Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "OZE"

 • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy termomodernizacji budynku

  materiał płatny

  Elementem termomodernizacji budynku może być wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Rozwiązanie takie przyczyni się do ograniczenia zużycia energii ze źródeł kopalnych oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-30

 • RENEXPO® Poland – spotkanie branży OZE

  Kolejna edycja RENEXPO® Poland, czyli już VI Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Enegetycznej, odbędą się 19-21 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizator – REECO Poland – zapowiada liczne dyskusje na aktualne tematy, konferencje, spotkania eksperckie oraz udział blisko 120 wystawców.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-13

 • GreenPOWER 2016

  GreenPOWER 2016

  Interesowanie się technologiami związanymi z energią odnawialną to dzisiaj nie tylko trend, ale wręcz konieczność. I właśnie fotowoltaika, biopaliwa, biomasa, energia wodna i wiatrowa to zakres Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GreenPOWER, których kolejna edycja z sukcesem odbyła się w Poznaniu.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-30

 • Druga edycja targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna

  Wrocław był gospodarzem Międzynarodowych Targów Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg®. Wydarzenie zgromadziło duże gremium osób ściśle związanych z branżą OZE i efektywnością energetyczną, a także prywatnie zainteresowanych budownictwem energooszczędnym oraz pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych w gospodarstwie domowym i rolnym. 

  Ostatnia aktualizacja: 2016-04-25

 • Systemy fotowoltaiczne Schüco dają nowe możliwości projektowania nowoczesnych i zrównoważonych powłok architektonicznych

  Targi InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna

  Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędą się 13-14 kwietnia 2016 Międzynarodowe Targi InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-02-29

 • Podsumowanie RENEXPO® Poland 2015

  Organizatorzy ogłosili, że sukcesem zakończyła się piąta edycja trzydniowych targów RENEXPO® Poland 2015. Podczas wrześniowej imprezy (22-24.09) zaprezentowało się 110 wystawców nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Włoch oraz Chin.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-10-01

 • RENEXPO® Poland, czyli spotkanie branży OZE

  Warszawskie Centrum EXPO XXI będzie 22-24 września 2015 gościć już 5. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej  RENEXPO® Poland. To znakomita okazja do zapoznania się z najnowszymi i najważniejszymi informacji na temat OZE i efektywności energetycznej. Targom będą towarzyszyć specjalistyczne konferencje i fora branżowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-09-07

 • Opinia Instytutu Energetyki Odnawialnej o projekcie nowelizacji ustawy o OZE

  Projekt nowelizacji ustawy o OZE  dotyczy zmian w systemie wsparcia mikroprosumentów – właścicieli lub użytkowników mikroinstalacji o mocy do 10 kW, dla których przewidziano w ustawie możliwość skorzystania z taryf gwarantowanych (tzw. FiT). Ustawa o OZE weszła w życie 4 maja 2015 i zobowiązała Ministra Gospodarki do uzyskania, do 2020 roku, za pomocą taryf FiT 800 MW mocy w nowych instalacjach mikroprosumenckich. Oznacza to budowę w tym czasie ponad 200 000 mikroinstalacji prosumenckich. Tymczasem, według IEO, Ministerstwo Gospodarki w nowelizacji ustawy o OZE rzuca kłody pod rozwój tego rynku...

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-12

 • Ustawa o OZE już do nowelizacji

  Chociaż nowa Ustawa o OZE zaczęła (z niewielkimi wyjątkami) obowiązywać od maja 2015, Ministerstwo Gospodarki przygotowało już projekt nowelizacji tego dokumentu, który pod konsultacje społeczne został wystawiony 15 maja. Tak jak do ustawy było przed jej uchwaleniem (również po) wiele uwag, tak i w tym przypadku nie brakuje komentarzy i podpowiedzi innych niż proponowane rozwiązań.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-10

 • TRMEW w sprawie nowelizacji ustawy o OZE

  W ramach konsultacji społecznych projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych  w swoim stanowisku przekazanym Ministerstwu Gospodarki zaopiniowało zaproponowane w projekcie zapisy oraz wyraziło zdziwienie niezwykle wąskim zakresem zaproponowanych zmian.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-06-10

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: