Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Wola Retro. Nowoczesny biurowiec w zabytkowym budynku

Tagi:
nowe inwestycje warszawa

W centrum warszawskiej Woli, przy ulicy Skierniewickiej odrestaurowany zostanie zabytkowy obiekt biurowy, powstaną też dwa nowe budynki. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 24 500 m². Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex.

W ramach inwestycji Wola Retro powstaną trzy biurowce klasy A
W ramach inwestycji Wola Retro powstaną trzy biurowce klasy A
Fot.: APA Kuryłowicz & Associates

Wola Retro to inwestycja LC Corp. Zgodnie z założeniami istniejący u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej 4-kondygnacyjny, modernistyczny budynek z lat 30. XX wieku, zostanie gruntownie odnowiony. Obok powstaną dwa nowe biurowce klasy A – 9 i 14-kondygnacyjne – utrzymane w stylu istniejącej, zabytkowej zabudowy. Przestrzeń między starymi i nowymi budynkami zmieni się w patio. W podziemnym parkingu powstanie 308 miejsc parkingowych, na parterze dostępne będą także miejsca postojowe dla klientów.

Projekt Woli Retro stworzony powstał w renomowanej pracowni Kuryłowicz & Associates. Architekci zadbali aby nowa zabudowa współgrała z istniejącą. Ponadto nowe biurowce będą miały oryginalną elewację. Projektanci zaproponowali aby okna w metalowych ramach były zamontowane na różnych głębokościach. Taki zabieg wzmocni efekt trójwymiarowości fasady.

Wola Retro – powstaną trzy budynki biurowe klasy A

Kompleks wyposażony będzie w wiele nowoczesnych rozwiązań, w tym w systemy zmniejszające koszty eksploatacyjne. W standardzie znajdzie się m.in. Building Managment System, kontrola dostępu, łącze światłowodowe, klimatyzacja sterowana BMS, dwa niezależne źródła zasilania i szybkie windy.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w III kwartale 2019 roku.


Wola Retro dziedziniec
Wola Retro dziedziniec
Fot.: Zdzisław Nowicki
Wola Retro hol główny
Wola Retro hol główny
Fot.: APA Kuryłowicz & Associates
Wola Retro wizualizacja
Wola Retro wizualizacja
Fot.: APA Kuryłowicz & Associates

Nazwa inwestycji: Wola Retro
Lokalizacja: Warszawa, ul. Skierniewicka
Funkcja: biurowiec
Inwestor: LC Corp
Generalny wykonawca: Budimex
Projektant: Kuryłowicz & Associates
Zakończenie budowy: III kwartał 2019

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: