adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Budowa V fazy osiedla ruszy w II kwartale 2017

  Konkurs architektoniczny o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa 2017

  Konkurs architektoniczny o „Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa" został podzielony na trzy główne kategorie. W jednej daje się szansę pracom dyplomowym, habilitacyjnym, czy rozprawom, w drugiej nagrodę przyznaje się za wybitne osiągnięcia twórcze. Natomiast trzecia przyznana zostanie za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Można jeszcze składać wnioski we wszystkich kategoriach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28

 • Konferencja serwisu Muratorplus.pl – "Chcemy uczciwego budownictwa". Od lewej: Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego; Marek Niechciał, prezes UOKiK; Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

  „Chcemy uczciwego budownictwa” – relacja z konferencji

  „Po 27 latach, kiedy wpierw mówiliśmy jak przebudować polski rynek budowlany, jak wyjść z zapaści, jak pokonać bezrobocie, jak budować duże i prężne podmioty budowlane, przychodzi czas na dyskusję, jak to wszystko robić uczciwie” – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w czasie konferencji prasowej serwisu Muratorplus.pl, inaugurującej akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21

 • W warunki techniczne to za mało. Będą wytyczne dla projektowania uniwersalnego

  Jest już lepiej z dostępnością budynków dla osób sprawnych inaczej, ale ma być jeszcze lepiej. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) pracuje nad nowymi standardami dostępności budynków dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Będą to nie tyle nowe warunki techniczne co wytyczne do projektowania uniwersalnego dla architektów i inżynierów budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-14

 • Zmiany w warunkach technicznych po konsultacjach

  Przygotowywana jest nowelizacja Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizacja przepisów, za co odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, będzie dotyczyć m.in. działów zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej, budynki i pomieszczenia, wyposażenie techniczne budynków, bezpieczeństwo pożarowe oraz oszczędność energii i izolacyjność cieplna.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany, czyli… inwestorska biblia!

  W lipcu projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego ma trafić do Sejmu – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Inwestorzy, projektanci i wykonawcy muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09

 • BUDMA 2017. Co nowego w kodeksie urbanistyczno-budowlanym

  W czasie drugiego dnia Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na targach BUDMA w Poznaniu wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski przedstawił najważniejsze rozwiązania w kodeksie urbanistyczno-budowlanym.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09

 • Przedstawiciele organizacji budowlanych wręczają ministrowi infrastruktury i budownictwa Andrzejowi Adamczykowi petycję w sprawie przywrócenia podatkowej ulgi remontowo-budowlanej. Od lewej: Małgorzata Walczak-Gomuła, prezes ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku; Paweł Babij, prezes Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa; Janusz Komurkiewicz, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Normal 0  21  false false false PL X-NONE X-NONE       MicrosoftInternetExplorer4       
                                                                      

 /* Style Definitions */
 table.MsoNormalTable
	{mso-style-name:Standardowy;
	mso-tstyle-rowband-size:0;
	mso-tstyle-colband-size:0;
	mso-style-noshow:yes;
	mso-style-priority:99;
	mso-style-qformat:yes;
	mso-style-parent:"";
	mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
	mso-para-margin:0cm;
	mso-para-margin-bottom:.0001pt;
	mso-pagination:widow-orphan;
	font-size:11.0pt;
	font-family:"Calibri","sans-serif";
	mso-ascii-font-family:Calibri;
	mso-ascii-theme-font:minor-latin;
	mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
	mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
	mso-hansi-font-family:Calibri;
	mso-hansi-theme-font:minor-latin;
	mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
	mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

  BUDMA 2017. Ulga remontowo-budowlana receptą na rozwój budownictwa

  Sześć organizacji reprezentujących branżę budowlaną zaapelowało do rządu o przywrócenie podatkowej ulgi remontowo-budowlanej. Petycję w tej sprawie przekazały na ręce ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, w czasie Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury, które odbywa się na targach Budma w Poznaniu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-08

 • BUDMA 2017. Konferencja prasowa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Od lewej: Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w MIB; Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa; Przemysław Trawa, prezes targów BUDMA

  BUDMA 2017. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa przywrócenie podatkowej ulgi remontowej – dowiedział się Muratorplus.pl

  To miałaby być ulga dedykowana – zastrzegł w rozmowie z naszym serwisem minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który uczestniczył we wtorek (7 lutego) w otwarciu największych krajowych targów budowlanych BUDMA w Poznaniu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

 • Ogłaszanie przetrgu na S61: minister Andrzej Adamczyk, wiceminister Jerzy Szmit oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

  Droga ekspresowa S61 jako pierwsza w nowej formule przetargu

  Dopiero co Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało nowe standardy zawierania umów i ogłaszania przetargów na roboty drogowe, a już owe zasady wchodzą w życie. Minister Andrzej Adamczyk osobiście ogłosił 6 lutego 2017 przetarg na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 Kolno – Szczuczyn w woj. podlaskim.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-06

 • Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego do poprawy

  Zakończyły się konsultacje społeczne projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa daje sobie miesiąc na poprawienie tego dokumentu zgodnie ze zgłoszonymi uwagami.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-03

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: