Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Nowa inwestycja w Gdyni za 700 mln euro!

Tagi:
inwestycje Gdynia
,
Międzytorze Gdynia
,
nowe inwestycje
,
PKP Polskie Linie Kolejowe SA
,
Semeko Grupa Inwestycyjna

Nowa inwestycja polegająca na komercyjnym zagospodarowaniu Międzytorza w Gdyni to jeden z projektów deweloperskich zainicjowanych przez PKP SA. Ponad 14 ha terenu gdyńskiego torowiska zagospodaruje spółka SEMEKO Grupa Inwestycyjna. Szacowana wartość przedsięwzięcia to ok. 700 mln euro.

Teren tak zwanego „Międzytorza” w Gdyni, nazywany również Strefą Rozwoju Centrum Miasta, to jedna z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w Trójmieście. Działka o powierzchni ok. 100 ha znajduje się w Śródmieściu i sąsiaduje m. in. z dworcem kolejowym. Jej atutem jest nie tylko lokalizacja, ale również integracja różnych środków transportu. Mogą tędy przejeżdżać kolej, samochody oraz transport publiczny.

Koncepcja zagospodarowania Międzytorza, którą wybrały Polskie Koleje Państwowe – właściciel terenu, to projekt autorstwa SEMEKO Grupy Inwestycyjnej. Zakłada on kompleksową rewitalizację tej części Gdyni. Większość terenu ma zostać zajęta przez zabudowę mieszkaniową. Uzupełnią ją funkcje handlowa, biurowa i hotelowa.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. Szacuje się, że nowa inwestycja zrealizowana zostanie do 2026. Pierwszy etap prac budowlanych rozpocznie się prawdopodobnie już w 2017. Powierzchnia mieszkań wraz z powierzchnią komercyjną może mieć ok. 345 tys. m2. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie ok. 700 mln euro.

Koordynowaniem prac związanych z zagospodarowaniem Międzytorza zajmuje się niedawno powołana spółka Xcity Investment. Aktualnie prowadzonych jest 18 projektów. Ich łączna wartość może osiągnąć nawet 13 mld zł. W przyszłości realizowanych ma być około 20 projektów rocznie.


Nazwa inwestycji: Zagospodarowanie terenu Międzytorza w Gdyni
Adres inwestycji: „Międzytorze”, Śródmieście, Gdynia
Inwestor: SEMEKO Grupa Inwestycyjna SA, PKP
Początek realizacji: 2017
Planowane oddanie do użytku: 2026
Powierzchnia użytkowa: 345 000 m2
Koszt inwestycji: 700 000 000 euro

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: