Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Nowoczesna stacja uzdatniania wody w Henrysinie gotowa

Tagi:
nowe inwestycje
,
Skanska
,
stacja uzdatniania wody

Mieszkańcy gminy Zakroczym w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Mają już swoją nową stację uzdatniania wody. Jej wydajność po remoncie znacznie wzrosła, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już martwić ciągłymi przerwami w dostawie wody, szczególnie w okresie letnim.

Wykonawcą inwestycji wartej ponad 2,8 mln zł brutto jest Skanska. Prace ruszyły pod koniec czerwca 2016 i rozpoczęły się od rozbiórki istniejącego budynku stacji wraz ze wszystkimi obiektami znajdującymi się na działce. Budowa nowej stacji wraz z obiektami towarzyszącymi trwała pięć miesięcy.

Po remoncie wydajność stacji wzrosła z 70m³/h na 100m³/h. Istnieje też możliwość dalszego jej zwiększenia, nawet do 150m³/h. Właśnie mała wydajność dawnej stacji była największą bolączką mieszkańców gminy Zakroczym. Szczególnie latem brakowało wody, co było uciążliwe zwłaszcza w przypadku gospodarstw agroturystycznych.

W ramach inwestycji powstał dwukomorowy zbiornik na wodę uzdatnioną, zbiornik na wodę surową oraz na wody popłuczne. Zmodernizowano także studnie głębinowe oraz zamontowano i uruchomiono nową technologię uzdatniania. Powstała nowa elektrykę i automatyka obiektu wraz z montażem telewizji dozorowej i zabezpieczeń alarmowych. Cały obiekt działa bezobsługowego. Wszystkie informacje dotyczące pracy urządzeń są zdalnie przekazywane za pomocą modułu internetowego do głównej dyspozytorni użytkownika.

Więcej na temat inwestycji>>

Fot.: materiał prasowy

Fot.: materiał prasowy

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: