Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "Fermacell"

 • Płyty podłogowe fermacell znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej

  Płyta fermacell do budynków użyteczności publicznej. Jakie zastosowanie i właściwości ma płyta fermacell?

  materiał płatny

  Płyta fermacell to sprawdzone rozwiązanie podłogowe - suchy jastrych, który zdecydowanie poprawia parametry użykowe budynków mieszkalnych, zarówno jedno, jak i wielorodzinnych, ale nie tylko. Płyta fermacell o symbolu 2 E 22 przeznaczona jest specjalnie do budynków użyteczności publicznej.

  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-02

 • Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji stalowych, słupów i podciągów

  materiał płatny

  O bezpieczeństwie użytkowania budynków decydują m.in. zastosowane materiały budowlane i wykończeniowe. Ważną kwestią w tym zakresie jest ochrona przeciwpożarowa. Norma europejska EN 13381 A – 4 uwzględnia m.in. systemy biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych konstrukcji stalowych oraz określa metodykę badań ich wpływu na odporność ogniową. Jakie materiały okładzinowe zapewniają wysoką ochronę przeciwpożarową tego typu konstrukcji?

  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01

 • Sucha zabudowa. Płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią TB – zastosowanie i montaż

  materiał płatny

  Systemy suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych i niezawodnych technologii w budownictwie. Firma fermacell systemy suchej zabudowy wprowadziła płyty gipsowo-włóknowe z krawędzią frezowaną TB, które znacznie usprawniają montaż płyt gipsowych, jak i prace wykończeniowe.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-09

 • Kruszywo dokładnie wyrównuje się z krawędzią maty tekturowej. W ten sposób przygotowuje się podłoże pod płyty podłogowe

  Jak wyciszyć strop drewniany? Izolacja akustyczna stropu typu plaster miodu

  materiał płatny

  Stropy drewniane mają ograniczone możliwości izolacji akustycznej, zwłaszcza tłumienia dźwięków uderzeniowych. Jak zatem skutecznie wyciszyć strop drewniany? Do izolacji akustycznej stropu drewnianego, szczególnie do stropu z belek drewnianych opracowano specjalne rozwiązanie systemowe - dźwiękoizolacyjny jastrych typu plaster miodu. Przedstawiamy sposób montażu systemu do wyciszenia drewnianego stropu.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08

 • Izolacja akustyczna stropów drewnianych – system podłogowy Fermacell Silentio

  materiał płatny

  System podłogowy Fermacell Silentio opracowano w celu zwiększenia stopnia tłumienia odgłosu kroków w pomieszczeniach mieszkalnych. System izolacji akustycznej Silentio rozwiązuje problemy akustyki i zapewnia optymalną, ekonomiczną konstrukcję drewnianych stropów belkowych oraz masywnych stropów CLT.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08

 • Układanie płyt podłogowych rozpoczynamy zawsze od narożnika pomieszczenia...

  Elementy podłogowe fermacell - przygotowanie podłoża i montaż suchego jastrychu

  materiał płatny

  Poza płytami na ściany, skosy dachowe i sufity, w systemie fermacell oferowane są płyty podłogowe stanowiące alternatywę dla podłoży realizowanych na mokro na: stropach monolitycznych i lekkich stropach drewnianych, zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych. Płyty podłogowe stanowiące suchy jastrych zapewniają skuteczną izolację termiczną i akustyczną podłogi.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08

 • Zabudowa poddasza z wykorzystaniem płyt gipsowo-włóknowych fermacell

  Zabudowa poddasza płytami gipsowo-włóknowymi fermacell

  materiał płatny

  System suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt gipsowo-włóknowych fermacell to kompleksowe rozwiązanie do adaptacji poddasza. Zabudowa poddasza w oparciu o system płyt gipsowo-włóknowych daje gwarancję szybkiego i estetycznego wykończenia poddasza z zachowaniem wysokich parametrów użytkowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08

 • Osiedle energooszczędnych domów jednorodzinnych - zbudowane przy użyciu systemów fermacell

  Płyty fermacell w budownictwie prefabrykowanym

  Przedszkole w Siemianowicach Śląskich to przykład nowoczesnego i zarazem energooszczędnego budownictwa, opartego na drewnianej technologii prefabrykowanej. Przegrody w tego typu konstrukcjach wykonane są najczęściej przy użyciu płyt gipsowo-włóknowych (w skrócie g-w) fermacell.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-11-28

 • Xella o 2009 r.: radziliśmy sobie lepiej niż nasi konkurenci

  Grupa Xella radziła sobie stosunkowo dobrze w kryzysowym 2009 r. Przy wartości 1,2 mld euro sprzedaż skonsolidowana Grupy była niższa tylko o 16% od rekordowego poziomu w 2008 r. - 1,4 mld euro. Wyniki z działalności operacyjnej obniżyły się o 22% - z 281 do 219 mln euro. Mimo to, w ubiegłym roku, firma utrzymała stabilne przepływy pieniężne w wysokości 141 mln euro.

  Ostatnia aktualizacja: 2010-05-20

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: