Tag: "GDDKiA"

 • Czeka nas nowy system opłat za drogi. Wszystkie autostrady będą płatne

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło postępowanie na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO), który rozpocznie działalność od 3 listopada 2018 r. Ile zapłacimy za przejazd autostradą? Czy zostanie wprowadzony obiecany system elektroniczny poboru opłat dla aut osobowych?

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Krzysztof Kondraciuk, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

  Nowy Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

  Premier Beata Szydło w dniu 12 grudnia 2016 powołała Krzysztofa Kondraciuka na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Od 17 lutego 2016 zajmował stanowisko dyrektora warszawskiego oddziału drogowej GDDKiA.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-12-21

 • Łańcut będzie miał obwodnicę

  Minister Infrastruktury i Budownictwa podpisał aneks do programu budowy obwodnicy Łańcuta. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przygotowuje materiały przetargowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-16

 • Przetarg na budowę ostatniego odcinka obwodnicy Łodzi

  Ruszył drugi etap przetargu na wykonawcę drogi ekspresowej S14. Ta prawie 30-kilometrowa trasa, to ostatni brakujący element, aby mogła powstać pierwsza w Polsce pełna obwodnica miasta.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-11-15

 • Via Baltica ma być gotowa w 2021 roku

  Polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu Via Baltica. 24 października 2016 w Łomży odbyła się konferencja poświęcona budowie trasy. Powstanie tej międzynarodowej arterii będzie miało duże znaczenie dla usprawnienia systemu transportowego Polski i Europy.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-10-25

 • DK S8 węzeł Radziejowice – węzeł Paszków

  Kolejny odcinek S8 w budowie

  Ruszyły prace związane z rozbudową DK8 do parametrów trasy ekspresowej pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24

 • Rozbudowa "szesnastki" na Warmii i Mazurach

  Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa. Oferty można składać do 13 września 2016.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-08-08

 • Ruszył przetarg na budowę drogi ekspresowej S61

  Do Olsztyńskiego oddziału GDDKiA wpłynęło 65 wniosków od wykonawców zainteresowanych realizacją inwestycji. Przetarg dotyczy budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Raczki o łącznej długości 63 km.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-13

 • Nowe autostrady niszczą drogi lokalne

  Przybywa w Polsce kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, jednak przy okazji ich budowy niszczone są drogi lokalne, będące pod zarządem samorządów, które jak wiadomo nie mają ekstra funduszy na ich naprawę. Ale to nie jest tak, że nie można się zabezpieczyć przed takimi szkodami. Sprawę badała Najwyższa Izba Kontroli (NIK)...

  Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11

 • Łącznik brzeski oddany do użytku

  Droga łącząca węzeł Brzesko na autostradzie A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Jasień Brzeski jest już przejezdna. Koszt inwestycji to prawie 44 mln zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-05-24

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: