska"

 • Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Sosna, ekspert rynku budowlanego PMR; Kamil Simka, wiceprezes wykonawczy firmy Skanska; Andrzej Goławski, prezes firmy Mostostal Warszawa; Jarosław Szczupak, prezes firmy Alstal; Leszek Gołębiecki, prezes firmy Unibep; Józef Zubelewicz, członek zarządu firmy Erbud; Mirosław Józefczuk, członek zarządu firmy Warbud.

  Rośnie rynek budowlany, a firmy boją się bankructw. Dziwne?

  Znów drożeją materiały budowlane, transport i robocizna - alarmują firmy budowlane. Obawiają się powtórki z przełomu poprzedniej i obecnej dekady, gdy mimo boomu w budownictwie, masowo bankrutowały.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17

 • Budowa trasy S8 - wykorzystanie dronów do liczenia prac ziemnych na modelach 3D.

  Co potrafią drony na placu budowy?

  Na świecie coraz więcej firm budowlanych używa dronów na placach budowy, aby usprawnić prace i uniknąć strat. A w Polsce? Drony latają już nad budowami m.in. takich firm jak Skanska, Budimex czy Astaldi.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-06

 • Budowa firmy Skanska

  TOP 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Czy na liście są firmy budowlane z Polski?

  Na liście 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej nie brakuje firm z Polski. W pierwszej 10, włącznie liderem, którym jest PKN Orlen, są cztery. Czy budownictwo w tej części Europy jest mocną branżą? Sprawdź, czy polskie firmy budowlane znalazły się w „500” największych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-20

 • W pełni ekologiczna, samowystarczalna i, co ważne, bezpieczna nawierzchnia dla rowerzystów

  Nowe technologie w budownictwie. Każda firma ma własną ścieżkę innowacji

  Coraz więcej firm z branży budowlanej rozumie, że nie inwestując w nowe technologie i rozwiązania, prędzej czy później wypadną z rynku. Zapytaliśmy przedstawicieli kilku czołowych firm o ich ścieżki innowacji, dzięki którym zdobywają przewagę konkurencyjną, z jakich osiągnięć te firmy są szczególne dumne oraz jakie będzie budownictwo w przyszłości?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-31

 • Kontrakty budowlane zgarniają wielkie firmy, a małe - bankrutują

  Skanska rozbudowuje cmentarz w Opolu, Budimex – dworzec kolejowy w Kartuzach. Potentaci budowlani nie gardzą już także stosunkowo małymi kontraktami, zabierając je mniejszym lokalnym firmom. Wiele z nich najprawdopodobniej nie przetrwa tej konkurencji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-23

 • Skanska zaczęła budowę czwartego biurowca katowickiego „Tiramisu”

  To ostatni etap budowy Silesia Business Park. Czwarty budynek kompleksu biurowego będzie miał 12 tys. m² powierzchni.. „Tiramisu” (potoczna nazwa inwestycji) jest jednym z największych parków biurowych w Katowicach. Zakończenie budowy całego kompleksu planowane jest na przełom III i IV kwartału 2018.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-23

 • Tak będzie wyglądał Nowy Rynek w Poznaniu

  Poznań. Projekt Nowy Rynek – Skanska ruszyła z budową

  Nowy Rynek powstanie na terenie dawnego dworca PKS. Będzie to zupełnie nowy kwartał miasta z rynkiem wewnątrz zespołu budynków o różnej funkcji. W pierwszej fazie budowy powstanie budynek biurowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-07

 • Firmy budowlane stawiają na innowacje. A może imowacja zamiast innowacji?

  Jednym z elementów konkurencji jest dzisiaj innowacyjność przedsiębiorstw. W porównaniu z innymi krajami Polska nie jest potęgą w tym obszarze, a już na pewno nie kojarzą nam się od razu z innowacjami firmy budowlane. A jednak, coraz częściej słychać o nowościach technologicznych, w które zaangażowane są właśnie przedsiębiorstwa związane z budownictwem.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-03

 • Wrocławski Węzeł Wodny

  Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego dobiegła końca

  Wrocław i jego mieszkańcy dobrze pamiętają czym jest powódź i nigdy więcej nie chcą tego doświadczyć. Czekali 20 lat na poczucie bezpieczeństwa, bo oto zakończyła się modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW), który obecnie jest w stanie przyjąć falę powodziową nawet tak dużą, jak ta z 1997 r., czyli około 3600 m3 na sekundę.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-27

 • Czy w Świnnej Porębie jest najdłuższy most kolejowy w Polsce?

  26 lipca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk towarzyszył premier Beacie Szydło w otwarciu zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie na Skawie w Małopolsce. W czasie uroczystości minister poinformował, że w ramach tej inwestycji powstał „najdłuższy most kolejowy w Polsce”. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: