Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "GDDKiA"

 • Fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy wybuduje Warbud

  Wschodnia Obwodnica Warszawy ma mieć nieco ponad 20 km długości. W realizacji jest już 2-kilometrowy odcinek, a 22 listopada 2017 GDDKiA podpisała umowę na kolejne 2,5 km. Brakuje jeszcze wykonawcy na 14,5-kilmetrowy odcinek od węzła „Drewnica” do węzła „Zakręt”. Ciekawe, jaki będzie jego koszt, skoro budowę 4,5 km tej obwodnicy oszacowano dotychczas na 415 mln zł

  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-22

 • Trasa S7 z Warszawy do Grójca powstanie do 2021 roku

  Ekspresowo z Gójca do Warszawy pojedziemy już wiosną 2021 roku – obiecali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad (GDDKiA) podpisując umowy na budowę trasy. Budowa 29-kilometrowego odcinka drogi S7 (Warszawa Lotnisko – Grójec) potrwa trzy lata. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mld zł.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17

 • Autostrada A2  na odcinku Stryków − Konotopa we wrześniu 2011, gdy rozpoczął się konflikt między GDDKiA a Covec

  Tajemnicza ugoda GDDKiA z konsorcjum Covec

  Ugodę z chińskim konsorcjum Covec, które „zasłynęło” podczas budowy autostrady A2, GDDKiA podpisała w maju 2017, ale dopiero 7 lipca zostało to publicznie ogłoszone. W 2012 roku strona polska swoje roszczenia wyliczyła na 140 mln zł kar umownych oraz odszkodowanie w wysokości 600 mln. Prawdopodobnie tylko niewielka ich część została uwzględniona i wypłacona - komentuje Monika Czechowska.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-10

 • Południowa obwodnica Warszawy: zakończenie budowy w połowie 2020 r.

  21 czerwca 2017 r. przejdzie do historii jak początek budowy południowej obwodnicy Warszawy. - Mam nadzieję, że termin  zakończenia i technologie będą dochowane? – pytał wykonawców minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. – Absolutnie – zapewnił go prezes tureckiej firmy budowlanej Gülermak Kemal Guleryuz w czasie uroczystości rozpoczęcia budowy mostu w ciągu południowej obwodnicy Warszawy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-21

 • Budownictwo drogowe: MIB ujawni nazwy firm, które nie płacą podwykonawcom

  Dużo rzadziej niż kilka lat temu w budownictwie drogowym podwykonawcy skarżą się na nieuczciwe firmy wykonawcze, które nie zapłaciły im za wykonane roboty – zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB). I zapowiada dalszą walkę z tym procederem. Jakie resort zastosuje metody?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-09

 • Trwa przetarg na budowę tunelu pod Świną. Dofinansowanie z Unii wyniesie 85 procent

  Tunel pod Świną połączy wyspy Uznam i Wolin. Aktualnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę przeprawy. Zakończył się już jego pierwszy etap, a do drugiego zakwalifikowano 14 firm. Niebawem otrzymają one zaproszenia do składania ofert cenowych. Rozpoczęcie drugiej fazy postępowania przetargowego powinno nastąpić do końca czerwca 2017.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-04

 • Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w MIB, na budowie obwodnicy Marek

  Pod kontrolą opóźnienia na budowie obwodnicy Marek

  Budowa dróg w Polsce trwa, ale nie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Nawet o kilka miesięcy później może być gotowa obwodnica Marek w ciągu drogi ekspresowej S8. GDDkiA oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa monitorują opóźniony odcinek.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-23

 • Trasa S7 - rozpoczęto drążenie tunelu na Zakopiance

  Na trasie S7, pod górą Mały Luboń, powstaje ponad dwukilometrowy tunel. Ta inwestycja drogowa usprawni ruch na wiecznie zakorkowanej Zakopiance. Budowa tego odcinka drogi została powierzona firmie Astaldi, która w walce o ten kontrakt pokonała m.in. czeską firmę Metrostav.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08

 • Kiedy obwodnica Warszawy w całości?

  Gdy już będzie gotowa, obwodnica Warszawy będzie miała około 83 kilometry dróg ekspresowych. Z tego gotowa jest dopiero połowa, ale ruszyły prace budowlane na kolejnym odcinku, od węzła Puławska do węzła Lubelska, długości 18,5 kilometra, który ma zostać ukończony w 2020 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07

 • Most nad Wisłą w ciągu drogi ekspresowej S7 ma byc gotowy pod koniec lipca 2017

  Tak wygląda budowa najdłuższego mostu w Małopolsce

  Most na drodze S7 w Krakowie na Wiśle powstaje w ciągu wschodniej części IV Obwodnicy Krakowa, która jest częścią drogi ekspresowej S7. W przyszłości połączy węzeł Przewóz (Rybitwy) z węzłem Igołomska. Most ma być gotowy z końcem lipca 2017 – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: