Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Opera Leśna w Sopocie jest już po remoncie

Tagi:
festiwal w Sopocie
,
Opera Leśna
,
opera w Sopocie
,
Sopot inwestycje

Po niemal trzech latach prac, zakończył się remont Opery Leśnej w Sopocie. Obiekt zyskał nowe zadaszenie, powiększyła się liczba miejsc na widowni, przebudowano scenę i jej zaplecze. Nowe zadaszenie, przypominające kształtem wygięty liść, pozwoli na organizowanie imprez kulturalnych także poza głównym sezonem.

Zobacz jak wygląda Opera Leśna w Sopocie po remoncie - galeria zdjęć

Galeria
Pokaz slajdów:

Opera Leśna w Sopocie po przebudowie

Po przebudowie wzrosła liczba miejsc na widowni - z 4,5 tys. do 6 tys. miejsc, ponad 100 miejsc przygotowano dla osób niepełnosprawnych, wykonano nowe zadaszenie widowni i sceny. Dzięki nowemu zadaszeniu, przypominającemu kształtem wygięty liść, imprezy kulturalne będą mogły być organizowane również poza głównym sezonem. Przebudowana została scena i jej zaplecze, a więc garderoby i pomieszczenia techniczne. Przebudowany został również wewnętrzny układ drogowy, co skróci czas przygotowania scenografii.

Opera Leśna w Sopocie, jeden z najbardziej znanych obiektów w kraju otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury w kwocie 28 mln zł. Pozostałą kwotę - ok. 46 mln wyłożyło miasto. Koszt całkowity przebudowy opery w Sopocie wyniósł ponad 78 mln. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Alstal Grupa Budowlana.

Opera Leśna w Sopocie powstała w 1909 r. Ponad stuletni obiekt wymagał gruntownej modernizacji, rozwiązania techniczne i konstrukcja zadaszenia pochodzące z początków XX wieku stanowiły poważne utrudnienie w organizacji imprez. Także wielkość i standard widowni oraz zaplecza służącego występującym artystom był niewystarczający i nie pozwalał na pełne wykorzystanie potencjału Opery.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: