Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Dworzec Wrocław Mikołajów otwarty

Tagi:
inwestycje kolejowe
,
Mikołajów
,
remont dworca we Wrocławiu

Można już korzystać z odnowionego dworca we Wrocławiu Mikołajowie.

Wnętrze dworca z widoczną całodobową kasą biletową.
Wnętrze dworca z widoczną całodobową kasą biletową.
Fot.: PKP S.A.

Otwarty po remoncie dworzec Wrocław Mikołajów oferuje szereg udogodnień dla podróżnych i nie tylko. Kompleksowa modernizacja objęła elewację budynku, która została pomalowana na kolor różowy. Odrestaurowano na niej elementy architektoniczne, czyli gzymsy i pilastry. Na frontowej elewacji odtworzono historyczny zegar. W budynku dworca wymieniono okna i drzwi oraz instalacje, a także wyremontowano klatkę schodową. Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano system monitoringu zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku. Wyremontowano także toalety i przystosowano je (jak i cały dworzec) do użytku dla osób niepełnosprawnych. 24 godziny na dobę czynna jest również kasa z biletami prowadzona przez Intercity.

Gruntownie wyremontowano także hol dworca, w którym pojawiły się nowe ławki, system nagłośnienia, a także tablice rozkładów jazdy, kasetony z informacją dla podróżnych i automaty z napojami i słodyczami.Zaskoczeniem może być Cafe Rower, czyli sklep z rowerami połączony z małym bistro, gdzie można napić się gorącej kawy i zaopatrzyć w słodycze. Znacznym ułatwieniem dla podróżnych jest nowe wyjście prowadzące z holu dworca bezpośrednio do tunelu na perony.

Łączny koszt modernizacji dworca Wrocław Mikołajów to nieco ponad 2 miliony złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetowych i własnych PKP S.A.

Główne wejście do odnowionego dworca, wraz z odtworzonym historycznym zegarem.
Główne wejście do odnowionego dworca, wraz z odtworzonym historycznym zegarem.
Fot.: PKP S.A.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: