Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "GUS"

 • W lipcu koniunktura w budownictwie wyhamowała

  Firmy budowlane nie dowierzają chyba optymistycznym wskaźnikom gospodarki, bo koniunktura w budownictwie zamiast w górę, minimalnie spadła. Czy po spadkach produkcji produkcji budowlano-montażowej we wszystkich rodzajach budownictwa również rok 2017 nie będzie przełomowy po okresie spadków?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-24

 • W czerwcu koniunktura w budownictwie w górę

  W kwietniu tego roku odnotowaliśmy historyczny fakt, że koniunktura w budownictwie po ponad pięciu latach znalazła się w końcu na plusie. W maju, jak podał GUS, wystąpiło niewielkie załamanie, ale czerwiec pokazał, że w firmach budowlanych zapanował jednak optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-26

 • Budowę domu poprzedza wybór działki, wybór projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę

  Pozwolenia na budowę: będzie więcej zleceń w mieszkaniówce

  W I kwartale 2017 r. rozpoczęto budowę przeszło 44,2 tys. mieszkań, czyli o ok. 29% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem – podał GUS. Odnotował on także wzrost liczby mieszkań, na które wydano pozwolenia na budowę lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym. Niestety, równocześnie pogorszyły się statystyki dotyczące pozwoleń na budowę i zgłoszeń nowych budynków niemieszkalnych. Sprawdziliśmy, w których powiatach firmy mogą liczyć na zlecenia i większą sprzedaż wyrobów budowlanych, a gdzie się ona najprawdopodobniej zmniejszy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-20

 • Koniunktura w budownictwie – optymizm wystarczył na krótko

  Przed miesiącem donosiliśmy o historycznym wydarzeniu dla koniunktury w budownictwie, która od marca do kwietnia wzrosła o 4,1 punktu i w końcu po kilku latach znalazła się w plusowym polu z wynikiem 2,7. Koniunktura wykazała się wówczas dużą dynamiką wzrostu i wobec zapowiedzi licznych inwestycji budowlanych, szczególnie w infrastrukturze, w maju liczyliśmy na podobny skok w górę. A tu niespodzianka...

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24

 • Nie tylko Polska ma kryzys w budownictwie

  Skurczył się rynek przetargów Polsce i już co czwarta polska firma budowlana – w obliczu słabej od kilku lat koniunktury w budownictwie – deklaruje w badaniach GUS, że szuka kontraktów za granicą. Tyle że, szczególnie naszym najbliższym sąsiadom, też wiedzie się w tej branży nieszczególnie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński pokazuje przykłady budynków wykonanych w technologii prefebarykowanej.

  „Mieszkanie plus” stawia na prefabrykaty, bo koszt budowy mieszkań nie może przekroczyć 2 tys. zł za m2

  Koszt budowy jest kluczem do sukcesu rządowego programu „Mieszkanie plus”. W zarządzającej nim spółce BGK Nieruchomości liczą, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w tym prefabrykowanej, koszty nie przekroczą 2 tys. zł za m² netto. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu BGK Nieruchomości ogłosi warunki konkursu architektonicznego, który wykaże, czy za tyle można wybudować dobrej jakości mieszkania w budynkach wielorodzinnych.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-20

 • Deweloperzy nie zwalniają tempa - styczeń z rekordową liczbą rozpoczętych mieszkań

  W styczniu inwestorzy zaczęli budowę przeszło 11,2 tys. mieszkań, czyli aż o 55% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem – podał GUS. Czym tłumaczyć tak duże ożywienie w budownictwie mieszkaniowym?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-20

 • Na dopłaty w programie „MdM” do budowy domów nie zabraknie pieniędzy

  Od trzech lat o zwrot VAT za materiały budowlane mogą ubiegać się inwestorzy budujący domy jednorodzinne, którzy spełnią warunki programu „Mieszkanie dla Młodych” („MdM”). Sprawdziliśmy, ilu inwestorów skorzystało z takiej możliwości i czy gra jest warta świeczki.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17

 • Koniunktura w budownictwie o 5 punktów w dół

  Zwyczajowo grudzień jest w budownictwie miesiącem o najniższej koniunkturze. Obecny grudzień nie jest pod tym względem wyjątkiem, a kolejny miesiąc pokaże, czy będziemy odnotowywać spadków ciąg dalszy, czy też może wraz z nowym rokiem przeważy optymizm.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Wskaźniki koniunktury w budownictwie w listopadzie 2016

  Koniunktura w branży budowlanej - spadków ciąg dalszy

  GUS sygnalizuje wskaźniki koniunktury w budownictwie w listopadzie 2016 r. Trwa tendencja spadkowa. Produkcja sektora budowlano-montażowego, najlepszy miernik stanu inwestycji publicznych, wciąż się zmniejsza.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: