Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "NFOŚiGW"

 • Dlaczego warto poddać dom jednorodzinny termomodernizacji?

  Termomodernizacja budynków jednorodzinnych – na czym polega i dlaczego warto ją wykonać?

  materiał płatny

  Koszty ogrzewania i ciepłej wody są bardzo dużym obciążeniem budżetów domowych. Jednak dostępne technologiepomagają tworzyć budowle tanie w użytkowaniu, wygodne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska. Priorytetem jest ograniczenie zużycia energii a przez to emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01

 • Jak ocieplić dom jednorodzinny

  Od piwnicy aż po dach – jak ocieplić dom jednorodzinny

  materiał płatny

  Klasyczna maksyma głosząca, że „najtańsza energia to ta, której się nie zużywa”, znalazła zastosowanie w przyjętej dyrektywie unijnej w sprawie efektywności energetycznej. Stała się ona równocześnie podstawą prawa krajowegow zakresie zmniejszenia energochłonności polskiej gospodarki. Wymóg zaoszczędzenia przez Polskę 20% energii do 2020 roku jest ogromnym wyzwaniem, a sektor budownictwa jednorodzinnego lat 70. i 80. ubiegłego wieku będzie miał w tym wyzwaniu znaczący udział.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01

 • Nowoczesne oświetlenie domu – ekologicznie i ekonomicznie. LED – oświetlenie bez ograniczeń

  materiał płatny

  Gdziekolwiek mieszkamy i chcemy korzystać z podstawowych wygód, potrzebujemy energii w dwóch formach: cieplnej i elektrycznej. Ta druga jest elementem tzw. głębokiej termomodernizacji, czyli tej związanej z wnętrzem domu. Równie istotnej. O tym, jak i dlaczego przeprowadzić termomodernizację domu jednorodzinnego pod kątem oświetlenia, rozmawiamy z Bogdanem Ślękiem, wiceprzewodniczącym Polskiego Komitetu Oświetleniowego i ekspertem firmy Philips Lighting Poland.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01

 • Czym ogrzewać dom jednorodzinny? Który rodzaj ogrzewania jest najbardziej opłacalny dla kieszeni i środowiska?

  materiał płatny

  Przestarzałe i niesprawne systemy ogrzewania to jeden z głównych powodów wysokich kosztów ogrzewania, a także źródło zanieczyszczenia środowiska. Dlatego, jeśli kocioł w domu ma ponad dziesięć lat, albo źródłem ogrzewania budynku jest anachroniczny piec kaflowy, czas pomyśleć o wymianie tych urządzeń na nowe!

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-02

 • W domach jednorodzinnych straty ciepła przez dach to aż 20%. Dlatego tak ważne jest właściwe ocieplenie dachu i poddasza

  Ocieplenie dachu i poddasza. Najważniejsze zasady bezbłędnego wykonania ocieplenia i doboru izolacji termicznej

  materiał płatny

  Co zrobić, aby w naszym domu było ciepło i przytulnie zimą, a chłodno latem? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia termoizolacja budynku, która zminimalizuje utratę ciepła. Ponieważ nawet 20% ciepła tracimy przez dach, przyjrzyjmy się bliżej tematowi ocieplenia dachu i poddasza.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-02

 • W przypadku domów niepodpiwniczonych, podłoga kładziona na gruncie wymaga termoizolacji ograniczającej wyrównywanie temperatur między ciepłym wnętrzem a zimnym gruntem.

  Ocieplenie podłogi na gruncie i stropu nad piwnicą. Czym się kierować przy wyborze izolacji termicznej?

  materiał płatny

  Ocieplenie podłogi od strony gruntu ma równie duże znaczenie jak termomodernizacja ścian czy dachu. Wybór styropianu, wełny mineralnej czy polistyrenu ekstrudowanego zależy od rodzaju podłoża na jakim będą układane.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-02

 • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) przy termomodernizacji budynku

  materiał płatny

  Elementem termomodernizacji budynku może być wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Rozwiązanie takie przyczyni się do ograniczenia zużycia energii ze źródeł kopalnych oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-30

 • Termomodernizaca budynku powinna obejmować także wymianę urządzenia grzewczego

  Termomodernizacja budynku. Wymiana źródła ciepła

  materiał płatny

  Jeżeli budynek jest zasilany ciepłem z własnego kotła, użytkowanego przez 10-15 lub więcej lat, to niewątpliwie czas na jego modernizację, a najlepiej wymianę głównie z powodu niskiej sprawności eksploatacyjnej urządzenia grzewczego.

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-29

 • Ocieplenie domu. Co należy brać pod uwagę, decydując się na termomodernizację?

  materiał płatny

  Niekontrolowana ucieczka ciepła z domu sprawia, że musimy wciąż dogrzewać pomieszczenia, co powoduje wzrost wydatków na ogrzewanie. Termomodernizacja zabezpieczy dom przed utratą ciepła, wpłynie na komfort mieszkania i energooszczędność domu. Co musimy wziąć pod uwagę, decydując się na ocieplenie domu?

  Ostatnia aktualizacja: 2015-12-29

 • Łochów – widok z lotu ptaka

  Łochów będzie miał park z prawdziwego zdarzenia

  Amfiteatr z kinem letnim, plac zabaw, fontanna, górka saneczkowa, teren piknikowy, siłownia na powietrzu, kącik szachowy, strefa gier, boisko – to wszystko ma powstać  w nowym łochowskim parku „Dębinka” do końca 2019 roku. Aż 4,8 mln zł na zagospodarowanie terenów zielonych miasta przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-03

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: