Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje mieszkaniowe

Mikroapartamenty na warszawskim Muranowie – dla kogo?

Tagi:
mikroapartamentowiec
,
nowe inwestycje warszawa
,
Unibep

Trwa budowa budynku Studio Centrum przy ul. Pawiej w Warszawie. Powstaną w nim mikroapartamenty – stosunkowo nowy produkt na polskim rynku nieruchomości. Dla kogo są przeznaczone?

Powstający budynek będzie miał 6 pięter i znajdzie się w nim 85 mikroapartametów, o powierzchni od 14 do 41 m². Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2018.

Mikroapartamenty ze względu na mały metraż nie są dobrą propozycją np. dla rodziny, która poszukuje mieszkania na stałe. To raczej powierzchnie przeznaczone pod wynajem – długoterminowy dla studentów lub krótkoterminowy, dla turystów i biznesmenów. Wynajem kawalerki w centrum Warszawy to koszt od 1500 do ponad 2000 zł. Mikroapartamenty mogą być również propozycją dla młodych osób, których nie stać na kredyt hipoteczny. Najmniejsze mieszkania w inwestycji Studio Centrum można zakupić już za około 180 tys. zł netto. Niewątpliwie rozwiązanie stanowi też alternatywę dla hoteli.

Bardzo istotna jest lokalizacja budynków z mieszkaniami przeznaczonymi pod wynajem. Szczególnie wtedy, gdy jest ona atrakcyjna, potencjalny klient może być zainteresowany zakupem małego metrażu. Studio Centrum to właśnie taka propozycja. Co prawda lokale są niewielkie, ale w zamian za to w zasięgu ręki jest wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: kawiarnie, restauracje, sklepy, teatry, kina, siłownie czy centra handlowe. To propozycja dla osób, które chętnie spędzają czas poza domem, a samo mieszkanie traktują jako miejsce do snu i bazę wypadową.

Żeby usprawnić życie społeczności zamieszkującej w mikroapartamentach inwestor, Ochnik Development, zaplanował w Studio Centrum lobby z recepcją. Wszystko, co nie jest niezbędne w mini apartamencie, ulokowane będzie poza nim m.in. pralnia z suszarnią i rowerownie.

W najbliższym sąsiedztwie inwestycji stoi kompleks biurowców loftowych Dzielna 60.

Inwestorem kompleksu Studio centrum jest Ochnik Development
Inwestorem kompleksu Studio centrum jest Ochnik Development
Fot.: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: Studio Centrum
Lokalizacja: Warszawa, ul. Pawia 51
Funkcja: mieszkaniowa (pod wynajem)
Inwestor: Ochnik Development
Generalny wykonawca: Unibep SA
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: