Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Nowy budynek szpitala MSWiA w Warszawie

Tagi:
budowa szpitala MSWiA
,
inwestycje publiczne
,
obiekty służby zdrowia
,
szpital MSWiA w Warszawie
,
Warbud

Warbud zrealizuje budynek administracyjno-garażowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów sanitarnych, na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Umowa, podpisana 20 kwietnia 2011 r., oprócz generalnego wykonawstwa obiektu przewiduje również opracowanie dokumentacji projektowej.

Pięciokondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie pawilonu głównego szpitala MSWiA. Na kondygnacjach I - III przewidziany jest otwarty garaż dla 200 samochodów osobowych i pomieszczenia techniczne. Kondygnacje IV i V, z bezpośrednim połączeniem z III piętrem pawilonu głównego, przeznaczono na biura oraz zaplecze socjalno - sanitarne. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 15 770 m 2, w tym: biura - 5580 m2, garaże - 9300 m2

Zobacz także: Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Małopolskiego

Doświetlenie części pomieszczeń na V kondygnacji zapewniono dzięki patio z niską zielenią, dostępnego z pomieszczeń biurowych oraz komunikacji ogólnej. W obiekcie znajdzie się także aula na ok. 500 osób i pomieszczenia towarzyszące (szatnie, pokoje wykładowców, sanitariaty, magazyny). Elewacja budynku częściowo wykończona będzie kasetonem stalowym lub aluminiowym.

Budynek szpitala MSWiA buduje Warbud
Budynek szpitala MSWiA buduje Warbud
Fot.: WARBUD SA

Lądowisko dla helikopterów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zaprojektowane zostało nad wschodnią stroną budynku administracyjno – garażowego połączonego z V piętrem głównego pawilonu, zadaszonym pomostem komunikacyjnym o szerokości ok. 3,0 - 3,6 m. i dł. ok. 30 m. Płyta lądowiska zostanie podniesiona nad pokrycie budynku na wysokość ok. 1 m.

Prace budowlane potrwają od kwietnia 2011 r. do grudnia 2012 r.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: