adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "PKP"

 • Modernizacja linii kolejowej E 20 konieczna – potwierdza KE

  Komisja Europejska Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu potwierdziła, że modernizacja linii E 20 wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22

 • Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP

  Modernizacja linii E 20 Warszawa-Poznań jest uzasadniona

  Potrzeba modernizacji linii E 20 Warszawa–Poznań jest niekwestionowana. Projekt otrzymał dofinansowanie z UE, co oznacza że był analizowany pod względem efektywności przez kompetentne grono specjalistów – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych

  Czy zamknięcie linii kolejowej Warszawa-Poznań na dwa lata jest konieczne?

  – Żeby wyremontować kilka stacji kolejowych, wybudować bezkolizyjne przejazdy drogowe, a tym samym podnieść prędkość przejazdu, nie trzeba zamykać linii na dwa lata – uważa Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Po co wymieniać to co działa? Modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań

  – Nieefektywność prowadzonej od kilkunastu lat modernizacji tranzytowej linii E20 wschód-zachód wynika z faktu, że obejmuje ona swym zakresem infrastrukturę w znacznej części już zmodernizowaną, która jest w dobrym stanie technicznym – alarmuje Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań. Absurd czy konieczność?

  W czerwcu 2017 PKP PLK ma rozpocząć modernizację magistrali E 20. W mediach pojawiły się informacje, że kolej musi wydać miliardy na niepotrzebny remont. Czy to prawda? Poprosiliśmy ekspertów o opinię w tej sprawie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Ruszyły prace na warszawskiej linii obwodowej. Pasażerów PKP czekają zmiany i utrudnienia

  PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły drugi etap modernizacji linii kolejowej na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Inwestycja ma usprawnić komunikację w stolicy, ale zanim to nastąpi, podróżni muszą się liczyć z utrudnieniami jakie na nich czekają w ciągu najbliższego roku. Właśnie tyle potrwa remont torów, wiaduktów i przystanków.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-13

 • Krajowy Program Kolejowy. W roku 2017 umowy na 5,5 mld zł

  W tym roku firmy budowlane mogą liczyć na wysyp kontraktów na roboty kolejowe. Prezes spółki PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował na konferencji prasowej, że od początku roku spółka zawarła umowy na inwestycje o łącznej wartości 750 mln, a do końca roku przekroczy ona 25 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-24

 • STRABAG zmodernizuje linię kolejową na Górnym Śląsku

  PKP PLK podpisał umowę na rewitalizację 60 km torów położonych w Rybnickim Okręgu Węglowym. Koszt inwestycji to prawie pół miliarda złotych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-25

 • fotogaleria
  Budowa dworca kolejowego Łódź Fabryczna ma się zakończyc w grudniu 2016

  Pierwszy pociąg na dworcu Łódź Fabryczna

  Sukcesem zakończył się testowy kurs pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź Widzew – Łódź Fabryczna. Największy i najnowocześniejszy dworzec w Polsce jest już prawie gotowy na przyjęcie podróżnycjh. Koszt budowy wyniósł 1,75 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-01

 • Generalnym wykonawcą modernizacji dworca w Miechowie została firma BETONOX Construction Sopot

  Przebudowa dworca w Miechowie

  PKP planuje gruntowną modernizację dworca w Miechowie. Wykonawcą inwestycji została firma BETONOX Construction Sopot. Prace mają ruszyć w grudniu 2016.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-30

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: