adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Tag: "GDDKiA"

 • Właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni

  Rzeczywiście właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni mogą wzbudzać spory – potwierdził nam prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski, dyrektor naczelny Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. I nie chodzi tylko o wymagania co do szorstkości nawierzchni w dłuższym czasie,  wiadomo, że pod wpływem użytkowania ulega ona tzw. wyślizganiu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-13

 • Nowe kryterium GDDKiA w przetargach drogowych – „właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni”. Jak to sprawdzić?

  W przetargach drogowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) liczy się już nie tylko cena. Jednym z dodatkowych kryteriów oceny ofert są „właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni”. Czyżby nasze drogi były niebezpieczne? A może to ostatnie wypadki samochodowe członków rządu wpłynęły na ostrzejsze wymagania? My już wiemy!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-13

 • Gotowy odcinek S7

  Droga ekspresowa S7 Mława – Strzegowo najszybciej za trzy lata

  Chociaż GDDKiA zaprosiła właśnie firmy budowlane do składania ofert w drugim etapie przetargu ograniczonego na odcinek drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo (ok. 21 km) zakończenia inwestycji można się spodziewać dopiero w okolicach roku 2021.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

 • Ogłaszanie przetrgu na S61: minister Andrzej Adamczyk, wiceminister Jerzy Szmit oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

  Droga ekspresowa S61 jako pierwsza w nowej formule przetargu

  Dopiero co Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało nowe standardy zawierania umów i ogłaszania przetargów na roboty drogowe, a już owe zasady wchodzą w życie. Minister Andrzej Adamczyk osobiście ogłosił 6 lutego 2017 przetarg na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 Kolno – Szczuczyn w woj. podlaskim.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-06

 • Czeka nas nowy system opłat za drogi. Wszystkie autostrady będą płatne

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło postępowanie na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO), który rozpocznie działalność od 3 listopada 2018 r. Ile zapłacimy za przejazd autostradą? Czy zostanie wprowadzony obiecany system elektroniczny poboru opłat dla aut osobowych?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

  Nowy Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

  Premier Beata Szydło w dniu 12 grudnia 2016 powołała Krzysztofa Kondraciuka na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Od 17 lutego 2016 zajmował stanowisko dyrektora warszawskiego oddziału drogowej GDDKiA.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Łańcut będzie miał obwodnicę

  Minister Infrastruktury i Budownictwa podpisał aneks do programu budowy obwodnicy Łańcuta. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przygotowuje materiały przetargowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-16

 • Przetarg na budowę ostatniego odcinka obwodnicy Łodzi

  Ruszył drugi etap przetargu na wykonawcę drogi ekspresowej S14. Ta prawie 30-kilometrowa trasa, to ostatni brakujący element, aby mogła powstać pierwsza w Polsce pełna obwodnica miasta.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-15

 • Via Baltica ma być gotowa w 2021 roku

  Polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu Via Baltica. 24 października 2016 w Łomży odbyła się konferencja poświęcona budowie trasy. Powstanie tej międzynarodowej arterii będzie miało duże znaczenie dla usprawnienia systemu transportowego Polski i Europy.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-25

 • DK S8 węzeł Radziejowice – węzeł Paszków

  Kolejny odcinek S8 w budowie

  Ruszyły prace związane z rozbudową DK8 do parametrów trasy ekspresowej pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: