Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "KAN-therm"

 • Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - zalety i zasada działania

  materiał płatny

  Źródłem ciepła (chłodzenia) w systemach ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego są powierzchnie podłóg oraz ścian. Dzięki optymalnemu rozkładowi temperatury w pomieszczeniach ten rodzaj ogrzewania zaliczany jest do energooszczędnych oraz zapewnia komfort cieplny. Ważne jest również, że wodne ogrzewanie podłogowe czy ścienne w żaden sposób nie zakłóca aranżacji wnętrza.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31

 • Sterowanie ogrzewaniem podłogowym i ściennym – systemy sterowania

  materiał płatny

  Systemy wodnego płaszczyznowego ogrzewania/chłodzenia charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną oraz stosunkowo niską temperaturą zasilania układów grzewczych. Czynniki te decydują o sposobie sterowania wodnym ogrzewaniem podłogowym i ściennym. Regulacja ma zapewnić komfort cieplny w pomieszczeniach przy optymalnym wykorzystaniu energii. Aby utrzymać powyższe wymagania przy zmiennych warunkach zewnętrznych (zmiana temperatury zewnętrznej, nasłonecznienie, zmiany w sposobie użytkowania) należy odpowiednio sterować parametrami wody zasilającej wężownice - jej temperaturą lub przepływem. Regulacja może odbywać się ręcznie lub w trybie automatycznym.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31

 • Konstrukcja ogrzewania podłogowego - dobór elementów i zasady układania

  materiał płatny

  Systemy ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm to kompleksowe systemy instalacyjne służące do budowy instalacji ogrzewania, a także chłodzenia podłogowego. Przedstawiamy konstrukcję oraz zasady montażu ogrzewania podłogowego wodnego na przykładzie systemów KAN-therm Tacker oraz KAN-therm Profil. Prezentowane systemy ogrzewania podłogowego przeznaczone są do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31

 • Projektowanie ogrzewania podłogowego

  materiał płatny

  Od właściwie sporządzonego projektu i zwymiarowania systemu ogrzewania płaszczyznowego - ogrzewania podłogowego wodnego zależy efektywność jego pracy, przekładająca się na komfort cieplny. Za prawidłowy projekt ogrzewania podłogowego oraz dobór elementów do danego systemu odpowiada głównie projektant instalacji, mając do dyspozycji szereg narzędzi, w tym m.in. programy do precyzyjnej kalkulacji ogrzewania płaszczyznowego, obliczeń cieplnych i hydraulicznych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-31

 • Zasady konstrukcji i montażu ogrzewania ściennego

  materiał płatny

  Elementy wodnego ogrzewania płaszczyznowego dobrze sprawdzają się w budowie różnego typu układów ogrzewania, a także chłodzenia w pionowych przegrodach budowlanych. Ogrzewanie ścienne może funkcjonować jako jedyne, samodzielne źródło ciepła lub też służyć jako ogrzewanie uzupełniające w przypadku braku niewystarczającej powierzchni ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu. Ogrzewanie płaszczyznowe ścienne może również wspomagać ogrzewanie grzejnikowe, zwiększając jednocześnie komfort cieplny we wnętrzu.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-06-03

 • Ogrzewanie i chłodzenie ścienne KAN-therm

  materiał płatny

  Elementy ogrzewania płaszczyznowego KAN-therm doskonale sprawdzają się w budowie różnego typu układów ogrzewania i chłodzenia ściennego.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-02-01

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: