Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Remont siedziby Urzędu Stanu Cywilnego

Tagi:
Praga
,
zabytki Warszawy

Jeden z najcenniejszych zabytków warszawskiej Starej Pragi doczekał się w końcu remontu. Pawilon dawnej komory wodnej przy ulicy Kłopotowskiej niedługo odzyska swój blask.

Chodzi o XIX-wieczny pawilon, siedzibę praskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Do tej pory budynek nie prezentował się najlepiej. Brudne elewacje i odpadający tynk to już przeszłość. Roboty już się zaczęły. Pracownicy firmy budowlanej Pawła Lisa wyrzucają ze środka tony gruzu. Projekt remontu przygotowała pracownia architektoniczna Anny Rostkowskiej (Proart) specjalizująca się w przywracaniu blasku zabytkowym budynkom.
Po modernizacji obiekt będzie miał kolejne piętro. Wewnątrz budynku mieścić się będzie nadal Urząd Stanu Cywilnego z salą ślubów, Dział Akt Zabużańskich z archiwum i pracownią konserwacji starych dokumentów. Poza przebudową wnętrz wymieniona będzie część dachów, odrestaurowane elewacje i rzeźby, piwnice zaś otrzymają specjalny system izolacji. Na remont miasto wyda prawie 4,5 mln zł. Remont potrwa aż do połowy lutego 2008 roku.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: