Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Kiedy obwodnica Warszawy w całości?

Tagi:
autostrada A1
,
budowa dróg
,
droga ekspresowa S7
,
GDDKiA
,
obwodnica Warszawy

Gdy już będzie gotowa, obwodnica Warszawy będzie miała około 83 kilometry dróg ekspresowych. Z tego gotowa jest dopiero połowa, ale ruszyły prace budowlane na kolejnym odcinku, od węzła Puławska do węzła Lubelska, długości 18,5 kilometra, który ma zostać ukończony w 2020 roku.

Jednak to jeszcze nie koniec. Na etapie przetargu jest węzeł Lubelska oraz odcinek pomiędzy węzłami Lubelska i Zakręt. Docelowo tzw. ring warszawski będzie miał 30 węzłów.

Podchodząc historycznie do budowy obwodnicy Warszawy, to pierwszy jej fragment – od węzła Konotopa do węzła Prymasa Tysiąclecia – oddano do użytkowania na początku roku 2011. Potem kolejno powstały odcinki między węzłami: Modlińska – Marki (2012), Prymasa Tysiąclecia – Modlińska wraz z mostem Grota-Roweckiego (2015). Te wszystkie odcinki składają się na północny fragment obwodnicy. Największym wyzwaniem rozpoczętych właśnie robót Wschodniej Obwodnicy Warszawy między Puławską a Lubelską będzie ponad 2-kilometrowy tunel pod Ursynowem oraz most przez Wisłę. Stąd termin wykonania tej inwestycji został zaplanowany na sierpień 2020.

Tu mapa obwodnicy Warszawy do powiększenia >>

GDDKiA wylicza ponadto, że uzupełnieniem ekspresowej obwodnicy Warszawy są już istniejące, bądź będące w przygotowaniu następujące trasy wylotowe:
◊ S8 węzeł Salomea –węzeł Opacz – węzeł Paszków wraz z łącznikiem do drogi krajowej nr 7 w Sękocinie – odcinek oddany do ruchu we wrześniu 2015;
◊ S8 węzeł Marki – węzeł Radzymin Południe – odcinek w realizacji, zakończenie robót przewidziane jest w III kwartale 2017;
◊ S7 węzeł Warszawa Lotnisko – Grójec – odcinek jest w trakcie II etapu postępowania przetargowego (zaproszenie do złożenia oferty), oddanie do ruchu planowane na kwiecień 2021;
◊ S7 Warszawa – Czosnów – odcinek w przygotowaniu, GDDKiA czeka na wydanie decyzji środowiskowej, finał inwestycji planowany jest na rok 2024;
◊ A2 węzeł Lubelska – początek autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego, odcinek w II etapie postępowania przetargowego, zakończenie budowy planowane na czerwiec 2020.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: