Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Muzeum Historii Żydów Polskich. Zobacz wnętrza muzeum w Warszawie. FILM

Tagi:
Muzeum Historii Żydów Polskich
,
muzeum w Warszawie

Budynek Muzeum Historii Żydów Polskich powstał w symbolicznym miejscu – na warszawskim Muranowie, dawniej zamieszkiwanym przez żydowską społeczność, tuż obok pominka Bohaterów Getta. Twórcą projektu muzeum jest fińska pracownia architektoniczna Lahdelma & Mahlamaki Oy, prowadzona przez Rainera Mahlamaki. Prosty z pozoru budynek muzeum, z fasadą ze szkła i miedzi, we wnętrzu rozcięty jest na dwie części wielkim holem głównym o falujących, asymetrycznych ścianach, który ma symbolizować rozstąpienie się Morza Czerwonego. Muzeum poświęcone historii Żydów Polskich to wielofunkcyjne centrum edukacji i kultury.

W niezwykłych wnętrzach muzeum w Warszawie znajduje się multimedialna wystawa główna, wystawy czasowe, sale zdjęciowe i konferencyjne, biblioteka, a także nowoczesne audytorium. Inwestycja została sfinansowana przez Urząd m.st. Warszawy i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koszt realizacji to ok. 160 mln złotych.

Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich rozpoczęłą się w 2009 roku. Prace budowlane i wykończeniowe zbliżają się do końca. Muzeum zgodnie z planem ma zostać otwarte dla zwiedzających już 20 kwietnia br.

Zobacz zdjęcia budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: