Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Bulwary wiślane. Metamorfoza placu wokół pomnika Syrenki

Tagi:
nowe inwestycje warszawa

Bulwary wiślane wydłużą się o kolejnych dwieście metrów. Skanska właśnie rozpoczęła budowę nawego odcinka na nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego. Wartość kontraktu to 15 mln zł netto.

Teren wokół pomnika Syrenki na bulwarach wiślanych zmieni się nie do poznania
Teren wokół pomnika Syrenki na bulwarach wiślanych zmieni się nie do poznania
Fot.: Urząd Miasta Warszawa

Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego. Oglądając plany i wizualizacje mogę powiedzieć śmiało, że odcinek ten będzie naprawdę spektakularny – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Firma Skanska była również wykonawcą bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego.Wykonawca zapewnia, że podczas prowadzenia ciąg pieszo-rowerowy na bulwarach bedzie drożny.

19 września rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną bulwarów na odcinku od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Zobacz jak będzie wyglądał i w jakiej pracowni powstał projekt>>


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: