Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej Rotundy

Tagi:
nowe inwestycje warszawa
,
PKO BP
,
Rotunda

Rotunda to budynek należący do banku PKO BP. Mieści się w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 100/102, na rogu Alei Jerozolimskich, przy rondzie Dmowskiego. W 2010 roku właściciel przedstawił projekt wyburzenia starego budynku i wybudowania w tym miejscu nowego, podobnego pod wzgledem architektonicznym. Budynek został wyburzony, a teraz pnie się w górę. koszt jego budowy to 50 mln zł.

Aktualnie na działce wylane zostały fundamenty, stoi też część żelbetowych ścian kondygnacji -1. Pod koniec I kwartału 2018 ma być gotowe zadaszenie obiektu. Następnie wykonawca, firma NDI, przejdzie do prac wykończeniowych.

Nowa Rotunda taka jak stara

Nowy budynek Rotundy ma być bardzo podobny do tego, który zostanie wyburzony. Warszawiacy bardzo sentymentalnie podchodzą do istniejącego obiektu, dlatego też architekci z pracowni Gowin&Siuta zachowali jego pierwotny charakter. Oczywiście nowa Rotunda będzie budynkiem na wskroś nowoczesnym. Zaprojektowano ją zgodnie z najnowszymi normami, również z uwzględnieniem certyfikacji ekologicznej.

Dotychczas budynek był jedynie placówką banku PKO BP. W przyszłości 1/3 jego powierzchni będzie pełniła funkcje publiczne. W jej obrębie znajdzie się m.in. galeria sztuki, kawiarnia, multimedialny punkt informacji turystycznej. Na parterze i w części podziemnej nadal będzie funkcjonował bank.

Zmieni się plac wokół Rotundy

Również plac otaczający budynek czekają duże zmiany. Ma tu powstać zadbany miejski plac, wyłożony dużymi granitowymi płytami. Przede wszystkim znikną z niego wszystkie pawilony handlowe. Nie wiadomo jeszcze co stanie się z ul. Widok. Propozycji jest kilka, łącznie z jej zamknięciem i włączeniem do placu. Całość będzie oświetlona podpiętymi do cięgien lampami, dla których źródłem energii będzie słońce.

Galeria
Pokaz slajdów:

Nazwa inwestycji: Rotunda
Lokalizacja: Warszawa, ul. Marszałkowska 100/102
Funkcja: placówka banku
Inwestor: Bank PKO BP
Generalny wykonawca: NDI
Projektant: Gowin&Siuta
Rozpoczęcie budowy: grudzień 2016
Zakończenie budowy: 2018

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: