Tag: "BuildDesk"

 • Charakterystyka energetyczna dla projektów gotowych domów - instrukcja przygotowania

  materiał płatny

  Obowiązek wykonania projektowanej charakterystyki energetycznej budynku oraz świadectwa charakterystyki energetycznej wprowadzają właściwe Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2012 i 2008 roku. BuildDesk Energy Certificate to system umożliwiający obliczenie zapotrzebowania na energię pierwotną z wykorzystaniem szablonów projektów gotowych. Poniższa prezentacja przedstawia korzystanie z aplikacji krok po kroku.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-04-28

 • Obliczenie zapotrzebowania na energię pierwotną dla budynku jednorodzinnego

  materiał płatny

  Na podstawie wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną budynku określa się charakterystykę energetyczną.   Wskaźnik energii pierwotnej określa sumę rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną dla ogrzewania i wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej wraz z energia pomocniczą. Przedstawione obliczenia przeprowadzono metodą dokładną wg metodologii sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-23

 • Współczynnik przenikania ciepła dla przegród budowlanych. Obliczenie współczynnika przenikania ciepła

  materiał płatny

  Zasady obliczania współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych określa norma PN – EN ISO 6946:2008. Metoda przedstawiona we wskazanej normie oparta jest na odpowiednich wartościach obliczeniowych współczynnika przewodzenia ciepła lub wartościach obliczeniowych oporu cieplnego. Metodę stosuje się do komponentów składających się z warstw jednorodnych cieplnie. W powyższej normie określono takża przybliżoną metodę obliczania współczynnika przenikania ciepła dla przegród z warstw niejednorodnych. 

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-23

 • Obliczanie temperatury wewnętrznej w strefie o nieregulowanej temperaturze na podstawie bilansu cieplnego

  materiał płatny

  Jednym z problemów przy obliczeniu bilansu cieplnego w budynku lub jego części jest uwzględnienie przyległych stref o nieregulowanej temperaturze, czyli np. garaży i poddaszy nieużytkowych. W procesie certyfikacji energetycznej budynków metodologia bardzo prosto podchodzi do uwzględnienia tego typu pomieszczeń poprzez przyjęcie z góry podanych w rozporządzeniu współczynników redukcyjnych obliczeniowej różnicy temperatur. Jednak obliczona w ten sposób charakterystyka energetycznaj budynku może w dużym stopniu odbiegać od rzeczywistego wpływu stref nieogrzewanych.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-23

 • Straty ciepła a sposób wymiarowania przegród. Obliczanie liniowego współczynnika przenikania ciepła

  materiał płatny

  W przypadku mostków cieplnych typu geometrycznego, wartości liniowych współczynników przenikania ciepła powinny być tak policzone, aby współczynnik strat ciepła przez przenikanie był identyczny dla przypadku zwymiarowania przegród budynku wg wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych. To oznacza takie policzenie liniowych współczynników przenikania ciepła, aby straty ciepła z budynku nie zależały od sposobu wymiarowania przegród zewnętrznych.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-23

 • Obliczenie strat ciepła przez budynek. Współczynnik przenikania ciepła

  materiał płatny

  Z punktu widzenia obliczania zapotrzebowania na energię do ogrzewania, czyli strat ciepła, ważne są trzy podstawowe pojęcia: gęstość strumienia ciepła; strumień ciepła i energia (ciepło). Ilość energii (ilość ciepła) oblicza się analizując zmiany strumienia ciepła w czasie.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-23

 • Podłoga na gruncie i podłogi podniesione. Obliczanie współczynnika przenikania ciepła dla przegród w kontakcie z gruntem

  materiał płatny

  W normie PN-EN ISO 6946 określono metodę obliczania współczynnika przenikania ciepła elementów budowli w kontakcie z powietrzem zewnętrznym, natomiast norma PN-EN ISO 13370 dotyczy elementów w kontakcie cieplnym z gruntem. Podział pomiędzy tymi normami jest na poziomie wewnętrznej powierzchni podłogi w przypadku podłóg typu: płyta na gruncie, podłóg podniesionych i nieogrzewanych podziemi, a na poziomie zewnętrznej powierzchni gruntu w przypadku podziemi ogrzewanych.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-04-24

 • Certyfikacja energetyczna w praktyce

  Prawie 100% architektów jest świadomych obowiązku sporządzania charakterystyki energetycznej projektowanych budynków - wynika z ankiety przygotowanej przez BuildDesk Polska, która została wypełniona przez użytkowników newsletterów popularnych internetowych serwisów branżowych. Co architekci sądzą o dołączaniu do projektu budynku charakterystyki energetycznej obiektu?

  Ostatnia aktualizacja: 2009-08-06

 • Czy stare biurowce mogą być energooszczędne?

  W Polsce wiele zakładów produkcyjnych powstało na terenach fabryk i zakładów pracy utworzonych jeszcze za byłego ustroju. Zaplecze budynków w takich miejscach pozostawiało wiele do życzenia pod względem efektywności energetycznej. Są jednak wyjątki, które pokazują, że niewielkim nakładem prac można dostosować budynek do nowych wymagań, a czasem nawet je przewyższyć.

  Ostatnia aktualizacja: 2009-06-23

 • Pre-świadectwo energetyczne

  Od 1 stycznia 2009 roku do projektu domu dołączana jest projektowana charakterystyka energetyczna obiektu budowlanego. Sporządzenie takiego dokumentu należy do obowiązków architekta, jednak kupujący rzadko o tym wiedzą, a co gorsza czasami  nie są świadomi tego także sami architekci.

  Ostatnia aktualizacja: 2009-05-19

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: