Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje mieszkaniowe

Apartamenty w Warszawie. Piano House na warszawskim Powiślu z pozwoleniem na użytkowanie. GALERIA

Tagi:
apartamenty w Warszawie
,
architektura Warszawy
,
Bilfinger Berger
,
biuro architektoniczne
,
Grupa5
,
modernizm
,
nowe inwestycje
,
Piano House
,
Powiśle
,
współczesna architektura

Współczesna architektura Warszawy na Powiślu: nowy apartamentowiec zaprojektowany przez biuro architektoniczne Grupa5 Architekci został oddany do użytku. Generalnym wykonawcą apartamentów w Warszawie był Bilfinger Berger

Współczesna architektura Warszawy nawiązuje do modernizmu

W maju 2014 zakończyła się  budowa luksusowego apartamentowca Piano House na warszawskim Powiślu. Nowa inwestycja ICON Real Estate powstała przy skrzyżowaniu ulic Zajęczej i Topiel, w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Warszawy. Centrum Nauki Kopernik, bulwary wiślane czy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to tylko niektóre nowe inwestycje realizowane na Powiślu w ostatnich latach.
Zaprojektowany przez biuro architektoniczne Grupa5 Architekci apartamentowiec nawiązuje do wzorów modernizmu i stylu międzynarodowego.

Do wykończenia apartamentowca użyte zostały szlachetne materiały. Na elewacji Piano House wykorzystany został jasny piaskowiec, charakterystyczny dla architektury Warszawy. Nowa inwestycja zawdzięcza nazwę motywowi „klawiatury”. Wzór powstał z połączenia matowego piaskowca z polerowanym, czarnym granitem.

Apartamenty w Warszawie: Piano House


W pięciopiętrowym budynku powstało 68 lokali. Powierzchnia najmniejszych mieszkań wynosi 31 metrów, na kupujących czekają także obszerne apartamenty 250 m2. Pod apartamentowcem znajduje się trzypoziomowy garaż podziemny. Budynek wyposażony jest także w tarasy, loggie, ogródki na parterze oraz otwarte patio z elementami małej architektury i meblami miejskimi.
Uroczyste otwarcie Piano House planowane jest na czerwiec 2014 roku.
Więcej informacji o projekcie apartamentowca Piano House >>

Cieszę się, że udało nam się z sukcesem zakończyć jedną z najważniejszych inwestycji mieszkaniowych na Powiślu. Zależało nam by budynek swoją architekturą uzupełniał śródmiejską tkankę tej części Warszawy, dodawał jej prestiżu i jednocześnie nawiązywał do kameralnego klimatu tego miejsca – podkreśla Emanuel Grykin, członek zarządu Spółki ICON Real Estate.Wyświetl większą mapę

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: