Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Nowa galeria w Olsztynie

Tagi:
APA Kuryłowicz & Associates
,
Centrum handlowe
,
galeria
,
Libra Project

Firma Libra Project planuje wybudować nowoczesną galerię wielofunkcyjną w Olsztynie. Będzie to dwupoziomowa galeria o funkcji handlowo-usługowej, ze sklepami odzieżowymi i obuwniczymi znanych marek, delikatesami, kawiarniami, restauracjami, klubem fitness, kręgielnią, kinem i wielopoziomowym parkingiem.

Fot.: APA Kuryłowicz & Associates

Olsztyńska galeria powstanie przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima, w bezpośrednim sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych. Budynek centrum handlowego zostanie wkomponowany w teren, który znajduje się na wzniesieniu o różnicy poziomów wynoszącej 8 metrów. Zajmą się tym architekci z pracowni APA Kuryłowicz & Associates.
"Integracja budynku z ukształtowaniem działki stanowiła dla nas nie lada wyzwanie, jednak dzięki temu udało się stworzyć projekt wyjątkowy i niepowtarzalny. Na dachu galerii zaprojektowaliśmy taras będący przedłużeniem naturalnego wzniesienia, na którym znajdzie się atrakcyjna ogólnodostępna przestrzeń publiczna - park z alejkami spacerowymi, plac zabaw dla dzieci, ogródki z kawiarenkami i restauracjami, boiska, a zimą lodowisko." powiedział prof. Stefan Kuryłowicz z APA Kuryłowicz & Associates

Fot.: APA Kuryłowicz & Associates
Fot.: APA Kuryłowicz & Associates

Przed głównym wejściem do galerii, od strony ulicy Piłsudskiego, znajdzie się atrakcyjnie zagospodarowany skwer miejski z fontannami – miejsce przeznaczone zostanie na rozmieszczenie ogródków gastronomicznych. Elementy zieleni na dachu oraz na elewacji budynku dodatkowo uatrakcyjnią obiekt. Fragmenty elewacji zostaną wykonane z cegły, co będzie nawiązaniem do historycznej architektury Olsztyna.
"Naszym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, w której mieszkańcy Olsztyna będą mogli zrobić zakupy, spotkać się z przyjaciółmi i odpocząć. Chcemy poznać opinie jego przyszłych użytkowników. Dlatego spotykaliśmy się już z radami okolicznych dużych osiedli mieszkaniowych oraz przeprowadziliśmy badania rynkowe, które pokazały nam oczekiwania klientów co do projektu." – podkreśla Grzegorz Pękalski, prezes firmy Libra Project, inwestora galerii.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: