Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Biurowiec Bobrowiecka 8 oddany do użytku

Tagi:
HOCHTIEF Polska
,
nowe inwestycje warszawa

Biurowiec powstał w Warszawie na Dolnym Mokotowie, pomiędzy ulicą Sobieskiego oraz Czerniakowską. Generalnym Wykonawcą inwestycji była firma Hochtief Polska. Właścicielem warszawskiego biurowca jest spółka Spectra Development.

Inwestorem Bobrowiecka 8 jest Spectra Development, a generalnym wykonawcą Hochtief Polska  Normal 0 21
Inwestorem Bobrowiecka 8 jest Spectra Development, a generalnym wykonawcą Hochtief Polska
Fot.: JEMS Architekci

Bobrowiecka 8 to najnowszy projekt Spectra Development, której inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak. W tym nowoczesnym 5-kondygnacyjnym budynku klasy A, zaprojektowano 21 977 m² powierzchni biurowej i 2453 m² – usługowej, w sumie 24 430 m². Powierzchnia typowej kondygnacji wyniesie 4114 m². Najemcy będą mieli możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni. W obiekcie zaprojektowano również centrum konferencyjne, kawiarnię, restaurację oraz klub fitness. Na dwóch podziemnych poziomach powstanie garaż, w którym będzie 501 miejsc parkingowych.

Inwestor zapowiada, że będzie to biurowiec wyposażony w zaawansowane technologie, które zagwarantują duży komfort pracy przyszłym najemcom.

Inwestycja Bobrowiecka 8 powstaje w ramach Kompleksu Bobrowiecka, którego projekt od początku tworzy pracownia JEMS Architekci. W otoczeniu biurowca istnieje już obiekt Bobrowiecka 6 oraz powstaje apartamentowiec Bobrowiecka 10. Inwestor dba o spójne zagospodarowanie terenów wokół budynków.

Bobrowiecka 8 to budynek realizowany według zasad projektu Spectra Art Space wspieranego przez Fundację Rodziny Staraków. Podobnie jak w sąsiednim biurowcu Bobrowiecka 6, gdzie prezentowane są dzieła czołowych polskich twórców powstałe po 1946 roku, tu również w atrium budynku powstanie jedyny w swoim rodzaju „Ogród Sztuki”. Znajdą się tu prace znanych polskich artystów, a także młodych twórców sztuki współczesnej. To autorski pomysł, który ma stworzyć w biurowcu wyjątkowy klimat. Projekt zakłada również organizację wydarzeń kulturalnych oraz z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma CBRE.


Zielone patio pomiedzy biurowcami
Zielone patio pomiedzy biurowcami
Fot.: JEMS Architekci
Fot.: JEMS Architekci

Nazwa inwestycji: Bobrowiecka 8
Lokalizacja: Warszawa, ul. Bobrowiecka 8
Funkcja: biurowa
Inwestor: Spectra Development
Generalny wykonawca: Hochtief Polska
Projektant: JEMS Architekci
Komercjalizacja: CBRE sp.z o.o.
Całkowita powierzchnia: 24 430 m²
Powierzchnia biurowa: 21 977 m²
Powierzchnia usługowa: 2453 m²
Liczba kondygnacji: 6 nadziemnych, 2 podziemne
Zakończenie budowy: III kwartale 2017

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: