Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Wielka płyta: tajemnicze badania ITB

  Badanie stanu technicznego budynków z wielkiej płyty w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego − proponuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Takie badania resort zlecił już w 2016 r. Instytutowi Techniki Budowlanej (ITB). Jakie są efekty?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-27

 • PKP kończy superważną inwestycję. Krócej z Krakowa do Zakopanego

  Od 10 grudnia 2017 r. podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego będzie trwała o 15 minut krócej. A to dzięki dobiegającej końca w Krakowie budowie łącznicy kolejowej. Zintegruje też ona w tym mieście kolej z komunikacją miejską.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-20

 • Nowe warunki techniczne od 1 stycznia 2018 r.

  Państwa członkowskie UE nie zgłosiły uwag do nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - dowiedział się nieoficjalnie Muratorplus.pl. Oznacza to, że poprawki w warunkach technicznych zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-16

 • Zmiany w Prawie budowlanym 2017: efekt odwrotny od zamierzonego?

  Projekt ustawy inwestycyjnej, który zakłada m.in. zmianę Prawa budowlanego – według Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – ma uprościć i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany. W wielu aspektach może on jednak przynieść odwrotny efekt – ostrzega Jan Jarosławski, prawnik Skanska Residential Development Poland. I wskazuje przykłady.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

 • Są pieniądze z UE na inwestycje transportowe. Zyska na nich kilka miast

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało o podpisaniu umów na 14 projektów budowy infrastruktury transportowej, których wartość wynosi niemal 9 mld zł, z czego 4,9 mld będzie pochodzić z unijnej kasy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-06

 • Jerzy Szmit

  Wiceminister infrastruktury i budownictwa podał się do dymisji

  Jeszcze tydzień temu przewodniczył polskiej delegacji w Moskwie, gdzie stronie polskiej udało się uzyskać dodatkowo 9,5 tys. zezwoleń na przewozy do i z krajów trzecich, a w piątek 29 września 2017 przestał być wiceministrem infrastruktury i budownictwa. Premier przyjęła dymisję Jerzego Szmita z pełnionej funkcji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-29

 • Warunki zabudowy według nowych zasad. Ukrócą samowolę budowlaną?

  Decyzja o warunkach zabudowy będzie ważna przez dwa lata – proponuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w projekcie tzw. ustawy inwestycyjnej. Resort zapewnia, że warunki zabudowy „nie będą koncertem życzeń” inwestorów. Czy na pewno?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22

 • Pozwolenia na budowę szybciej? Kluczowy jest projekt budowlany

  Wydawanie pozwolenia na budowę, czy też przyjęcia zgłoszenia wraz z projektem, będzie przebiegało sprawniej i szybciej – zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. 20 września 2017 r. skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projekt „ustawy inwestycyjnej”, która w 2018 r. zmieni m.in. procedury dotyczące projektu budowlanego oraz decyzji o warunkach zabudowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21

 • Nadzór budowlany: bez zapowiadanej rewolucji, więcej władzy dla ministra budownictwa

  W projekcie ustawy o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego, który trafił właśnie do konsultacji społecznych, nie ma mowy o zastąpieniu powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego okręgowymi. Jakiego nadzoru budowlanego chce Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-04

 • Nowe warunki techniczne: więcej miejsc postojowych

  Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie jest korzystny dla deweloperów i ich klientów. Zmiany warunków technicznych umożliwią m.in. zaprojektowanie większej liczby miejsc postojowych zewnętrznych. Bez zmian koszt wybudowania domu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-07

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: