Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "PKP"

 • PKP kończy superważną inwestycję. Krócej z Krakowa do Zakopanego

  Od 10 grudnia 2017 r. podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego będzie trwała o 15 minut krócej. A to dzięki dobiegającej końca w Krakowie budowie łącznicy kolejowej. Zintegruje też ona w tym mieście kolej z komunikacją miejską.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-20

 • Zabytkowy dworzec kolejowy w Zakopanem

  Nowy dworzec PKP i nowoczesne centrum komunikacyjne w Zakopanem

  Już na początku 2016 roku informowaliśmy o tym, że Zarząd PKP oraz władze miasta Zakopane opracowały koncepcję dotyczącą zaprojektowania, budowy i eksploatacji nowego centrum komunikacyjnego, które ma powstać w historycznych budynkach dworca PKP w Zakopanem. Aktualnie Polskie Koleje Państwowe przekazały na rzecz miasta dworzec kolejowy wraz z przyległym placem. Kolejnym krokiem będzie modernizacja zabytkowego budynku dworca oraz budowa nowoczesnego centrum komunikacyjnego.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10

 • West Station oddany do użytku

  West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. i Xcity Investment. Kompleks przy Dworcu Zachodnim w Warszawie właśnie został oddany do użytku, miesiąc przed planowanym terminem.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-29

 • Stację Gdańsk Główny czeka modernizacja

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie modernizacji z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych Intercor. Inwestycja pochłonie 62 mln złotych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-04

 • STRABAG zmodernizuje fragment linii kolejowej Warszawa-Radom

  Mowa o odcinku nr 8 Warszawa-Radom długości 19,3 km. Inwestycja potrwa 3,5 roku. Wartość kontraktu wynosi ponad 216 mln zł netto.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-11

 • Modernizacja linii kolejowej E 20 konieczna – potwierdza KE

  Komisja Europejska Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu potwierdziła, że modernizacja linii E 20 wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22

 • Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP

  Modernizacja linii E 20 Warszawa-Poznań jest uzasadniona

  Potrzeba modernizacji linii E 20 Warszawa–Poznań jest niekwestionowana. Projekt otrzymał dofinansowanie z UE, co oznacza że był analizowany pod względem efektywności przez kompetentne grono specjalistów – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych

  Czy zamknięcie linii kolejowej Warszawa-Poznań na dwa lata jest konieczne?

  – Żeby wyremontować kilka stacji kolejowych, wybudować bezkolizyjne przejazdy drogowe, a tym samym podnieść prędkość przejazdu, nie trzeba zamykać linii na dwa lata – uważa Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Po co wymieniać to co działa? Modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań

  – Nieefektywność prowadzonej od kilkunastu lat modernizacji tranzytowej linii E20 wschód-zachód wynika z faktu, że obejmuje ona swym zakresem infrastrukturę w znacznej części już zmodernizowaną, która jest w dobrym stanie technicznym – alarmuje Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Modernizacja linii kolejowej Warszawa-Poznań. Absurd czy konieczność?

  W czerwcu 2017 PKP PLK ma rozpocząć modernizację magistrali E 20. W mediach pojawiły się informacje, że kolej musi wydać miliardy na niepotrzebny remont. Czy to prawda? Poprosiliśmy ekspertów o opinię w tej sprawie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: