Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego do poprawy

  Zakończyły się konsultacje społeczne projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa daje sobie miesiąc na poprawienie tego dokumentu zgodnie ze zgłoszonymi uwagami.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-01-03

 • Tomasz Żuchowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

  Ministerstwo dziękuje za życzliwą współpracę w mijającym roku i życzy zmian zawsze na lepsze w nowym

  Podsumowanie mijającego roku w budownictwie oraz życzenia świąteczno-noworoczne dla naszych czytelników i wszystkich osób związanych z budownictwem w imieniu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa przesyła Tomasz Żuchowski, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-22

 • Czeka nas nowy system opłat za drogi. Wszystkie autostrady będą płatne

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło postępowanie na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO), który rozpocznie działalność od 3 listopada 2018 r. Ile zapłacimy za przejazd autostradą? Czy zostanie wprowadzony obiecany system elektroniczny poboru opłat dla aut osobowych?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Sejmowa Komisja Infrastruktury na wyjazdowym posiedzeniu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapoznala sie z projektem Kodeksu urbanistyczno-budowlanego

  Coraz głośniej o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym

  Po dość długim medialnym zastoju ostatnio sporo dzieje się w temacie nowego Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Prace Komisji kodyfikacyjnej nad tym dokumentem rok temu przejęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Obecnie kończą się już jego publiczne konsultacje.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-09

 • Tomasz Gałązka, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Stan przepisów dotyczących projektowania budynków. Zamierzenia i kierunek dalszych prac legislacyjnych. PREZENTACJA

  Prezentacja Tomasza Gałązki z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, przedstawiająca m.in. akty prawne, dokumenty rządowe i normy dotyczące efektywności energetycznej budynków w świetle nowych warunków technicznych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-21

 • Planowane zmiany w przepisach prawnych dotyczących ochrony przeciwpożarowej. PREZENTACJA

  Plany Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczące przepisów techniczno-budowlanych omówiła Anita Oleksiak, dyrektor Departamentu Budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-23

 • Budowa nowej inwestycji mieszkaniowej na Pradze-Południe w Warszawie. Widok wzdluż ulicy Kruszewskiego

  Narodowy Program Mieszkaniowy. Impuls dla budownictwa?

  Nie mylić z innym programem „Mieszkanie+”, który ma być tylko elementem składowym Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM). Brak takiego programu to „grzech zaniechania” kilku ekip rządowych. Powód? Brak pomysłu i, przede wszystkim, brak odpowiednich środków w budżetach z innymi preferencjami. Wieloletni plan mieszkaniowy to ma być dla wielu Polaków szansa na zabezpieczenie swojej podstawowej potrzeby życiowej, a dla budownictwa perspektywa stabilnego rozwoju. Czy proponowany przez rząd Narodowy Program Mieszkaniowy spełni się w jednym i drugim wymiarze?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-31

 • Wizualizacja Apartamentowców Angel River we Wrocławiu

  Zmiany w warunkach technicznych – komentarz deweloperów

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa szykuje zmiany w Rozporządzeniu o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jeśli projekt zostanie przyjęty, zostaną zniesione niektóre ograniczenia w projektowaniu pomieszczeń w mieszkaniach. Taki zapis z pewnością da deweloperom większą swobodę w budowaniu, ale czy potencjalni nabywcy na tym skorzystają...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-09

 • Bez ograniczeń dla powierzchni mieszkania? „Ostrożna” opinia architektów

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że będą zmiany w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Na razie potwierdzono, że w przypadku budownictwa wielorodzinnego mają być zniesione ograniczenia powierzchni dla niektórych pomieszczeń. Czy architekci popierają ten kierunek zmian? Pytamy Piotra Andrzejewskiego, przewodniczącego Komisji ds. Legislacji Krajowej Rady Izby Architektów RP.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-09

 • Łazienki będą mogły być mniejsze

  Szykują się zmiany w warunkach technicznych

  Nie umknęły naszej uwadze wieści, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa szykuje zmiany w Rozporządzeniu o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Mają być zniesione niektóre ograniczenia w projektowaniu niektórych pomieszczeń w mieszkaniach.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-02

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: