Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

PSB buduje hotel Słoneczny Zdrój w uzdrowisku Busko-Zdrój

Tagi:
hotel SPA
,
Hotel Słoneczny Zdrój
,
hotel uzdrowiskowy
,
PSB
,
sale konferencyjne

Grupa Polskie Składy Budowlane (PSB) buduje hotel w uzdrowisku Busko-Zdrój. Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness będzie pierwszym czterogwiazdkowym obiektem w miejscowości. Oprócz centrum balneologicznego w hotelu zaplanowano też sale konferencyjne, kręgielnię i basen. Grupa PSB, główny akcjonariusz spółki Słoneczny Zdrój SA, planuje otwarcie hotelu na początku 2013 roku.

Inwestor - Grupa PSB - zakłada, że obiekt będzie idealnym miejscem do wypoczynku oraz na spotkania biznesowe. Otwarcie uzdrowiskowego hotelu ”Słoneczny Zdrój” odbędzie się w kwietniu 2013 roku
Inwestor - Grupa PSB - zakłada, że obiekt będzie idealnym miejscem do wypoczynku oraz na spotkania biznesowe. Otwarcie uzdrowiskowego hotelu ”Słoneczny Zdrój” odbędzie się w kwietniu 2013 roku
Fot.: Grupa PSB SA

Hotel uzdrowiskowy Słoneczny Zdrój budowany jest na granicy Buska-Zdroju, przy trasie wylotowej w kierunku Pińczowa. Głównym inwestorem jest Grupa Polskie Składy Budowlane S.A., największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Czterogwiazdowy hotel budowany na terenie uzdrowiska Busko-Zdrój jest pierwszą taką inwesycją Grupy PSB.

PSB inwestuje w hotel uzdrowiskowy

Budynek hotelu Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness będzi miał cztery kondygnacje. W strefie hotelowej zaplanowano łącznie 120 pokoi, w tym 116 standardowych pokoi 2 osobowych (część z wannami lub kabinami prysznicowymi) oraz 4 apartamenty typu studio. 50% pokoi będzie miało balkon lub taras. W budynku znajdą się też sale konferencyjne na 160 miejsc. Do dyspozycji gości hotelowych będzie restauracja, kawiarnia, klub nocny, basen, sauny oraz kręgielnia. Przy hotelu jest parking na 130 miejsc postojowych oraz ogród o powierzchni 0,5 ha.

Atutem hotelu uzdrowiskowego będzie centrum balneologiczne, wellness i spa. W 30 gabinetach, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, oferowane będą zabiegi lecznicze jak balneoterapia, elektrolecznictwo, kinezyterapia oraz odnowa biologiczna. Kuracjie lecznicze opierać się będą na wykorzystaniu wód siarczkowych, z których słynie uzdrowisko Busko-Zdrój.

Całodobowa restauracja (na 140 miejsc konsumpcyjnych) ma się specjalizować w zdrowej diecie. Serwowane będą sałatki i koktajle ze świeżych warzyw i owoców oraz potrawy dietetyczne – w ramach ustalonych w diet. Kuchnia hotelowa planuje świadczyć usługi cateringowe dla pobliskich zakładów pracy. Wizytówką Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness mają być własne wyroby cukiernicze.

Budowa hotelu rozpoczęła się 17 październiku 2011 roku, generalnym wykonawcą jest kielecka firma Condite. Prace budowlane potrwają 15 miesięcy. Otwarcie Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness zaplanowano na kwiecień 2013 roku. W hotelu zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.

Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellnes

Lokalizacja: Busko-Zdrój, woj. świętokrzyskie
Liczba pokoi: 120

Stan inwestycji: inwestycja w trakcie realizacji
Realizacja: 11.2011-04.2013 (otwarcie hotelu)

Inwestor: Grupa Polskie Składy Budowlane S.A
Projekt: arch. Boryslaw Czarakcziew, GPP Grupa Projektowa Sp. z o.o. (Kraków)
Generalny wykonawca: Condite (Kielce)


Czterogwiazdkowy obiekt Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness zaoferuje gościom 120 pokoi (widok hotelu od frontu)
Czterogwiazdkowy obiekt Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness zaoferuje gościom 120 pokoi (widok hotelu od frontu)
Fot.: Grupa PSB SA

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: