Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Mennica Legacy Tower

Tagi:
Epstein
,
Mennica Polska
,
nowe inwestycje warszawa
,
Warbud

Kompleks biurowy powstanie na warszawskiej Woli. Pierwszy wieżowiec zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018. Jest to wspólna inwestycja Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej. Generalnym wykonawcą jest Warbud. Biurowce będą miały certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Galeria
Pokaz slajdów:

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Budynki zaprojektowali architekci z  pracowni Goettsch Partners z Chicago, która jest partnerem warszawskiego biura projektowego Epstein. Aktualnie kończą się prace nad ścianami szczelinowymi konstrukcji podziemnej budynków.

W kompleksie powstaną dwa budynki. Pierwszy 10-piętrowy zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2018, natomiast 33-piętrowa wieża – w III kwartale 2019. Całość dostarczy na rynek 65 630 m² powierzchni biurowych. W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m², a w budynku zachodnim kolejne 14 880 m². W obu obiektach zaprojektowano 4500 m² powierzchni handlowo-usługowej. Na dachach wieżowców powstaną zielone tarasy.

Biurowce wyposażone zostaną w nowoczesne systemy m.in. kontrolę dostępu zintegrowaną z systemem zarządzania wind, sterowanie oświetleniem i klimatyzacją z poziomu telefonu komórkowego oraz concierge. Pracownicy budynków będą mogli korzystać z czterech kondygnacji podziemnego parkingu, w którym powstanie 620 miejsc postojowych dla samochodów oraz 300 dla rowerów. Znajdą się tu również punkty ładowania aut elektrycznych oraz infrastruktura dla rowerzystów, w tym niezależny, bezpieczny wjazd, windy, szatnia wraz z prysznicami oraz stacja naprawy.

W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca. Pomiędzy budynkami znajdzie się pasaż miejski łączący ulice Prostą i Grzybowską. Na działce powstanie też plac miejski z elementami małej architektury i zieleni.


Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kompleks biurowy Mennica Legacy Tower
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kompleks biurowy Mennica Legacy Tower
Fot.: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: Mennica Legacy Tower
Lokalizacja: Warszawa, skrzyżowanie ulic Prostej i Żelaznej
Funkcja: biurowa
Inwestor: Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A.
Generalny wykonawca: Warbud S.A.
Projektant: Goettsch Partners z Chicago
Całkowita powierzchnia: 65 630 m²
Liczba kondygnacji: 9, 32
Rozpoczęcie budowy: koniec października 2016
Zakończenie budowy: IV kwartał 2018 (budynek 9-kondygnacyjny), III kwartał 2019 (wieża)

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: