Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa"

 • Użytkowanie wieczyste: komu i kiedy grunt na własność?

  Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste” postanowiło wyręczyć rząd, który zwleka z wniesieniem do Sejmu gotowego projektu ustawy, zakładającego przekształcenie współużytkowania wieczystego gruntu we współwłasność. „Wieczyste” zgłosiło ten projekt do Senatu w formie petycji.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12

 • Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa: dobry czas dla inwestycji transportowych i budownictwa

  Budowa dróg, przyspieszenie inwestycji na kolei czy wdrożenie programu Mieszkanie Plus to tylko niektóre działania realizowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-10

 • fotogaleria
  List intencyjny o współpracy w ramach koalicji "Chcemy uczciwego budownictwa" podpisało 19 sygnatariuszy.

  19 sygnatariuszy koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa”

  Cztery redakcje oraz kilkanaście organizacji branżowych podpisało 8 maja 2017 r. list intencyjny o współpracy w ramach koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa”. Jej celem jest walka z szarą strefą oraz wszelkimi patologiami w budownictwie. Z inicjatywą stworzenia takiej koalicji wystąpił budowlany serwis dla profesjonalistów Muratorplus.pl

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-08

 • Trwa przetarg na budowę tunelu pod Świną. Dofinansowanie z Unii wyniesie 85 procent

  Tunel pod Świną połączy wyspy Uznam i Wolin. Aktualnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę przeprawy. Zakończył się już jego pierwszy etap, a do drugiego zakwalifikowano 14 firm. Niebawem otrzymają one zaproszenia do składania ofert cenowych. Rozpoczęcie drugiej fazy postępowania przetargowego powinno nastąpić do końca czerwca 2017.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-04

 • Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski

  Prawo budowlane. PSPS za wprowadzeniem parametryzacji wyrobów budowlanych

  Wprowadzenie do prawa budowlanego wymagań dotyczących właściwości użytkowych wyrobów budowlanych w szerszym niż obecnie zakresie, może być jedną z metod poprawy ich jakości. Ponadto ułatwiłoby konsumentom wybór odpowiednich produktów – uważa Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS)

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-25

 • Czy wyroby budowlane potrzebują parametryzacji określonej przepisami?

  Czy ze względu na szeroko rozumiane bezpieczeństwo użytkowania obiektów budowlanych i ich jakość a także przejrzystość i konkurencyjność (uczciwość) rynku wyrobów budowlanych należy dążyć do określenia wymagań parametrycznych (deklarowania właściwości użytkowych) dla wyrobów budowlanych? Prezentacja Tomasza Żuchowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-06

 • Budowa V fazy osiedla ruszy w II kwartale 2017

  Konkurs architektoniczny o Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa 2017

  Konkurs architektoniczny o „Nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa" został podzielony na trzy główne kategorie. W jednej daje się szansę pracom dyplomowym, habilitacyjnym, czy rozprawom, w drugiej nagrodę przyznaje się za wybitne osiągnięcia twórcze. Natomiast trzecia przyznana zostanie za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji. Można jeszcze składać wnioski we wszystkich kategoriach.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-28

 • Konferencja serwisu Muratorplus.pl – "Chcemy uczciwego budownictwa". Od lewej: Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego; Marek Niechciał, prezes UOKiK; Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

  „Chcemy uczciwego budownictwa” – relacja z konferencji

  „Po 27 latach, kiedy wpierw mówiliśmy jak przebudować polski rynek budowlany, jak wyjść z zapaści, jak pokonać bezrobocie, jak budować duże i prężne podmioty budowlane, przychodzi czas na dyskusję, jak to wszystko robić uczciwie” – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w czasie konferencji prasowej serwisu Muratorplus.pl, inaugurującej akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-21

 • W warunki techniczne to za mało. Będą wytyczne dla projektowania uniwersalnego

  Jest już lepiej z dostępnością budynków dla osób sprawnych inaczej, ale ma być jeszcze lepiej. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) pracuje nad nowymi standardami dostępności budynków dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Będą to nie tyle nowe warunki techniczne co wytyczne do projektowania uniwersalnego dla architektów i inżynierów budownictwa.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-14

 • Zmiany w warunkach technicznych po konsultacjach

  Przygotowywana jest nowelizacja Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizacja przepisów, za co odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, będzie dotyczyć m.in. działów zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej, budynki i pomieszczenia, wyposażenie techniczne budynków, bezpieczeństwo pożarowe oraz oszczędność energii i izolacyjność cieplna.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: