Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Szpital w Sosnowcu będzie miał nowy blok operacyjny

Tagi:
nowe inwestycje
,
Sosnowiec
,
szpital
,
Warbud

Wolno stojący pawilon szpitalny powstanie w formule "sfinansuj i wybuduj". Realizacją całego projektu zajmie się firma Warbud. Wartość inwestycji to 45 mln zł.

Obiekt ma powstać w ciągu 1,5 roku. Rozpoczęcie jego budowy możliwe jest dzięki firmie Warbud, która zapewniła szpitalowi finansowanie projektu. Nie od dziś wiadomo, że sektor zdrowia cierpi na brak środków inwestycyjnych. Formuła "sfinansuj i wybuduj" jest szansą rozwoju m.in. budownictwa szpitalnego. W przypadku placówki w Sosnowcu spłata nakładów inwestycyjnych rozpocznie się dopiero po uzyskaniu przez Warbud pozwolenia na użytkowanie i potrwa 10 lat.

Nowy wolno stojący pawilon będzie miał trzy kondygnacje. Na parterze budynku znajdzie się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, na którym będzie 12 stanowisk dla najbardziej chorych, poradnie oraz audiowizualna sala szkoleniowa gdzie, będzie można obejrzeć transmisję z przebiegu operacji. Na pierwszym piętrze zaprojektowano Blok Operacyjny z sześcioma salami dla specjalizacji tj.: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia i otolaryngologia. Powierzchnia całkowita nowego pawilonu wyniesie 4705 m², w tym użytkowa – 3892 m². Powierzchnia zabudowy to 1487 m², a kubatura – 19 600 m³.

Nowy obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szpitalnym 12-metrowym łącznikiem. Wokół pawilonu zaprojektowana została sieć dróg i chodników.

Inwestorem jest Sosnowiecki Szpital Miejski, a projekt powstał w katowickim biurze architektonicznym Gorgoń.

Projekt budowy pawilonu w Sosnowcu w formule "sfinansuj i wybuduj" nie jest pierwszym przedsięwzięciem firmy Warbud. Pierwszą podobną realizacją była rozbudowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

Inwestycję rozbudowy szpitala w sosnowcu w formule "sfinansuj i wybuduj" będzie realizowała firma Warbud
Inwestycję rozbudowy szpitala w sosnowcu w formule "sfinansuj i wybuduj" będzie realizowała firma Warbud
Fot.: Biuro architektoniczne Gorgoń

Nazwa inwestycji: wolno stojący pawilon przy szpitalu w Sosnowcu
Lokalizacja: Sosnowiec
Funkcja: placówka medyczna
Inwestor: Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud SA
Projektant: biuro architektoniczne Gorgoń
Całkowita powierzchnia: 4705 m²
Powierzchnia użytkowa: 3892 m²
Powierzchnia zabudowy: 1487 m²
Kubatura: 19 600 m³
Liczba kondygnacji: 3

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: