Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "GPW"

 • GPW: akcje w dół. Spółki budowlane stratne w listopadzie

  W listopadzie akcje spółek budowlanych odnotowały spadki. Po euforii w październiku, kiedy WIG-Budownictwo wzrósł aż o 17,6 porc. w ubiegłym miesiącu sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Branżowy subindeks spadł, i to aż o 12 proc.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-12-02

 • Bessa zawisła nad GPW. Spółki budowlane straciły we wrześniu

  Widmo bessy zawisło we wrześniu nad notowaniami GPW. Złą passę najbardziej odczuły spółki budowlane. WIG-Budownictwo spadło o 20 proc. Inwestorzy pośpiesznie pozbywali się akcji, w obawie przed bankructwem Grecji, a także po sygnałach o szybkim wytrąceniu tempa przez najważniejsze gospodarki: niemiecką, francuską i amerykańską. Wrzesień przyniósł kilkunastoprocentowe spadki notowań.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-10-06

 • GPW: sierpień miesiącem załamania. Spółki tracą na wartości

  W pierwszej dekadzie sierpnia indeks WIG20 spadł blisko o 20 proc. Niektóre spółki z sesji na sesję straciły na wartości po 10 i więcej procent. I choć w drugiej połowie miesiąca, ceny akcji dynamicznie wzrosły, to w większości przypadków sytuacja nie wróciła do punktu wyjścia.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-09-05

 • Bessa na GPW?

  Nad warszawską giełdą zawisła bessa. Pod koniec lipca od formalnego wejścia rynku w bessę dzieliło już tylko 3 procent. Ale zdecydowana większość spółek w tym branża budowlana i deweloperzy znajdują się w niej już od kilku miesięcy. Na razie nic nie zapowiada odwrócenia trendu spadkowego, bo problem nadmiernego i szybko narastającego zadłużenia co rusz staje się gorącym tematem w kolejnych krajach: w Grecji, Włoszech, wreszcie – w samych Stanach Zjednoczonych. Co bardziej przezorni inwestorzy wolą wycofać się z rynku i kupić aktywa, uznawane za bezpieczne (rekordy biją złoto i frank szwajcarski), ale nie brakuje i takich, u których chciwość wygrywa ze strachem. Stąd indeksy zmieniają się dość dynamicznie i nie brakuje sesji, które kończą się pomyślnie dla posiadaczy akcji. Niestety, zwykle nie dotyczy to posiadaczy akcji spółek budowlanych i deweloperów.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-08-01

 • Erbud wyemitował obligacje o wartości 50 mln złotych

  Erbud wyemitował trzyletnie, niezabezpieczone obligacje o wartości 50 mln złotych. Emisja obligacji docelowo ma doprowadzić do skracania terminu płatności podwykonawcom.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-07-14

 • GPW: akcje spółek budowlanych i deweloperów nadal spadają

  W czerwcu indeks branżowy WIG-Budownictwo spadł, ale tylko o 0,5 proc. „Tylko”, bo to niewiele w porównaniu z wynikiem z maja (w dół o ponad 9 proc.) i przeceną, jaka dotknęła cały rynek (WIG spadł o 3,2 proc.).  Spółki deweloperskie przejęły miano czerwonej latarni od spółek budowlanych. Ich branżowy wskaźnik spadł o blisko 6,5 proc.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-07-04

 • ERBUD planuje emisję obligacji o wartości 50 mln złotych

  Spółka ERBUD zamierza przeprowadzić emisję 3-letnich niezabezpieczonych obligacji, o łącznej wartości do 50 mln zł. Pozyskane środki przede wszystkim mają zasilić kapitał obrotowy spółki. Oprocentowanie obligacji będzie oparte o WIBOR 6M powiększony o marżę.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-30

 • GPW: WIG-Budownictwo spadł w maju o blisko 10 proc.

  To był najgorszy miesiąc dla posiadaczy akcji spółek budowlanych od października 2008 r. Sektorowy subindeks WIG-Budownictwo spadł o blisko 10 proc. Czarna, a właściwie – patrząc na notowania – czerwona seria branży wydłużyła się do pięciu miesięcy.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-06

 • PBG na razie nie sprzeda Hydrobudowy

  PBG zawiesiło negocjacje w sprawie sprzedaży hiszpańskiemu OHL dwóch spółek zależnych: Hydrobudowy Polskiej i Aprivii.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-12

 • GPW: fatalna passa spółek budowlanych

  WIG-Budownictwo spadł w kwietniu już po raz czwarty z rzędu, a branża po raz kolejny (poprzednio w lutym) była najsłabsza na warszawskiej giełdzie. Wskaźnik jest już coraz bliżej dna ostatniej bessy.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-05-05

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: