Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Tag: "ściany"

 • Rysunek 2: Model badawczy - zestawy sił

  Mocowanie obciążeń na ściankach działowych

  materiał płatny

  Opis mocowania obciążeń na ściankach działowych na podstawie raportu z badań Instytutu Techniki Budowlanej Zakładu Lekkich Przegród i Przeszkleń nr NL-3879/A/LL-167/K/06.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-24

 • Akustyka w systemach suchej zabudowy wnętrz: płyty gipsowo-kartonowe

  materiał płatny

  Płyty gipsowo-kartonowe mają bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzajach konstrukcji wewnątrzlokalowych. Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie wymagań w stosunku do parametrów akustycznych, którymi powinny charakteryzować się te konstrukcje, stosuje się odpowiednie rozwiązania z wykorzystaniem różnych rodzajów płyt g-k oraz różne rozwiązania konstrukcyjne.

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-24

 • Gipsowa gładź szpachlowa NIDA Eko: jedno opakowanie, wiele zalet

  materiał płatny

  - Na rynku polskim dostępnych jest kilkadziesiąt gładzi szpachlowych różnych producentów. Jednak żadna z nich nie ma tylu atutów, co gładź szpachlowa NIDA Eko – przekonuje Kierownik produktu: mieszanki gipsowe w Siniat.O jakich zaletach mówi?

  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-24

 • Dom energooszczędny bez mostków termicznych - zasady projektowania i budowy domu energooszczędnego

  Dom energooszczędny można zbudować w różnych technologiach. Nie jest narzucony także rodzaj materiałów budowlanych. Ważne jest natomiast, aby w projekcie domu enerooszczędnego uwzględnić materiały izolacyjne o określonych parametrach. Dom energooszczędny powinien być przede wszystkim tak zaprojektowany, aby wyeliminowć w nim mostki termiczne.

  Ostatnia aktualizacja: 2014-01-08

 • Uszkodzenie elewacji w miejscu montażu daszku

  Uszkodzenia elewacji. Stop mostkom termicznym i pęknięciom ocieplonej ściany

  Ściany będą trwałe i pewnie ocieplone tylko wtedy, gdy ocieplenie nie będzie przerwane i gdy nie wystąpią w ścianie mostki termiczne. Jak temu przeciwdziałać w miejscach, gdzie trzeba zamontować dodatkowe elementy, np. balustradę czy daszek nad wejściem? Rozwiązaniem są specjalne elementy montażowe firmy Stahlton z linii Eco-Fix.

  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-08

 • Panorama Nowego Jorku

  Na ściany wracają fototapety - motywy architektoniczne i architektura wielkich miast najpopularniejsze

  Wśród najczęściej kupowanych na świecie fototapet są panoramy wielkich miast, wieżowce i motywy architektoniczne. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza tapety z obrazami podświetlanych mostów oraz światowych metropolii, i to zarówno w kolorze, jak i w odcieniach szarości czy staromodnej sepii.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-30

 • Ściany bez ocieplenia. System HCH - innowacyjny materiał, nowy kształt elementów murowych i bezspoinowe łączenie

  System HCH to unikalny system konstruowania struktur budowlanych, takich jak ściany, stropy, płyty fundamentowe, stropodachy, autorstwa firmy H.C.H. Sp. z o.o. Innowacyjność HCH polega na kompilacji trzech zasadniczych cech: wyeliminowania z budowy mokrych technologii, wysokiej precyzji wykonania poszczególnych elementów oraz użycia materiałów ceramicznych nowej generacji. Domy składa się „na sucho" i dotyczy to fundamentów, ścian, stropów i stropodachów. Stosuje się całkowicie nowatorskie elementy ścienne, segmentowe płyty fundamentowe, stropy zaciskowe i konstrukcje dachowe ze scalonymi płytami dachowymi.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-27

 • Okładzina ścienna Altro Whiterock

  Okładziny na ściany. Altro Whiterock™ - okładzina ścienna w najwyższym standardzie higieny

  Z okładziną ścienną Altro Whiterock™ utrzymanie higieny w szpitalu, przychodni czy hali produkującej żywność jest o wiele prostsze. Gładka i odporna na zarysowania powierzchnia okładziny ogranicza rozwój pleśni, bakterii i innych drobnoustrojów.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-10

 • Elewacja z cokołem wysuniętym

  Elewacja na lata. Cokoły z klinkieru - jak je prawidłowo wymurować?

  By elewacja była estetyczna i trwała, musi być wykonana z materiału, który jest odporny na zniszczenie. Takim materiałem są właśnie cegły klinkierowe. Klinkierem można wykończyć całe ściany albo zrobić jedynie cokół i detale. Oto kilka praktycznych wskazówek dla wykonawców, jak prawidłowo wymurować cokół z cegieł klinkierowych.

  Ostatnia aktualizacja: 2012-03-29

 • Poddasze użytkowe stawia szczególne wymagania pokryciu i izolacji

  Dach bez błędów. Fachowe wykonanie pokrycia dachowego jest sprzymierzeńcem energooszczędności

  W energooszczędnych rozwiązaniach budowlanych precyzyjne wykonawstwo odgrywa równie ważną rolę jak odpowiednio dobrane materiały i technologie budowlane. Nie tylko właściwy dobór, ale i sposób wbudowania produktu wpływają na obniżenie zużycia energii w budynku. Kluczowe znaczenie mają dach, ściany, drzwi i okna. Dlaczego fachowe wykonanie pokrycia dachowego jest sprzymierzeńcem energooszczędności?

  Ostatnia aktualizacja: 2012-03-29

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: