Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Droga S3. Budowa estakady na odcinku Międzyrzecz-Sulechów

Tagi:
budowa dróg
,
droga S3
,
drogi w Polsce

Estakada WS-17 powstaje na odcinku pomiędzy Sulechowem a Międzyrzeczem w ciągu budowanej drogi ekspresowej S3. Cała droga S3 liczyć będzie 470 km i poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy Polski, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami.

Estakada WS-17 w ciągu drogi S3

Jednym z obiektów powstających na odcinku pomiędzy Międzyrzeczem a Sulechowem jest estakada WS-17. Obiekt został zaprojektowany jako wieloprzęsłowy wiadukt żelbetowy sprężony. Składa się z dwoch niezależnych konstrukcji nośnych pod każdą z jezdni drogi ekspresowej S3. Wiadukt w ciągu jezdni wschodniej ma 23 przęsła, w ciągu jezdni zachodniej 24 przęsła. Długość całkowita estakady wyniesie 936 m. Wiadukt umożliwi bezkolizyjny przejazd m.in. nad drogą gminną i krajową, rzeką i torami kolejowymi. Budowa wiaduktu prowadzona jest metodą nasuwania podłużnego, która polega na przesuwaniu gotowej konstrukcji mostu z przyczółka na kolejne podpory.

Przeczytaj więcej informacji o budowanej estakadzie WS-17: rozwiązaniach architektoniczno-konstrukcyjnych, technologii wykonania, parametrach technicznych

Droga S3. Budowa estakady WS-17 - galeria zdjęć


Galeria
Pokaz slajdów:

Droga S3. Odcinek Międzyrzecz-Sulechów

Długość całego odcinka od Międzyrzecza do Sulechowa wyniesie 43 km. Został on podzielony na trzy mniejsze i każdy z nich buduje inna firma. Pierwszy z nich, 17-kilometrowy, od Międzyrzecza do obwodnicy Świebodzina buduje portugalska firma Mota-Engil. Drugi odcinek, liczący 7 km stanowi obwodnica Świebodzina. Jego wykonawcą jest Hermann Kirchner. Trzeci, 18-kilometrowy odcinek poprowadzi od węzła Świebodzin do węzła Sulechów. Wykonawcą tej części jest Budimex. Wszystkie trzy odcinki mają zostać oddane do użytku w II kwartale 2013 r.

Odcinek drugi powstaje od km 17+100 do km 24+500. Zakres inwestycji obejmuje budowę m.in. drogi ekspresowej o dł. 7,40 km po dwa pasy ruchu w każdą stronę, budowę nowych odcinków istniejącej drogi krajowej nr 3, budowę dwóch węzłów drogowych Świebodzin Północ i Świebodzin Południe, budowę 2 wiaduktów drogowych nad drogą ekspresową S3 oraz 3 wiaduktów drogowych w ciągu drogi ekspresowej S3.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: