Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "GDDKiA"

 • Trwa przetarg na budowę tunelu pod Świną. Dofinansowanie z Unii wyniesie 85 procent

  Tunel pod Świną połączy wyspy Uznam i Wolin. Aktualnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę przeprawy. Zakończył się już jego pierwszy etap, a do drugiego zakwalifikowano 14 firm. Niebawem otrzymają one zaproszenia do składania ofert cenowych. Rozpoczęcie drugiej fazy postępowania przetargowego powinno nastąpić do końca czerwca 2017.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-04

 • Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w MIB, na budowie obwodnicy Marek

  Pod kontrolą opóźnienia na budowie obwodnicy Marek

  Budowa dróg w Polsce trwa, ale nie wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Nawet o kilka miesięcy później może być gotowa obwodnica Marek w ciągu drogi ekspresowej S8. GDDkiA oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa monitorują opóźniony odcinek.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-23

 • Trasa S7 - rozpoczęto drążenie tunelu na Zakopiance

  Na trasie S7, pod górą Mały Luboń, powstaje ponad dwukilometrowy tunel. Ta inwestycja drogowa usprawni ruch na wiecznie zakorkowanej Zakopiance. Budowa tego odcinka drogi została powierzona firmie Astaldi, która w walce o ten kontrakt pokonała m.in. czeską firmę Metrostav.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08

 • Kiedy obwodnica Warszawy w całości?

  Gdy już będzie gotowa, obwodnica Warszawy będzie miała około 83 kilometry dróg ekspresowych. Z tego gotowa jest dopiero połowa, ale ruszyły prace budowlane na kolejnym odcinku, od węzła Puławska do węzła Lubelska, długości 18,5 kilometra, który ma zostać ukończony w 2020 roku.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07

 • Most nad Wisłą w ciągu drogi ekspresowej S7 ma byc gotowy pod koniec lipca 2017

  Tak wygląda budowa najdłuższego mostu w Małopolsce

  Most na drodze S7 w Krakowie na Wiśle powstaje w ciągu wschodniej części IV Obwodnicy Krakowa, która jest częścią drogi ekspresowej S7. W przyszłości połączy węzeł Przewóz (Rybitwy) z węzłem Igołomska. Most ma być gotowy z końcem lipca 2017 – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07

 • Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa

  Za drogo – przetarg drogowy na zachodnią obwodnicę Łodzi unieważniony

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ani myśli płacić za budowę zachodniej obwodnicy Łodzi tyle, ile zażądali wykonawcy. Najtańsza oferta aż o 264 mln zł przekraczała inwestorski kosztorys. Przetarg będzie powtórzony.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28

 • Mapa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

  Przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego i Łochowa

  Dzieje się w inwestycjach drogowych. Szesnastu wykonawców zainteresowanych tą inwestycją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła do II etapu postępowania przetargowego. Dopiero zwycięska oferta pokaże, ile jest warte to przedsięwzięcie.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-24

 • Właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni

  Rzeczywiście właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni mogą wzbudzać spory – potwierdził nam prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski, dyrektor naczelny Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. I nie chodzi tylko o wymagania co do szorstkości nawierzchni w dłuższym czasie,  wiadomo, że pod wpływem użytkowania ulega ona tzw. wyślizganiu.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-13

 • Nowe kryterium GDDKiA w przetargach drogowych – „właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni”. Jak to sprawdzić?

  W przetargach drogowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) liczy się już nie tylko cena. Jednym z dodatkowych kryteriów oceny ofert są „właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni”. Czyżby nasze drogi były niebezpieczne? A może to ostatnie wypadki samochodowe członków rządu wpłynęły na ostrzejsze wymagania? My już wiemy!

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-13

 • Gotowy odcinek S7

  Droga ekspresowa S7 Mława – Strzegowo najszybciej za trzy lata

  Chociaż GDDKiA zaprosiła właśnie firmy budowlane do składania ofert w drugim etapie przetargu ograniczonego na odcinek drogi ekspresowej S7 Mława – Strzegowo (ok. 21 km) zakończenia inwestycji można się spodziewać dopiero w okolicach roku 2021.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-02-07

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: