Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Budowa Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. FILM

Tagi:
Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne
,
nowe inwestycje
,
Nowy Sącz
,
Warbud

Nowosądecki budynek z dnia na dzień pnie się w górę. Generalny wykonawca, firma Warbud, chce zakończyć prace przed oficjalnym terminem. To pierwszy rządowy projekt realizowany w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Projekt zakłada budowę, a następnie utrzymanie przez 20 lat, siedziby Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Budynek będzie miał około 5500 m² wraz z parkingiem podziemnym. Prace obejmą zaprojektowanie, budowę oraz wykonanie pełnej infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu o powierzchni około 8 200 m². Umowa na realizację projektu została zawarta została pomiędzy firmą PPP Projekt Sp. z o.o. z Warszawy, należącą do Grupy Warbud S.A., a Sądem Okręgowym w Nowym Sączu.

Wartość kontraktu wynosi 100 mln zł netto. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2017, natomiast przekazanie obiektu do użytkowania możliwe będzie w pierwszym kwartale 2018.

Prace na budowie idą zgodnie z planem. Już po 2 miesiącach od uprawomocnienia się pozwolenia na budowę, powstaje pierwszy poziom budynku. Zakończone zostały prace związane z wykonywaniem płyty dennej. Wykonane są wszystkie ściany i słupy, a także stropy na poziomie -1. Obecnie prowadzimy prace żelbetowe na poziomie 0.  Jeśli utrzymamy tempo pracy i nie napotkamy na jakieś niespodzianki, oddamy budynek przed terminem – powiedział Piotr Lewicki z Warbud SA, kierownik budowy sądu w Nowym Sączu.


Obiekt zaprojektowali projektanci z biura architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy
Obiekt zaprojektowali projektanci z biura architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy
Fot.: Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy
Generalnym wykonawcą Sądu Rejonowego w Nowym Sączu –  pierwszej inwestycji realizowanej w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) jest Warbud S.A.
Generalnym wykonawcą Sądu Rejonowego w Nowym Sączu –  pierwszej inwestycji realizowanej w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) jest Warbud S.A.
Fot.: Biuro Architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy

Nazwa inwestycji: Sąd Rejonowy w Nowym Sączu
Lokalizacja: Nowy Sącz, ul. Grunwaldzka
Funkcja: publiczna 
Inwestor: Sąd Okręgowy w Nowym Sączu
Generalny wykonawca: Warbud S.A.
Projektant: Artur Jasiński i Wspólnicy
Wartość kontraktu: 100 mln zł netto
Zakończenie budowy: grudzień 2017
Oddanie obiektu do użytkowania: I kwartał 2018

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: