Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Nowoczesny biurowiec na Starym Mieście w Warszawie. Czy nowa inwestycja przy ulicy Senatorskiej spodoba się warszawiakom?

Tagi:
biurowiec Warszawa
,
NDI
,
nowe inwestycje warszawa
,
Plac Zamkowy
,
RKW Rhode Kellermann Wawrowsky
,
Senatorska
,
Stare Miasto Warszawa

Nowoczesny biurowiec projektu RKW Rhode Kellermann Wawrowsky stanie na Starym Mieście w Warszawie.

Przy Placu Zamkowym w Warszawie stanie nowoczesny obiekt biurowo - usługowy zaprojektowany przez RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.
Przy Placu Zamkowym w Warszawie stanie nowoczesny obiekt biurowo - usługowy zaprojektowany przez RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.
Fot.: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky

Inwestorem nowego biurowca w Warszawie jest Senatorska Investment Sp. z o. o. Generalnym wykonawcą modernistycznego budynku jest spółka NDI. Inwestorem zastępczym firma APP-Projekt. Działka pod budowę biurowca zajmuje powierzchnię ponad 2000 m2. Projekt RKW Rhode Kellermann Wawrowsky zakłada budowę pięciokondygnacyjnego kompleksu biurowo-usługowego. Jego powierzchnia całkowita to prawie 10 tys. m2 (1640 m2 powierzchni usługowej i 4071 m2 powierzchni biurowej). Biurowiec Plac Zamkowy - Business with Heritage (oficjalna nazwa inwestycji) będzie biurowcem klasy A+.

Ze względu na lokalizację – tuż przy Placu Zamkowym – budynek musi nawiązywać do znajdującej się w pobliżu zabytkowej polskiej architektury. Projekt architektoniczny RKW zakłada, że wysokie dachy (20,6 m) i proste detale oraz zwarta forma wpiszą się w okolice zabytkowych pałaców i kamienic. Zdaniem architektów, autorów projektu, część parterowa będzie współgrała z sąsiednimi pałacami swoją wysokością. Część parterowa elewacji od strony ulicy Senatorskiej będzie wykończona polskim piaskowcem, elewacje na wyższych kondygnacjach - tynkiem na płytach systemowych. Pokrycie dachu zostanie wykonane z blachy tytan-cynk z rąbkiem stojącym. Forma dachu - dwupołaciowy i czteropołaciowy w narożnikach - jest nawiązaniem do kształtu dachów 7 innych budynków na Starym Mieście. Wszystkie nowoczesne instalacje, m.in. klimatyzacja z nawilżaniem i 6-krotną wymianą powietrza, zostaną ukryte pod dachem. Elewacja od strony podwórza również zostanie wykończona piaskowcem, ale będzie to nowoczesny element budynku.

Prace nad projektem w RKW trwały cztery lata, ze względu na konieczność konsultacji każdego detalu projektu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków i bardzo rygorystycznymi warunkami zabudowy.

Biurowiec będzie się znajdował wzdłuż Senatorskiej miedzy Miodową, a Podwalem. Ze względu na swoje rozmiary będzie podzielony na trzy części pałacowe połączone szklanymi klatkami schodowymi.

Budowa rozpocznie się od wykonania ścian szczelinowych, które poza swoją podstawową funkcją mają pełnić również rolę zabezpieczenia przed naruszeniem konstrukcji tunelu trasy W-Z. Budowa biurowca Plac Zamkowy ma być prowadzona systemem podstropowym, aby zminimalizować uciążliwość prac dla najbliższego otoczenia.

W ramach inwestycji zostanie zmodernizowany budynek przy ul. Podwale 1 oraz wybudowany dwupoziomowy parking podziemny na 27 miejsc. 

Inwestor będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie GOLD. Planowany koszt inwestycji to 130 mln złotych.

Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2013 roku. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to styczeń 2015 roku. Komercjalizację obiektu inwestor prowadzi we własnym zakresie.

Planowany termin oddania do użytku to styczeń 2015 roku
Planowany termin oddania do użytku to styczeń 2015 roku
Fot.: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky

Widok na inwestycję od ulic Podwale i Senatorskiej
Widok na inwestycję od ulic Podwale i Senatorskiej
Fot.: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky
Widok na inwestycję od strony ul Miodowej.
Widok na inwestycję od strony ul Miodowej.
Fot.: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky
Widok na inwestycję od strony ul. Senatorskiej.
Widok na inwestycję od strony ul. Senatorskiej.
Fot.: RKW Rhode Kellermann Wawrowsky

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: