Wielka Nieszawka: park wodny Olender. Zobacz zdjęcia!

2011-09-20 13:02
Wielka Nieszawka. Park wodny Olender
Autor: Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o.| Sp. k. Park wodny Olender w miejscowości Wielka Nieszawka. W skład parku wchodzi basen sportowy z sześcioma torami, basen rekreacyjny oraz zjeżdżalnia o długości ponad 80 metrów. Na zdjęciu strefa rekreacyjna dostępna w kompleksie Olender

Park Wodny Olender, który powstało w miejscowości Wielka Nieszawka pod Toruniem, to największy park wodny w województwie kujawsko-pomorskim. W kompleksie Olender każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie: kompleks basenów, strefa saun, spa, klub fitness, kręgielnia oraz strzelnica. Dostępne jest także centrum konferencyjne oraz hotel w trzygwiazdkowym standardzie.

Wielka Nieszawka. Centrum Sportu i Rekreacji Olender - galeria zdjęć

Park wodny Olender. Największy park wodny w woj. kujawsko-pomorskim

Park wodny Olender w Wielkiej Nieszawce zapewnia atrakcje z zakresu sportu, rozrywki i rekreacji. Kompleks obejmuje zespół basenów oraz spa. Na park wodny składa się basen sportowy z sześcioma torami, basen rekreacyjny oraz zjeżdżalnia o długości ponad 80 metrów. W kompleksie dostępne jest także spa oraz strefa saun. Całość dopełnia strefa fitness z siłownią, część relaksacyjna, kręgielnia oraz strzelnica. W kompleksie dostępne jest również centrum konferencyjne, restauracja i kawiarnia. Goście z zewnątrz mogą zatrzymać się w trzygwiazdkowym hotelu, w którym znajduje się 28 dwuosobowych pokoi. Obiekt przeznaczony jest dla szerokiego grona klientów. W kompleksie Olender każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie.

Centrum Sportu i Rekreacji przystosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w specjalistyczną windę osobową oraz basenową, a także specjalnie przystosowaną szatnię.

Park wodny Olender. Obiekt przyjazny środowisku

Teren gminy Wielka Nieszawka  ze względu na lesistość i znaczne zwydmienie jest obszarem chronionego krajobrazu. Dlatego też w projekcie parku wodnego Olender, ze względu na proekologiczny charakter okolicy, uwzględniono czynniki przyjazne środowisku. Centrum Sportu i Rekreacji nawet w 70-80% ogrzewane jest energią słoneczną oraz energią pochodzącą z głębi ziemi. W tym celu na głębokości ponad 50 metrów umieszczono sondy pionowe o łącznej długości 10 km oraz 4 km sond poziomych na głębokości 1,8 m. Na dachu obiektu zamontowano kolektory słoneczne.

Projekt kompleksu wykonany został przez Pracownię Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek. Funkcję generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Alstal Grupa Budowlana. Budowa obiektu trwała dwa lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej