Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Hala MTŁ. Skanska wybudowała Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze w Łodzi

Tagi:
CKW
,
hala
,
hala MTŁ
,
Międzynarodowe Targi Łódzkie
,
sale konferencyjne
,
Skanska

W Łodzi została otwarta nowa hala Międzynarodowych Targów Łódzkich. Nowo wybudowany obiekt, w którym odbywają się Międzynarodowe Targi Łódzkie ma 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Inwestycja o wartości 48 mln złotych, została wyposażona w ekologiczne rozwiązania i jest jednym z największych obiektów wystawowych w Polsce. Generalnym wykonawcą jest Skanska.

Uroczyste otwarcie hali MTŁ
Uroczyste otwarcie hali MTŁ
Fot.: Skanska SA

W Łodzi, po niespełna dwóch latach budowy została otwarta nowa hala MTŁ. Nowe Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne (CKW), w którym od 18 lat odbywają się Międzynarodowe Targi Łódzkie uroczyście oddano do użytku 24 lutego 2012 roku, podczas targów 'Na styku kultur 2012'.

Przeczytaj również: Lotnisko Jasionka ma nowy terminal

W wydarzeniu wzięli udział, m.in - prezydent miasta Hanna Zdanowska, marszałek województwa Witold Stępień oraz wojewoda Jolanta Chełmińska. Przypomnijmy, ze pierwotnie hala MTŁ miała zostać otwarta 31 maja 2011 roku, jednak w wyniku problemów z pierwotnym wykonawcą, rozpisano ponownie przetarg na wybór firmy, która zrealizuje budowę.

Nowoczesne Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze (CKW)

Nowe Centrum konferencyjno-wystawowe ma 13 tys.m2 powierzchni całkowitej. Obiekt tworzy część wystawienniczo-ekspozycyjna, która połączona jest z wielofunkcyjnym budynkiem. Część parterowa o powierzchni 5 678 m2, została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej podział, przy pomocy przesuwnych ścian. Ściany te zainstalowane zostały w trzech miejscach. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie trzech niezależnych powierzchni. Dzięki czemu, wystawcy mają do dyspozycji dużą aulę, przypominająca salę kinową z 480 miejscami. Na mniejsze spotkania wybudowano cztery sale konferencyjne na 120 i 130 osób. Dwukondygnacyjny budynek, wzdłuż Al. Politechniki ma powierzchnię użytkową 7 440 m2. Hala została wyposażona w aulę na 500 osób, dwie sale konferencyjne, o łącznej powierzchni 100 m2, foyer, pomieszczenia gastronomiczne i biurowe. Na wyposażeniu obiektu są systemy informatyczne, audiowizualne, systemy synchronizacji ekranów LCD oraz tłumaczeń symultanicznych. Na terenie obiekt został wybudowany parking na 300 miejsc postojowych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska. Całkowity koszt budowy to 40 mln złotych z czego 13 mln to dotacje z funduszy unijnych.

Galeria
Pokaz slajdów:

Hala a ekologiczne rozwiązania

Hala została wybudowana zgodnie z założeniam ekologicznego budownictwa. Obiekt został m.in. wyposażony w 20 paneli solarnych oraz pompy ciepła, które ogrzewają budynek z wykorzystaniem wód termalnych. Pod budynkiem wykonano odwierty na głębokości 110 metrów, skąd pozyskiwana jest woda do ogrzewania. Ponadto, zbierane są wody opadowe, które wykorzystywane są w obiegu sanitarnym.

Hala MTŁ w liczbach

  • elewację hali tworzy blisko 600 szklanych tafli, każda o wymiarach 2 metry na 3 metry i wadze 350 kg,
  • przy budowie CKW zużytych około 1100 m3 betonu oraz 401 ton stali (w tym 127 ton stali zbrojeniowej),
  • waga konstrukcji stalowej wynosi 274 tony,
  • do budowy budynku wielofunkcyjnego zużyto około 2 200 m3 betonu oraz 320 ton stali (w tym 210 ton stali zbrojeniowej).

Hala MTŁ/Centrum Konferencyjno-Wystawowe w Łodzi

Nazwa: Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze /Hala MTŁ
Lokalizacja: ul. Al. Politechniki 2, Łódź, (woj. łódzkie)
Realizacja: 2010-2012
Stan inwestycji: zrealizowana

Inwestor: Miasto Łódź
Projekt architektoniczny: Wilkocki Projekt, Jan Wilkocki
Generalny wykonawca: SKANSKA SA
pow. całkowita [m2]: 13 tys.
pow.użytkowa [m2]: 5 678 tys.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: