Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Jest projekt na kolejny odcinek bulwarów wiślanych w Warszawie. WIZUALIZACJE

Tagi:
nowe inwestycje warszawa

Autorem zwycięskiego projektu jest warszawska pracownia WXCA. Zobacz jak będą wyglądały nowe bulwary wiślane od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Kiedy bedą gotowe?

Tak będą wyglądały nowe bulwary wiślane od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki
Tak będą wyglądały nowe bulwary wiślane od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA

Na nowych bulwarach pracownia architektoniczna WXCA zaprojektowała obiekty o różnych funkcjach. Sąd konkursowy docenił zwycięską pracę właśnie za miejski charakter przestrzeni. Ponadto bardzo podobały się zróżnicowane formy zieleni zaprojektowane na terenie odcinka od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki. Na głównm tarasie bulwaru, na odcinku pomiędzy Mostem Świętokrzyskim, a Średnicowym powstanie sezonowa strefa gastronomiczno-rozrywkowa.

Do konkursu na projekt koncepcji urbanistyczno-architektonicznej II etapu nadwiślańskich bulwarów wpłynęło 79 wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. Ostatecznie wpłynęło 21 opracowań studialnych, z czego wybrano 5. We wtorek, 19 września poznaliśmy zwycięzcę. Sąd konkursowy był jednogłośny, ocenił, że projket ten spełnia wszystkie wymagania pod względem przestrzennym, funkcjonalnym i architektonicznym koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla tej części bulwarów wiślanych.

Kiedy już wiadomo, że najlepszy projekt powstał w pracowni WXCA, przyszedł czas na projektowanie i zdobywanie decyzji administracyjnych. Przede wszystkim trzeba uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i pozwolenia na budowę. Prace będą przebiegały w kilku etapach, powinny ruszyć w 2019 roku.

A kiedy spacer po nowych bulwarach wiślanych?

Realnie to dopiero 2022 rok. Wiadomo jednak że III etap prac, z powodu znacznych kosztów związanych przede wszystkim ze skwerem Kahla, może zostać skrócony do mostu Poniatowskiego.

Mieszkańcy Warszawy od połowy sierpnia mogą już korzystać z ponad dwukilometrowego odcinka nowych bulwarów nad Wisłą. Promenada jest bardzo chętnie odwiedzana przez warszawiaków i turystów. Zobacz jak wygląda >>

A tak będzie wyglądał plac wokół pomnika Syrenki na bulwarach wiślanych>>


Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA
Fot.: Pracownia architektoniczna WXCA

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: