Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Kolejny odcinek S8 oddany do użytku

Tagi:
nowe inwestycje
,
S8

Kierowcy mogą już korzystać z 15-kilometrowej trasy, która powstała w woj. podlaskim – od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Budowa kolejnego fragmentu przyszłej drogi ekspresowej S8 Wrocław-Warszawa-Białystok kosztowała 435 mln zł brutto.

Wykonawcą inwestycji była włoska firma Asaldi. Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na terenie powiatu zambrowskiego trwała 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). W ciągu drogi powstało 15 obiektów inżynierskich oraz 70 przepustów. Trasa przystosowana jest  do ruchu ciężkich pojazdów:

Droga w większości została przebudowana, gdyż biegnie po istniejącym wcześniej śladzie drogi krajowej. Jedynie w okolicy Mażęcina została wybudowana nowa trasa, która mija miejscowość po stronie południowo-zachodniej i południowej.

Oddany do użytku odcinek to kolejny krok do powstania drogi ekspresowej S8 Wrocław-Warszawa-Białystok. Finalnie będzie to ważna trasa, która połączy centrum kraju ze wschodnią granicą państwa oraz umożliwi międzynarodowy ruch tranzytowy pomiędzy Litwą i Białorusią, a wschodnią i centralną Polską.

Na wybudowany odcinek Włosi udzielili 10-letnią gwarancję.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: