Inwestor parku rozrywki Adventure World Warsaw ogłosił upadłość? Zobacz jaki miał być polski Disneyland. GALERIA i FILM!

2013-10-21 11:55
Park rozrywki w miejscowosci Grodzisk Mazowiecki
Autor: Biuro Prasowe Adventure World Warsaw Wyspa Zamkowa - jedna z pięciu tematycznych wysp dostępnych w Adventure World Warsaw. Będzie można tutaj spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami

W październiku 2015 roku, w Grodzisku Mazowieckim miał zostać otwarty Adventure Warsaw Park - pierwszy park rozrywki w Polsce. W dniu 21 lipca 2012 roku, generalny wykonawca - Imtech rozpoczął budowę inwestycji wartej 680 mln euro. W ramach pierwszego etapu miały być wybudowane dwa hotele tematyczne. Polski Disneyland miał dostarczyć odwiedzającym przeżyć, które przeniosą gości w świat magii. W połowie października 2013 roku Puls Biznesu podał, że inwestor praku rozrywki złożył wniosek o likwidację spółki.

Projekt parku opracowała firma JoraVision Themeworld Wizards. Zobacz jakie atrakcje miały być dostępne w Adventure World Warsaw (AWW) i w jaki sposób holenderski inwestor Las Palm planował zagospodarować 240 hektarów, pod największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie.

Adventure World Warsaw (AWW) miał być polskim Disneylandem z centrum biznesowym, które miało być wybudowane na 240-hektarowym terenie w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja planowana była jako unikalne połączenie parku tematycznego, największego w Europie aqua-parku, kompleksu rozrywkowego, hoteli i restauracji w jednym miejscu. AWW to pierwszy w tej skali park rozrywki w Europie Środkowej. Poprzez przejście z Grand Resort Hotel miliony odwiedzających miało się dostać na główny plac parku, gdzie znajdowałaby się przestrzeń handlowo-usługowa. Z tego placu planowano przejście do pięciu wysp tematycznych z łącznie 25 atrakcjami. Generalny wykonawca - Imtech rozpoczął budowę 21 lipca 2012 roku.

Zobaczcie jakie były plany inwestora - pisaliśmy o tym rok temu:

Adventure World Warsaw = magiczne miejsce

Do dyspozycji odwiedzających będą: kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny i karuzele. W części całorocznej parku dostępne będą place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz aquapark - wszystko utrzymane w bajkowej scenerii. Kompleks składać się będzie z pięciu tematycznych wysp/stref, które w fazie projektowania nosić będą nazwy: Wybrzeże Przygód (Adventure Harbor), Laguna Stworzeń (Creature Lagoon), Wyspa Zamków (Castle Island), Kraina Legend (Land of Legends) oraz Plac Polski (Polski Plaza) - miasteczko inspirowane polską architekturą i historią. Dwie z nich należeć będą całoroczną atrakcją parku. Na prawo od Przystani Przygód będzie znajdowało się Zaginione Królestwo, w którym goście będą mogli doświadczyć przeżyć, takich jak trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu. Po lewej zostanie stworzony Plac Polski, który architekturą będzie przypominał starówki, jakie można spotkać w polskich miastach. Dodatkowo w tej części kompleksu będzie można spotkać postaci z polskich legend i bajek.

Jedną z najweselszych wysp będzie Magiczna Laguna, pełna mitycznych stworzeń. Na tym samym poziomie, po drugiej stronie Przystani Przygód, znajdzie się Kraina Legend – nawiązująca do starożytnych cywilizacji, między innymi kultur Majów i Egipcjan. Z kolei na znajdującej się na skraju Adventure World Warsaw Wyspie Zamkowej będzie można spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami. Jednocześnie na terenie parku będzie mogło przebywać 20 tys. osób.

Adventure World Warsaw będzie składał się z części całorocznej i sezonowej. W przyszłości planowane jest także zrealizowanie drugiej części inwestycji, w której powstanie, m.in centrum konferencyjne i SPA.

W realizację Adventure World Warsaw zaangażowani są specjaliści z całego świata. Do zespołu należą m.in. firmy: AGS Architects, Jora Vision, Imtech, Tebodin Poland, Vekoma Rides Manufacturing, Hafema oraz International Destination Strategies dysponujące wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tematycznych parków rozrywki. Polski Disneyland ma zostać otwarty w październiku 2015 roku.

Polski Disneyland w Grodzisku Mazowieckim

Nazwa: Adventure World Warsaw (AWW)
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki, woj. mazowieckie
pow. zabudowy: 240 ha
Realizacja: lipiec 2012 - październik 2015
Stan inwestycji: realizowana (rok 2012); wstrzymana, inwestor ogłosił upadłość (rok 2013)

Inwestor: Las Palm
Projekt architektoniczny: Jora Vision Themeworld Wizards we współpracy z AGS Architects
Generalny wykonawca: Imtech.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej