Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Warunki zabudowy według nowych zasad. Ukrócą samowolę budowlaną?

  Decyzja o warunkach zabudowy będzie ważna przez dwa lata – proponuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w projekcie tzw. ustawy inwestycyjnej. Resort zapewnia, że warunki zabudowy „nie będą koncertem życzeń” inwestorów. Czy na pewno?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22

 • Pozwolenia na budowę szybciej? Kluczowy jest projekt budowlany

  Wydawanie pozwolenia na budowę, czy też przyjęcia zgłoszenia wraz z projektem, będzie przebiegało sprawniej i szybciej – zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. 20 września 2017 r. skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projekt „ustawy inwestycyjnej”, która w 2018 r. zmieni m.in. procedury dotyczące projektu budowlanego oraz decyzji o warunkach zabudowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21

 • Nadzór budowlany: bez zapowiadanej rewolucji, więcej władzy dla ministra budownictwa

  W projekcie ustawy o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego, który trafił właśnie do konsultacji społecznych, nie ma mowy o zastąpieniu powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego okręgowymi. Jakiego nadzoru budowlanego chce Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04

 • Nowe warunki techniczne: więcej miejsc postojowych

  Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie jest korzystny dla deweloperów i ich klientów. Zmiany warunków technicznych umożliwią m.in. zaprojektowanie większej liczby miejsc postojowych zewnętrznych. Bez zmian koszt wybudowania domu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-07

 • Metraż mieszkań: powierzchnia użytkowa w warunkach technicznych. Więcej pomieszczeń na tej samej powierzchni użytkowej

  Od 2018 r. wszystkie nowo budowane mieszkania będą musiały mieć minimum 25 m² powierzchni użytkowej – tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dzięki poprawkom w warunkach technicznych projektantom będzie łatwiej zaprojektować układ pomieszczeń, choć minimalna powierzchnia użytkowa zmieni się niewiele.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-03

 • Czy w Świnnej Porębie jest najdłuższy most kolejowy w Polsce?

  26 lipca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk towarzyszył premier Beacie Szydło w otwarciu zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie na Skawie w Małopolsce. W czasie uroczystości minister poinformował, że w ramach tej inwestycji powstał „najdłuższy most kolejowy w Polsce”. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26

 • Warunki zabudowy: usytuowanie budynków bez… linijki słońca

  Przygotowywany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego wpłynie na intensywność zabudowy oraz określi nowe zasady usytuowania budynków. Nie byłoby wtedy potrzeby dokonywania analiz przesłaniania oraz nasłonecznienia w oparciu o tzw. linijkę słońca.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • Mieszkanie Plus: w Warszawie powstanie 1,1 tys. mieszkań w domach z prefabrykatów

  Na należących do Poczty Polskiej działkach na warszawskiej Woli powstaną pierwsze w stolicy czynszówki w programie Mieszkanie Plus. Domy mają być wykonane z prefabrykatów, według projektu, który zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym BGK Nieruchomości.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-13

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany prawie gotowy. Nadzór budowlany czeka rewolucja

  Projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego rząd skieruje do Sejmu na początku 2018 r. – zapowiedział 5 lipca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski w czasie posiedzenia połączonych komisji sejmowych infrastruktury oraz samorządowej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-05

 • Ruszyły przetargi na brakujące odcinki autostrady A1 i zachodnią obwodnicę Łodzi

  Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk ogłosił 28 czerwca 2017 r. przetargi na pięć odcinków brakującego fragmentu autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. Adamczyk liczy, że cała autostrada będzie gotowa w 2021 r. - Ale nie będę się o to zakładał – zastrzegł minister.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: