Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Stadion Narodowy: elewacja na próbę

Tagi:
elewacja
,
EURO 2012
,
Stadion Narodowy
,
szkło nieprzezierne
,
Warszawa

We wtorek, od strony Wybrzeża Szczecińskiego na poziomie +1 Stadionu Narodowego zamontowano pierwszy fragment elewacji stadionu, o powierzchni 120 m2.

Fragment ten zbudowany jest z paneli z tzw. szkła nieprzeziernego w kolorze antracytowym (szaro-czarnym) oraz z części przeszklonych - okien do stref biurowych. Poza funkcją estetyczną, okno jest odporne i wytrzymałe oraz klasyfikowane jako szkło bezpieczne. Powierzchnia elewacji Stadionu Narodowego wyniesie ogółem 20 000 m2.

Zobacz także: Stadion narodowy: trybuny i zadaszenie coraz bliżej (galeria)

Obecnie ułożony fragment elewacji jest rozwiązaniem przykładowym, które zostanie sprawdzone i ocenione przez inspektorów nadzoru NCS.

Fot.: NCS

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: