Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "BuildDesk"

 • Certyfikacja energetyczna w praktyce

  Prawie 100% architektów jest świadomych obowiązku sporządzania charakterystyki energetycznej projektowanych budynków - wynika z ankiety przygotowanej przez BuildDesk Polska, która została wypełniona przez użytkowników newsletterów popularnych internetowych serwisów branżowych. Co architekci sądzą o dołączaniu do projektu budynku charakterystyki energetycznej obiektu?

  Ostatnia aktualizacja: 2009-08-06

 • Czy stare biurowce mogą być energooszczędne?

  W Polsce wiele zakładów produkcyjnych powstało na terenach fabryk i zakładów pracy utworzonych jeszcze za byłego ustroju. Zaplecze budynków w takich miejscach pozostawiało wiele do życzenia pod względem efektywności energetycznej. Są jednak wyjątki, które pokazują, że niewielkim nakładem prac można dostosować budynek do nowych wymagań, a czasem nawet je przewyższyć.

  Ostatnia aktualizacja: 2009-06-23

 • Pre-świadectwo energetyczne

  Od 1 stycznia 2009 roku do projektu domu dołączana jest projektowana charakterystyka energetyczna obiektu budowlanego. Sporządzenie takiego dokumentu należy do obowiązków architekta, jednak kupujący rzadko o tym wiedzą, a co gorsza czasami  nie są świadomi tego także sami architekci.

  Ostatnia aktualizacja: 2009-05-19

 • Energooszczędny blok

  Prace nad wdrożeniem dyrektywy energetycznej trwają od lat. Mniejsza energochłonność budynków, powiązana nierozerwalnie z rynkiem nieruchomości, wydaje się być coraz bardziej "oswajana" przez deweloperów.

  Ostatnia aktualizacja: 2009-01-02

 • Świadectwo nie od audytora

  Program BDEC (ang. BuildDesk Energy Certificate) będą mogli obsługiwać nie tylko audytorzy energetyczni. Tym niemniej, pod sporządzonym świadectwem energetycznym potrzebna będzie pieczątka i podpis osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Po tym, jak 6 listopada 2008 roku weszła metodologia do ustawy wdrażającej dyrektywę EPBD, rynek związanych z tym usług ruszył z kopyta.

  Ostatnia aktualizacja: 2008-11-21

 • Certyfikaty energetyczne - w oparciu o międzynarodową wiedzę

  Firma BuildDesk może pomóc architektom, konstruktorom i inwestorom, bo w Danii - z której się wywodzi - system ocen energetycznych działa już od przeszło dwóch lat. Odnotowujemy imprezy, które duński doradca organizuje z myślą o polskich specjalistach, w ramach prowadzonej od września 2008 roku kampanii.

  Ostatnia aktualizacja: 2008-11-13

 • Audyt na kliknięcie myszką

  BuildDesk Energy Audit (BDEA) to oprogramowanie, które pozwoli skrócić czas, potrzebny na wykonanie audytu energetycznego. Do tej pory brakowało narzędzia, które audytorom pozwoliłoby na wykonanie jednego, spójnego dokumentu. Na odpowiedniej termomodernizacji można zaoszczędzić jedną trzecią strat ciepła. Ale wiedzą o tym tylko cztery na sto osób.

  Ostatnia aktualizacja: 2008-06-19

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: