Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "PLGBC"

 • Konferencja PLGBC – Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

  W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 20 kwietnia 2017 odbędzie się konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem: Zielone budynki w przestrzeni miejskiej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-30

 • Sympozjum PLGBC o życiu w zielonych budynkach

  W szóstym już z kolei PLGBC Green Building Symposium uczestniczyło blisko 200 osób. Dyskusja o zdrowiu i jakości życia w zielonych budynkach okazał się bardzo owocna.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-18

 • PLGBC Green Building Symposium 2016

  Już VI edycja PLGBC Green Building Symposium odbędzie się 5 października w Warszawie, w siedzibie kina Praha (ul. Jagiellońska 26). Głównymi tematami wydarzenia będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w tzw. zielonym standardzie.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-05

 • Konferencja o inteligentnych miastach i zrównoważonym budownictwie

  Energooszczędne budynki już są, a w najbliższej przyszłości wymagania w stosunku do nich będą jeszcze bardziej rygorystyczne. Ale to za mało, by rozwiązać problem zmniejszania zużycia energii. W myśl tego, 21 kwietnia 2016 odbędzie się konferencja w ramach kolejnej edycji Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem - GREEN BUILDINGS = SMART CITIES, czyli zielone budownictwo = inteligentne miasta.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-03-10

 • Konferencja PLGBC

  PLGBC Green Building Symposium

  Już po raz piąty, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się PLGBC Green Building Symposium, konferencja poświęcona zielonemu budownictwu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zdrowie, komfort i produktywność, czyli prawdziwe zyski płynące z zielonego budownictwa”.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-21

 • Nowe inwestycje: ważna akustyka

  Biurowce, wiele nowych inwestycji i przestrzeń publiczną łączy wspólny problem. Podczas konferencji PLGBC ktora odbyła się w październiku 2015 w Warszawie,  tematem powtarzającym się w wypowiedziach zaproszonych ekspertów były konsekwencje zanieczyszczenia miejskiej przestrzeni hałasem. Z punktu widzenia użytkownika przeciętnego biura to problem niemal równie dotkliwy, co zanieczyszczone powietrze.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-13

 • Green Building Night: zielone budynki, ekologia i nowe inwestycje. Konferencja

  PLGBC, czyli Polish Green Building Council (Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego) oraz firmy Lidman Green RealEstate oraz Asari.pl zapraszają do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z Green Real Estate, nieruchomości zrealizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego projektowania. Spotkanie odbędzie się 20 września

  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-10

 • Zrównoważone budownictwo i certyfikacja LEED. Sympozjum PLGBC

  Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) zaprasza na konferencję, której tematem przewodnim będzie zrównoważone budownictwo. Konferencja odbędzie się 9-10 października w Warszawie. Podczas konferencji zostanie przeprowadzone szkolenie LEED.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-25

 • Rafał Schurma, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC)

  DGNB - bilans wartości dla domu

  – DGNB to bilans wartości domu mówi Rafał Schurma, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council) – Ekologia oraz zielone budownictwo to terminy, które stają się coraz bardziej modne. Większość firm używa tych słów, aby reklamować swoje produkty bądź usługi. Często, niestety, klient mimowolnie staje się ofiarą tak zwanego greenwashingu, czyli promowania zwyczajnego produktu jako przyjaznego środowisku. Ocena, co jest ekologiczne, „zrównoważone”, wymaga międzydyscyplinarnej wiedzy specjalistów. Temu właśnie służą systemy certyfikacji. LEED, BREEAM, DGNB porządkują wiedzę o budynku, jego funkcjonowaniu w środowisku, użyteczności dla człowieka. Pokazują zagadnienie w sposób całościowy. Uporządkowany system wykazuje, co jest wartościowe dla środowiska, budynku i użytkowników. Certyfikat DGNB Niemcy nazywają systemem drugiej generacji, bo w sposób matematyczny precyzyjnie określa takie cechy budynku jak trwałość, jakość techniczna, jakość procesu budowy. System cieszy się znakomitą opinią wśród specjalistów. Jego dużą zaletą jest elastyczność. Certyfikować można budynki na całym świecie. Koszt certyfikacji, w której bierze udział audytor, sprawia, że DGNB nie jest jeszcze popularny w budownictwie mieszkaniowym.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-03

 • Konferencja PLGBC "Spring into Green"

  Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) zaprasza na konferencję oraz szkolenie "Spring into Green". Tematem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się 13 marca w Warszawie, będzie zrównoważone projektowanie.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-02-28

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: