Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Pomoc

Witamy w Pomocy serwisu Muratorplus.pl.

Znajdują się tu informacje na temat korzystania z zasobów serwisu

Podział zasobów w serwisie Muratorplus.pl

Kilka tysięcy artykułów z branży budowlanej, przyporządkowanych jest do działów: Technika (m.in. nowości produktowe, technologie, poprawne wykonawstwo), Inwestycje (m.in. nowe i planowane inwestycje, baza obiektów i terenów inwestycyjnych, unikalne raporty o sytuacji na rynku budowlano-inwestycyjnym), Biznes (m.in. wieści z rynku, firmy, ludzie, wydarzenia), Architektura (przejście na strony serwisu architektura.muratorplus.pl, kierowanego do architektów i studentów architektury), Co, gdzie, kiedy (m.in. informacje o tematycznych targach, konferencjach, szkoleniach).

Przeglądanie informacji we wszystkich działach ułatwia stronicowanie stron zbiorczych, gdzie na najwyższych pozycjach znajdują się informacje najnowsze.

Wyszukiwanie potrzebnych informacji może odbywać się na kilka sposobów: - po słowach kluczowych, - po tagach, przypisanych pod tytułem każdego artykułu oraz znajdujących się w górnej części prawej kolumny przy wyszukiwarce serwisu, a na stronach działowych są dodatkowo tzw. chmury najpopularniejszych tagów .

Wyszukiwarki

Każda ze stron działowych wyposażona jest w wyszukiwarkę Informatorów online oraz dodatkowo w funkcjonalne, tematyczne wyszukiwarki rożnych baz danych. znajduje się wyszukiwarka Programów komputerowych, przyporządkowanych do kategorii: Zarządzanie, harmonogramy, Kosztorysowanie, Obliczenia, Wspomaganie projektowania, Inne programy.
Na stronie Inwestycje przydatnym narzędziem jest interaktywna Mapa inwestycji w Polsce, z wyszukiwaniem nie tylko według podziału na województwa, ale również według miasta bądź obiektów. Jest tu również wyszukiwarka Przetargów związanych branżą budowlaną, z możliwością przeszukiwania z podziałem na województwa, rodzaj robót lub po słowie kluczowym.
Na stronie Biznes znajduje się dostęp do bazy Wzorów umów przydatnych w działalności na rynku budowlanym oraz do ofert Pracy kierowanych do specjalistów z takich branż jak: architektura, budownictwo/ geodezja, inżynieria/ konstrukcje/ technologie, nieruchomości/ budownictwo, projektowanie/ wdrażanie lub według preferowanego stanowiska.
Na stronie Co, gdzie, kiedy wyszukiwanie informacji o tematycznych targach, konferencjach i szkoleniach ułatwia Kalendarium, w którym wszelkie imprezy i wydarzenia przypisane są do poszczególnych miesięcy.

Newslettery

Muratorplus redaguje dwa newslettery w tygodniu. Ww wtorki wysyłany jest zbiorczy newsletter działów Technika, Inwestycje, Biznes oraz Co, gdzie, kiedy. W czwartki swój newsletter rozsyła Architektura. Wystarczy je tylko Zamówić, wybrany jeden lub obydwa. Równie łatwo można zrezygnować z takiej usługi. Newslettery informują o nowościach, ważnych wydarzeniach lub ciekawych artykułach.

Współtworzenie serwisu

Intencją Muratoraplus jest zachęcanie Użytkowników do współtworzenia serwisu. Dlatego też uruchomiliśmy wiele narzędzi, które to umożliwiają: Zgłoś wydarzenie, Zgłoś człowieka z pasją, Zgłoś rozmówcę, Zgłoś temat, a przy każdym artykule Dodaj komentarz.

Zgłaszanie uwag

Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu oraz zawartych w nim informacji należy zgłaszać redakcji. Na dole każdej strony, w tzw. stopce, w zakładce Redakcja serwisu znajdują się wszystkie potrzebne w tym celu informacje kontaktowe.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: