Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Galeria Jurowiecka w Białymstoku. Centrum handlowe z hotelem już w budowie. WIDEO

Tagi:
Bulak Projekt
,
Centrum handlowe
,
galeria Jurowiecka
,
Konstanty Strus
,
pozwolenie na budowę

Ponad 140 lokali handlowo-usługowych, kino i hotel - te obiekty będą tworzyły nowo budowane centrum handlowe w Białymstoku. Galeria Jurowiecka, której inwestorem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, a autorem pracownia Bulak Projekt, zostanie otwarta w 2014 roku.

W sercu Białegostoku 4 lipca, ruszyła realizacja jednej z najważniejszych inwestycji komercyjnych, która połączy funkcje handlowo-usługowe, hotelowe i rozrywkowe. W ramach przedsięwzięcia na ponad 25 tys. m2 zostanie wybudowana Galeria Jurowiecka. Pozwolenie na budowę zostało wydane 26 czerwca 2012 roku. Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest na terenie przy ul. Jurowieckiej, gdzie do 2008 roku działał bazar. Działka od tamtej pory nie była użytkowana.

Przeczytaj również: Zabytkowy Stary Browar zmienia się w centrum handlowe

Inwestorem centrum handlowego jest siedleckie Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, które za dzierżawę wieczystą (na 99 lat) zapłaciło miastu 67 mln złotych. Teren inwestycji to 25 tys. m2, a sama zabudowa to 5 586 tys. m2. W ramach przedsięwzięcia, wokół galerii przebudowany zostanie układ komunikacyjny w obrębie al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Jurowieckiej i ul. Fabrycznej, co ułatwi swobodny dostęp do obiektu.


Galeria Jurowiecka - wizualizacja
Galeria Jurowiecka - wizualizacja
Fot.: Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus

Galeria Jurowiecka - sklepy, kino i nie tylko...

Galeria Jurowiecka będzie nietypowym centrum handlowym. Na terenie obiektu zostanie wybudowany trzygwiazdkowy hotel. Budynek o powierzchni 18 tys. m2 będzie dysponował 130 pokojami i 5 apartamentami na 12 piętrach, częścią restauracyjną i fitness clubem ze Spa. Hotel będzie wysoki na 42 metry.
Ostatni poziom czterokondygnacyjnego centrum handlowego zostanie przeznaczony na rozrywkę i gastronomię. Na tym piętrze znajdzie się m.in. restauracja z dużą salą oraz sześć innych punktów gastronomicznych oraz sześciosalowe kino (o pow. 2 tys.m2). Centrum będzie miało 460 miejsc parkingowych w podziemnym garażu na poziomie -2.
Budynek z własnym parkingiem podziemnym zamknie oś al. Piłsudskiego od strony kościoła św. Rocha. Centrum handlowe budowane jest w pobliżu jednego z największych osiedli Białegostoku (na 77 tys. mieszkańców). Tuż przy inwestycji znajduje się również trasa spacerowo-rekreacyjna nad rzeką Białą.

Centrum handlowe ze szlachetnych materiałów

Głównymi budulcami fasady będzie piaskowiec i białe szkło lakierowane. Elewacje frontowe od strony ciągów pieszych zostaną otwarte poprzez sklepowe witryny. Bryła obiektu będzie miała zróżnicowaną wysokość od 18 do 25 metrów, z dominantą wysokości 42 m. Zakończenie budowy planowane jest na IV kw. 2013 roku. Galeria ma zostać oddana do użytku w 2014 roku.

Galeria Jurowiecka w Białymstoku

Nazwa: Galeria Jurowiecka
Lokalizacja: ul. Jurowiecka, Białystok, woj. podlaskie
liczba kondygnacji: 4
pow. zabudowy [m2]: 5 586 tys.
pow.najmu [m2]: 25 tys.
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: lipiec 2012 - III kw. 2014 r.

Inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus
Projekt architektoniczny: BULAK Projekt
Generalny wykonawca: Przesiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: