Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Czy w Świnnej Porębie jest najdłuższy most kolejowy w Polsce?

  26 lipca 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk towarzyszył premier Beacie Szydło w otwarciu zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie na Skawie w Małopolsce. W czasie uroczystości minister poinformował, że w ramach tej inwestycji powstał „najdłuższy most kolejowy w Polsce”. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-26

 • Warunki zabudowy: usytuowanie budynków bez… linijki słońca

  Przygotowywany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego wpłynie na intensywność zabudowy oraz określi nowe zasady usytuowania budynków. Nie byłoby wtedy potrzeby dokonywania analiz przesłaniania oraz nasłonecznienia w oparciu o tzw. linijkę słońca.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • Mieszkanie Plus: w Warszawie powstanie 1,1 tys. mieszkań w domach z prefabrykatów

  Na należących do Poczty Polskiej działkach na warszawskiej Woli powstaną pierwsze w stolicy czynszówki w programie Mieszkanie Plus. Domy mają być wykonane z prefabrykatów, według projektu, który zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym BGK Nieruchomości.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-13

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany prawie gotowy. Nadzór budowlany czeka rewolucja

  Projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego rząd skieruje do Sejmu na początku 2018 r. – zapowiedział 5 lipca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski w czasie posiedzenia połączonych komisji sejmowych infrastruktury oraz samorządowej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-05

 • Ruszyły przetargi na brakujące odcinki autostrady A1 i zachodnią obwodnicę Łodzi

  Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk ogłosił 28 czerwca 2017 r. przetargi na pięć odcinków brakującego fragmentu autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową. Adamczyk liczy, że cała autostrada będzie gotowa w 2021 r. - Ale nie będę się o to zakładał – zastrzegł minister.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29

 • Droga ekspresowa S7 ma dwa nowe odcinki

  23 czerwca 2017 r. oddano do ruchu niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Nidzica – Napierki w województwie warmińsko-mazurskim.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-23

 • Południowa obwodnica Warszawy: zakończenie budowy w połowie 2020 r.

  21 czerwca 2017 r. przejdzie do historii jak początek budowy południowej obwodnicy Warszawy. - Mam nadzieję, że termin  zakończenia i technologie będą dochowane? – pytał wykonawców minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. – Absolutnie – zapewnił go prezes tureckiej firmy budowlanej Gülermak Kemal Guleryuz w czasie uroczystości rozpoczęcia budowy mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-21

 • Budownictwo drogowe: MIB ujawni nazwy firm, które nie płacą podwykonawcom

  Dużo rzadziej niż kilka lat temu w budownictwie drogowym podwykonawcy skarżą się na nieuczciwe firmy wykonawcze, które nie zapłaciły im za wykonane roboty – zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB). I zapowiada dalszą walkę z tym procederem. Jakie resort zastosuje metody?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-09

 • Robert Geryło, od 31 maja 2017 r. p.o. dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej

  Instytut Techniki Budowlanej ma nowego dyrektora

  Minister infrastruktury i budownictwa odwołał dr. inż. Marcina M. Kruka z funkcji dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Od 31 maja pełni ją dr inż. Robert Geryło, który wcześniej był wicedyrektorem Instytutu ds. strategii i rozwoju. Jaki jest powód tej zmiany?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06

 • Użytkowanie wieczyste: komu i kiedy grunt na własność?

  Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste” postanowiło wyręczyć rząd, który zwleka z wniesieniem do Sejmu gotowego projektu ustawy, zakładającego przekształcenie współużytkowania wieczystego gruntu we współwłasność. „Wieczyste” zgłosiło ten projekt do Senatu w formie petycji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: