Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Zakład Drzewny w Wielbarku już działa

Tagi:
Fabryka
,
Swedwood
,
Zakład Drzewny

W połowie marca 2007 roku rozpoczął działalność Zakład Drzewny w Wielbarku, najnowszy zakład produkcyjny firmy Swedwood. Wartość inwestycji to ok. 100 mln zł. Nowy tartak zatrudnia już 90 osób, kolejne 90 nowych miejsc pracy powstanie w transporcie i usługach na rzecz zakładu.

Swedwood jest obecny na Warmii i Mazurach od ponad 10 lat. Teraz otworzył nową fabrykę w Wielbarku. Całkowita wydajność zakładu wyniesie 250 tysięcy metrów sześciennych surowca drzewnego rocznie, powstanie z niego 140 tysięcy metrów sześciennych desek. Następnym etapem inwestycji będzie uruchomienie fabryki mebli, wykorzystującej drewno produkowane w tartaku. Całkowita powierzchnia budynków wyniesie ok. 55 tys. mkw., wartość inwestycji sięgnie 300 mln zł. W nowej fabryce pracę znajdzie 800 osób, firma szacuje jednak, że dzięki jej współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami powstanie około 1000 kolejnych miejsc pracy. Łączna wartość obu inwestycji, tartaku i fabryki mebli, przekroczy w ciągu najbliższych dwóch lat czterysta milionów zł.

Należąca do IKEA grupa Swedwood powstała w 1991 roku, jej głównym celem jest produkcja i dystrybucja mebli do sieci IKEA na całym świecie. W Polsce Swedwood zatrudnia 7600 pracowników w 15 zakładach przemysłowych.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: